Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Kahramanmaraş varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı Kahramanmaraş iline bağlı olan ve Kahramanmaraş il merkezine yaklaşık 6,8 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Kahramanmaraş şehir merkezine gitmek üzere Kahramanmaraş Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Kahramanmaraş Havalimanı ile Kahramanmaraş şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür. 

Belediye Otobüsü

Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların havalimanından hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanarak Kahramanmaraş il merkezindeki birçok yere ulaşım sağlamaları mümkündür. İl merkeziyle havalimanı arasındaki mesafe az olduğu için yolcuların kolaylıkla il merkezinden havalimanına ya da havalimanından il merkezine vardıkları söylenebilir. Havalimanından hareket eden belediye otobüslerini kullanarak il merkezine gidecek olan yolcular havalimanından hareket eden ve havalimanı otobüsü olarak adlandırılan belediye otobüslerini kullanabilirler. 43, 44, 30,29 ve 18 hat numaralı belediye otobüsleriyle de havalimanından il merkezindeki birçok noktaya kısa sürede varmak mümkündür.

Yolcu Servisi  

Kahramanmaraş Havalimanında havalimanına ulaşım sağlayan yolcular için hazır bekleyen ve servis kalkış noktasından hareket eden yolcu servisleri aracılığıyla il merkezine ulaşım sağlanabilir. Yolcuların havalimanına ulaşım sağlamadan önce hangi servisi kullanacaklarına karar vermeleri ve havalimanına ulaşım sağlayacakları saate göre hazırlık yapmaları gerekir. Zira yolcu servislerinin tümü uçakların hareket saatlerine bağlı olarak havalimanında hazır olur. Yolcu servisleri tamamen dolana kadar havalimanından hareket etmediği için yolcu servisi kullanacak olan yolcuların bekleme süreleri biraz uzayabilir. Ancak az maliyetli olması dolayısıyla birçok yolcunun servis kullandığını söylemek mümkündür.

Minibüs

Kahramanmaraş Havalimanıyla Kahramanmaraş il merkezi arasında hizmet veren bir minibüs olmasa da Kahramanmaraş il merkezine ulaşım sağladıktan sonra Kahramanmaraş'a bağlı herhangi bir ilçeye ulaşım sağlayacak olan yolcuların minibüs kullanmaları gerekir. Bu nedenle havalimanından yola çıkan ve ilçe merkezlerine gidecek olan yolcuların aktarma aşamasında minibüs kullanmaları gerektiği söylenebilir. Kahramanmaraş il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlayan yolcular minibüs durağından ilçe minibüsleri aracılığıyla Kahramanmaraş'a bağlı tüm ilçelere gidebilirler.

Taksi

Kahramanmaraş şehir merkeziyle Kahramanmaraş Havalimanı arasında yaklaşık 6,8 km mesafe bulunduğundan Kahramanmaraş Havalimanından taksi tutarak Kahramanmaraş şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 10 dakikadır. Kahramanmaraş Havalimanından taksi tutarak Kahramanmaraş şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 55 TL’dir.

Araç Kiralama

Kahramanmaraş Havalimanından aktarma yapmaya gerek kalmadan kısa süre içerisinde il merkezine ulaşım sağlamak için en mantıklı seçeneklerden biri de havalimanından araç kiralamaktır. Araç kiralayacak olan yolcular araç kiralama şirketlerinin web sitesi üzerinden ya da bu sitelerdeki telefon numarası üzerinden yetkililerle iletişime geçebilirler. Araç kiralama ücretleri tamamıyla seçilecek olan aracın modeline bağlıdır. Tüm araçlar için aynı fiyat geçerli olmadığından yolcuların önce araç kiralama ücretlerine göz atmaları, daha sonra bütçelerine uygun olan araç modelini tercih ederek araç kiralamaları gerekir.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Kahramanmaraş Havalimanı ile Kahramanmaraş Otogarı arasında yaklaşık 7,4 km mesafe bulunur. Kahramanmaraş Havalimanından yola çıkarak Kahramanmaraş Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 10 dakikadır. Kahramanmaraş Havalimanından otogara gidecek olan yolcular yolcu servisi ve taksi gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Havalimanından yola çıkarak otogara direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma aracı olmadığı için havalimanından otogara gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir. Havalimanından il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezinden otogara giden toplu taşıma araçlarına aktarma yapabilirler.

Gaziantep Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Gaziantep il merkezinden 18 km uzaklıkta bulunan Gaziantep Havalimanı, aynı zamanda Gaziantep Oğuzeli Havalimanı olarak da bilinmektedir. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Oğuzeli ilçe sınırları içinde bulunup, Gaziantep şehrinin 18 km güneydoğusunda yer almaktadır. Sivil kategoride olan havaalanı uluslararası uçuşlara da açıktır. 1976'da hizmete girmiştir. 2021 yılının Aralık ayında, havalimanının eski terminal binasının yanına, yıllık 6 milyon kişiye hitap edecek, 6 körüklü yeni bir terminal binası açılmıştır.

Gaziantep şehir merkezinden Gaziantep Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanına ulaşımı sağlayan belediye otobüsleri veya HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi ve araç kiralama seçeneğini kullanarak da konforlu şekilde havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Gaziantep ilinde belediye otobüsü ile havalimanına ulaşım mümkündür. Gaziantep ilinde havalimanına ulaşan 2 otobüs hattı bulunmaktadır. Bu otobüs hatlarına otobüs duraklarından binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. B39 Karataş – Oğuzeli ve B89 Kalyon Stadyumu – Oğuzeli otobüs hatlarına binerek havalimanı yakınında inebilir ve kısa bir yürüyüşle havalimanına ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri Balıklı –Valilik - Üniversite Bulvarı - Karataş güzergahını izleyerek havalimanına ulaşmaktadır. Belediye otobüsleri sayesinde uygun bir fiyata ve aktarmasız olarak direkt havalimanına ulaşabilirsiniz.

Özel Araç

Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşım için özel araç seçeneğini kullanmak isteyen yolcular, özel aracınızla il merkezinden güney yönüne doğru D850 karayolu üzerinden ilerleyerek Sazgın mevkiindeki tabelaları takip edip, 35 dakika sonra Gaziantep Havalimanına kolayca varabilirsiniz.

Taksi

Gaziantep şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 18 kilometredir. Gaziantep şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Gaziantep şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 231 TL’dir.

HAVAŞ

Gaziantep Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ Şehir Ofisinden kalkan servisler ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan HAVAŞ servislerinin güzergahı ise şöyledir; Havaş Şehir Ofisi, Nizip caddesi, Mezarlık kavşağı, İpek yolu, Çimento kavşağı, Köylü Garajı, Fidanlık Önü, Perilikaya Et ve Balık Kurumu Kavşağı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Önü Otobüs Durağı, Oğuzeli Kavşağı, Gaziantep Havalimanı.

Araç Kiralama

Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İster tatil beldesi taraflarında, ister şehrin merkezine yakın bölgelerde, rahatlıkla ulaşabileceğiniz firma mevcuttur. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Gaziantep şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Araç kiralamak için Avis, Europcar, Enterprise, Garenta, Rent Go, Sixt, Hertz, Budget ve ADT firmalarından herhangi birini kullanabilirsiniz.

Gaziantep Otogarından Havalimanına Ulaşım

Gaziantep otogarından çeşitli ulaşım seçenekleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Gaziantep otogarına uğrayan HAVAŞ otobüslerine binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogar’dan hareket eden HAVAŞ servis otobüsleri otobüs giriş-çıkış kapısının bitişiğinden hareket etmektedir. Otogardan havalimanına ulaşımın bir diğer alternatifi ise taksilerdir. Gaziantep otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 20 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 255 TL’dir. Ayrıca Gaziantep otogarı içersindeki danışmalara başvurarak havalimanına ulaşan servis araçlarının kalkış yeri öğrenilebilirsiniz.

Sefer Bilgisi

12 saat 2  Gaziantep - Kahramanmaraş
 

Kahramanmaraş Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır