Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Adana varışlı uçak biletleri

 Popüler Adana kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Adana, Türkiye'nin güneyinde, Akdeniz'in kuzey kıyısında yer alan büyük bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 2,2 milyon kişi olan Adana, Türkiye'nin beşinci en kalabalık şehridir. Tarım, ticaret ve sanayi açısından önemli bir merkezdir. Adana, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. Kentin tarihi, Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. Daha sonra Asurlular, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Osmanlılar gibi pek çok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Bu nedenle, Adana'da birçok tarihi yapı, müze ve turistik mekan bulunmaktadır.

Adana'nın en ünlü turistik yerlerinden biri, Seyhan Barajı ve Seyhan Nehri'dir. Bu yerler, Adana'nın sembolü haline gelmiştir. Ayrıca, şehirdeki merkezi park olan Merkez Park, tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Sabancı Merkez Camii ve Ramazanoğlu Medresesi gibi önemli yapılar da ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Farklı şehirlerden Adana şehrine ulaşmak için Şakirpaşa Havalimanına uçak seyahati ile ulaşılabilmektedir.

Şakirpaşa havalimanı şehrin Şakirpaşa mahallesinde yer almaktadır.  Şakirpaşa havalimanı ile Adana il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,4 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve il merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Şakirpaşa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Adana il merkezine ulaşabilirsiniz. Şakirpaşa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 125, 160A, 160B, 140 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Şakirpaşa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Şakirpaşa havalimanından, Adana şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Şakirpaşa havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Şakirpaşa havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Şakirpaşa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Şakirpaşa Havalimanı ve Adana şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,4 km’dir. Şakirpaşa havalimanı yakınından binilen taksinin Adana şehir merkezine ulaşım ücreti 36 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 5 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 20 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Şakirpaşa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Şakirpaşa Havalimanından Adana şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Şakirpaşa Havalimanından Otogara Ulaşım

Şakirpaşa havalimanı ile Adana otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 4,7 km’dir. Adana otogarı şehrin Seyhan ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Adana otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Hakkari Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkâri iline bağlı olan ve Hakkâri il merkezine yaklaşık 77 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü

Hakkâri Şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcular Hakkâri ilinde aktif olan toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ancak Hakkâri ilinde aktif olan toplu taşıma araçları yalnızca il sınırlarındaki yerlere ulaşım sağladığı ve havalimanı il merkezine epey uzak bir konumda bulunduğu için yolcuların il merkezinden yola çıkarak havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü bulmaları mümkün değildir. İl merkezine uzak bir konumda bulunan ve havalimanına gitmeden önce il merkezine ulaşım sağlaması gereken yolcular Hakkâri ilinde aktif olan belediye otobüsleri ve minibüsler ile il merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. 

Minibüs

Hakkâri İl merkezinden hareket ederek Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı'na direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü olmasa da il merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren minibüsler bulunur. Bu nedenle il merkezinden minibüsle yola çıkan yolcuların aktarma yapmaya gerek kalmadan havalimanına ulaşım sağlayabildiklerini söylemek mümkündür. Havalimanı minibüsleri sabah 7 ila akşam 6 arasında yolculara hizmet verir. Bu nedenle akşam 7’den sonra yola çıkması gereken yolcuların minibüs dışındaki ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekir. Yalnızca belirli saat aralıklarıyla hareket eden minibüsleri kaçırmamak için minibüslerin güncel sefer saatlerini önceden öğrenmek son derece önemlidir.

Taksi

Hakkâri şehir merkeziyle Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı arasında yaklaşık 77 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 40 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 1170 TL’dir.  

Araç Kiralama 

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri il merkezi arasındaki mesafe epey fazla olduğu için yolcular toplu taşıma aracı kullanmak ve aktarma yapmak istemeyebilirler. Bu aşamada il merkezinden araç kiralayarak havalimanına ulaşım sağlamak da mantıklı bir seçenektir. Araç kiralamak isteyen yolcular için birden fazla seçenek bulunduğundan yolcular araç kiralama şirketlerini araştırarak birini seçtikten sonra araç modellerine göz atabilirler. Araç kiralama ücretleri seçilen araçların modellerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle yolcular bütçelerine uygun bir araç modelini seçerek araç kiralama hizmetinden kolaylıkla yararlanabilirler.

Hakkâri Otogarından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Ulaşım  

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri Otogarı arasında yaklaşık 73 km mesafe bulunur. Hakkâri Otogarından yola çıkarak Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 35 dakikadır. Hakkâri Otogarından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına gidecek olan yolcuların Otogardan yola çıkarak havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayan bir araç bulamayacakları için aktarma yapmaları kaçınılmazdır. Hakkâri İline bağlı herhangi bir ilçeden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların ilk etapta il merkezine ulaşım sağlamaları gerekeceği için birden fazla aktarma yapmaları gerekir. Ancak il merkezinden yola çıkacak olan yolcular ilçelerden yola çıkacak olan yolculara kıyasla daha kısa sürede havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Uzun mesafede taksilerin maliyeti fazla olsa da havalimanına geç kalan ve toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmak istemeyen yolcular Hakkâri il merkezinden taksi tutarak havalimanına aktarmasız şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Sefer Bilgisi

6 saat 35 dk  Hakkari - Adana
 

Adana Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır