Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Hakkari Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkâri iline bağlı olan ve Hakkâri il merkezine yaklaşık 77 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü

Hakkâri Şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcular Hakkâri ilinde aktif olan toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ancak Hakkâri ilinde aktif olan toplu taşıma araçları yalnızca il sınırlarındaki yerlere ulaşım sağladığı ve havalimanı il merkezine epey uzak bir konumda bulunduğu için yolcuların il merkezinden yola çıkarak havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü bulmaları mümkün değildir. İl merkezine uzak bir konumda bulunan ve havalimanına gitmeden önce il merkezine ulaşım sağlaması gereken yolcular Hakkâri ilinde aktif olan belediye otobüsleri ve minibüsler ile il merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. 

Minibüs

Hakkâri İl merkezinden hareket ederek Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı'na direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü olmasa da il merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren minibüsler bulunur. Bu nedenle il merkezinden minibüsle yola çıkan yolcuların aktarma yapmaya gerek kalmadan havalimanına ulaşım sağlayabildiklerini söylemek mümkündür. Havalimanı minibüsleri sabah 7 ila akşam 6 arasında yolculara hizmet verir. Bu nedenle akşam 7’den sonra yola çıkması gereken yolcuların minibüs dışındaki ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekir. Yalnızca belirli saat aralıklarıyla hareket eden minibüsleri kaçırmamak için minibüslerin güncel sefer saatlerini önceden öğrenmek son derece önemlidir.

Taksi

Hakkâri şehir merkeziyle Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı arasında yaklaşık 77 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 40 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 1170 TL’dir.  

Araç Kiralama 

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri il merkezi arasındaki mesafe epey fazla olduğu için yolcular toplu taşıma aracı kullanmak ve aktarma yapmak istemeyebilirler. Bu aşamada il merkezinden araç kiralayarak havalimanına ulaşım sağlamak da mantıklı bir seçenektir. Araç kiralamak isteyen yolcular için birden fazla seçenek bulunduğundan yolcular araç kiralama şirketlerini araştırarak birini seçtikten sonra araç modellerine göz atabilirler. Araç kiralama ücretleri seçilen araçların modellerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle yolcular bütçelerine uygun bir araç modelini seçerek araç kiralama hizmetinden kolaylıkla yararlanabilirler.

Hakkâri Otogarından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Ulaşım  

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri Otogarı arasında yaklaşık 73 km mesafe bulunur. Hakkâri Otogarından yola çıkarak Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 35 dakikadır. Hakkâri Otogarından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına gidecek olan yolcuların Otogardan yola çıkarak havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayan bir araç bulamayacakları için aktarma yapmaları kaçınılmazdır. Hakkâri İline bağlı herhangi bir ilçeden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların ilk etapta il merkezine ulaşım sağlamaları gerekeceği için birden fazla aktarma yapmaları gerekir. Ancak il merkezinden yola çıkacak olan yolcular ilçelerden yola çıkacak olan yolculara kıyasla daha kısa sürede havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Uzun mesafede taksilerin maliyeti fazla olsa da havalimanına geç kalan ve toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmak istemeyen yolcular Hakkâri il merkezinden taksi tutarak havalimanına aktarmasız şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Sefer Bilgisi

2-3  Hakkari - Bursa
 

Bursa Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır