Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Hakkari Şehir Merkezine Ulaşım

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkâri iline bağlı olan ve Hakkâri il merkezine yaklaşık 77 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Hakkâri şehir merkezine gitmek üzere Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’na ulaşım sağlayan yolcuların havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından il merkezine gitmeleri mümkündür. Ancak havalimanından yola çıkarak il merkezine aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle yolcuların havalimanındaki farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekir. Havalimanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla olduğu için yolcuların seçtikleri araca bağlı olarak bizden fazla aktarma yapmaları gerekebilir. 

Yolcu Servisi  

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’na ulaşım sağlayan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarının başında havalimanından hareket eden yolcu servisleri gelir. Yolcu servislerini kullanmak isteyen yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servislerin kalkış noktasına gitmeleri ve bu noktadan hareket eden herhangi bir servise binmeleri gerekir. Yolcu servisleri genellikle havalimanının giriş ve çıkış kısımlarında bulunduğu için yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra servislerin kalkış noktasına kısa sürede ulaşmaları mümkündür. Yolcu servislerinin hareket saatleri uçakların hareket saatlerine göre ayarlandığı için yolcuların saat kaçta havalimanına varacaklarına göre önceden plan yapmaları ve planlı şekilde hareket etmeleri tavsiye edilir.

Minibüs

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanından Hakkâri il merkezine ulaşım sağlamak için kullanılabilecek toplu taşıma araçlarından biri de minibüslerdir. Yolcular havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren havalimanı minibüslerini kullanarak aktarma yapmaya gerek kalmadan il merkezine varabilirler. Havalimanından hareket eden minibüsler sabah 7 ila akşam 6’ya kadar aktif olduğu için gece geç bir saatte havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekir.

Taksi

Hakkâri şehir merkeziyle Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı arasında yaklaşık 77 km mesafe bulunduğundan Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından taksi tutarak Hakkâri şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 40 dakikadır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından taksi tutarak Hakkâri şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 1170 TL’dir.  

Araç Kiralama

Hakkâri il merkezine uzak bir konumda bulunan Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanından aktarmasız şekilde il merkezine ulaşım sağlamanın yöntemlerinden biri de havalimanından araç kiralamaktır. Havalimanındaki araç kiralama şirketleriyle görüşen ve araba kiralayan yolcular yaklaşık 1 buçuk saat içinde havalimanından il merkezindeki herhangi bir yere varabilirler. Elbette bu süre trafiğin durumuna ve aracın hızına bağlı olarak değişecektir. Ancak araç kiralayan ve havalimanından taksi tutan insanların toplu taşıma kullananlara kıyasla daha kısa sürede havalimanından il merkezine ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür. Araç kiralama ücreti seçilen aracın modeline bağlı olarak değişiklik gösterdiği için yolcuların bütçelerine uygun bir araç modelini tercih etmeleri gerekir. 

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri Otogarı arasında yaklaşık 73 km mesafe bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından yola çıkarak Hakkâri Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 35 dakikadır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından otogara gidecek olan yolcular belediye otobüsü, minibüs, taksi ve yolcu servisi gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Ancak toplu taşıma araçları havalimanından otogara aktarmasız ulaşım sağlamadığı için toplu taşıma kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir.

Hatay Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin en güneyindeki havalimanlarından biri olan Hatay Havalimanı, gerek turistik, tarihi ve kültürel gerekse iş dünyası açısından oldukça popüler bir kentin ana havalimanı olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin en önemli turistik beldelerinden biri olan İskenderun’a sadece 45 km uzaklıkta yer alan Hatay Havalimanı, Antakya ilçesine de 25 km mesafede konumlanmıştır. Hem iç hem de dış hat uçuşlarına açık olan havalimanı, Hatay’ın iki popüler destinasyona yakın olması nedeniyle de çok sayıda yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Hatay Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Hatay’da havalimanına ulaşan 2 belediye otobüs hattı bulunmaktadır. Hatay’da 133 ve 204 numaralı otobüsler havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 133 Lazkiye Caddesi – Uğur Mumcu Bulvarı – Ulus Meydanı – Defne Hastanesi – Üniversite – Havaalanı otobüs hattı Daskiye Caddesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Şükrü Güçlü Bulvarı, Uğur Mumcu Bulvarı, Esentepe Futbol Sahası, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Parkı, Ulus Meydanı, İstiklal Caddesi, Stadyum, 75.Yıl Bulvarı, AFAD merkezi duraklarından geçerek havalimanına ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise Ovakent Mahallesi durağından hareket edip havalimanına ulaşmaktadır. 

Taksi

Hatay şehir merkezi ve Süleyman Demirel Havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir.  Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Hatay şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Hatay şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 390 TL’dir.

HAVAŞ

Hatay’da havalimanına ulaşım seçenekleri arasında en çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri de HAVAŞ otobüsleridir. Hatay Havalimanı ve şehir merkezi arası karşılıklı ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Hatay şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Uçak kalkış saatine göre sefer programı olan HAVAŞ otobüsleri Antakya ve İskenderun'dan hareket etmektedir. İskenderun'dan kalkan HAVAŞ otobüsü Pac Meydanı Shell Benzin İstasyonu Önü, Sahil Yolu (Ziraat Bankası karşısı-Anıt), Atatürk Bulvarı, İsmet İnönü Caddesi (Fener Caddesi), Prime Mall Karşısı (Migros), Deniz Alayı, E-91 Karayolu'nu takip edip havalimanına ulaşmaktadır. Antakya'dan kalkan HAVAŞ otobüsü ise Gündüz Caddesi, Atatürk Caddesi, Vali Ürgen Meydanı, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü karşısından Antakya - İskenderun karayolunu kullanarak havalimanına ulaşmaktadır.

Araç Kiralama

Hatay merkez ve Antakya başta olmak üzere hemen hemen tüm Hatay ilçelerinde, Hatay Havalimanı’nda araç teslimi olacak şekilde kabul eden bir araç kiralama firması bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Hatay şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hatay Otogarından Havalimanına Ulaşım

Hatay otogarından havalimanına ulaşım için, önce otobüs bileti aldığınız otobüs firmasının havalimanına yakın bir noktaya yolcu taşıma hizmeti olu olmadığını otobüs firması ile iletişime geçerek öğrenebilir ve buna göre bir yolculuk planı oluşturabilirsiniz. Hatay Havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüs servislerinden yararlanabilmeniz için öncelikle otogardan şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Otogardan geçip şehir merkezi yönüne giden belediye otobüsleri veya dolmuşlara binilerek HAVAŞ’ın otobüslerinin hareket ettiği durakta inerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca otogardan şehir merkezine ulaştıktan sonra şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hatlarını kullanabilir, taksi veya araç kiralama seçenekleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

7 saat 2  Hatay - Hakkari
 

Hakkari Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır