Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Batum Şehir Merkezine Ulaşım

Batum Havalimanı, Karadeniz’in doğu kıyısında, Güney Kafkasya’da yer alan Gürcistan’ın sınırları içerisinde yer alan Batum kentine hizmet veren bir havalimanıdır.

Batum Havalimanı, Batum kentinin 2 km güneyinde bulunmaktadır. 

Batum Havalimanı, Gürcistan’ın hizmet veren üç havalimanından birisidir. Sivil tipi bir havalimanıdır.

Batum Havalimanı, 26 Mayıs 2007 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. 

Batum Havalimanı’nın deniz seviyesinden yüksekliği 32 metredir. Havalimanının 2,333 metre uzunluğunda, asfalt yüzeyli bir pisti mevcuttur.

Batum

Batum, Gürcistan’ın Karadeniz kıyısında bulunan bir liman kentidir. 2020 yılı verilerine göre Batum kentinin nüfusu 169.100 kişidir. Batum, 64,9 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Batum, subtropikal bir bölgede yer almakta olup, çay ve turunçgiller gibi tarımsal ürünleri açısından zengin bir kenttir.

Otobüs

Batum Havalimanı’ndan Batum kent merkezine otobüsler ile gitmek oldukça ekonomik bir tercihtir. Otobüsler aracılığı ile pratik bir şekilde şehir merkezindeki pek çok noktaya geçiş yapabilirsiniz.

Batum şehir merkezine gitmek için, Batum Havalimanı’nın terminal önünde bekleyen 10 numaralı otobüs hattını kullanabilirsiniz. Otobüs biletinizi, otobüs şoföründen ülkenin yerel para birimi ile nakit olarak satın alabilirsiniz.

Otobüsler, sabah 07.00 ile gece 22.30 saatleri arasında ulaşım hizmeti vermektedir. Otobüslerin güzergahı Batum Havalimanı’ndan Makhinjauri Tren İstasyonu yönündedir. 

Trafik yoğunluğuna göre değişmekle birlikte, otobüs aracılığı ile yaklaşık 15 ile 20 dk içerisinde Batum şehir merkezine geçiş sağlayabilirsiniz.

Taksi

Batum Havalimanı’ndan Batum şehir merkezine taksi aracılığı ile hem hızlı hem de konforlu bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Taksi, toplu taşıma alternatiflerine kıyasla daha pahalı bir ulaşım aracı olsa da, zamandan tasarruf ettirdiği için oldukça avantajlıdır. 

Batum Havalimanı’nın terminal çıkışında taksilere kolayca erişebilirsiniz. Taksilere 7 gün 24 saat erişim sağlamak mümkündür. Batum kentindeki taksiler, özel ticari araçlar olduğundan sabit fiyat ile çalışmamaktadırlar. Bu nedenle, taksi yolculuğunuzdan önce taksi şoförü ne varış yerinizi belirterek net bir ücret bilgisi almanız çok daha iyi olacaktır. Ücret konusunda taksi şoförü ile pazarlık yaparak, çok daha uygun bir ücret karşılığında havalimanından şehir merkezine geçebilirsiniz.

Taksi aracılığı ile Batum Havalimanı’ndan Batum şehir merkezine ulaşmak, yaklaşık olarak 10 dk sürmektedir.

Araç Kiralama

Batum Havalimanı’ndan Batum şehir merkezinin dilediğiniz noktasına direkt olarak gitmek ve seyahatinizi çok daha konforlu bir hale getirmek için araç kiralayabilirsiniz.

Batum Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren pek çok araç kiralama firması mevcuttur. Bu firmalardan dilediğiniz ile görüşme sağlayarak, bütçeniz için en uygun araç tercihini yapabilir, kolayca araç kiralayabilirsiniz. 

Dilerseniz araç kiralama işleminizi online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi belirterek, araç kiralama işleminizi sağlayabilirsiniz.

Araç kiralama ücreti; kiralamak istediğiniz aracın marka ve modeline, aracı kiralamak istediğiniz gün sayısına göre şekillenmektedir. Bununla birlikte, aracı şoförlü ya da şoförsüz olarak kiralamanız da fiyatı belirlemektedir.

Batum Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren acentelerden bazıları şöyledir:

 • Hertz
 • Sixt
 • Avis
 • Naniko Rent A Car
 • Easy Rent Cars
 • Cars 4 Rent
 • Mimino Rent A Car
 • Royal Car Rent
 • Maplandia

Özel Transfer

Batum Havalimanı’ndan Batum şehir merkezine özel transfer aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkündür. Batum Havalimanı’na ulaşım sağlamadan önce, online olarak özel transfer aracı rezervasyonu yapabilirsiniz. Rezervasyon yapmanız halinde, Batum Havalimanı’na ulaştığınızda beklemeden direkt olarak aracınız ile Batum kent merkezine geçebilirsiniz.

Batum Havalimanı’nda özel transfer hizmeti veren firmalardan bazıları şu şekildedir:

 • Tblisi Airport Transfer
 • Forty Travels
 • Rental Auto
 • Easy Go
 • Jam Transfer

Gaziantep Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Gaziantep il merkezinden 18 km uzaklıkta bulunan Gaziantep Havalimanı, aynı zamanda Gaziantep Oğuzeli Havalimanı olarak da bilinmektedir. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Oğuzeli ilçe sınırları içinde bulunup, Gaziantep şehrinin 18 km güneydoğusunda yer almaktadır. Sivil kategoride olan havaalanı uluslararası uçuşlara da açıktır. 1976'da hizmete girmiştir. 2021 yılının Aralık ayında, havalimanının eski terminal binasının yanına, yıllık 6 milyon kişiye hitap edecek, 6 körüklü yeni bir terminal binası açılmıştır.

Gaziantep şehir merkezinden Gaziantep Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanına ulaşımı sağlayan belediye otobüsleri veya HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi ve araç kiralama seçeneğini kullanarak da konforlu şekilde havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Gaziantep ilinde belediye otobüsü ile havalimanına ulaşım mümkündür. Gaziantep ilinde havalimanına ulaşan 2 otobüs hattı bulunmaktadır. Bu otobüs hatlarına otobüs duraklarından binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. B39 Karataş – Oğuzeli ve B89 Kalyon Stadyumu – Oğuzeli otobüs hatlarına binerek havalimanı yakınında inebilir ve kısa bir yürüyüşle havalimanına ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri Balıklı –Valilik - Üniversite Bulvarı - Karataş güzergahını izleyerek havalimanına ulaşmaktadır. Belediye otobüsleri sayesinde uygun bir fiyata ve aktarmasız olarak direkt havalimanına ulaşabilirsiniz.

Özel Araç

Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşım için özel araç seçeneğini kullanmak isteyen yolcular, özel aracınızla il merkezinden güney yönüne doğru D850 karayolu üzerinden ilerleyerek Sazgın mevkiindeki tabelaları takip edip, 35 dakika sonra Gaziantep Havalimanına kolayca varabilirsiniz.

Taksi

Gaziantep şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 18 kilometredir. Gaziantep şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Gaziantep şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 231 TL’dir.

HAVAŞ

Gaziantep Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ Şehir Ofisinden kalkan servisler ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan HAVAŞ servislerinin güzergahı ise şöyledir; Havaş Şehir Ofisi, Nizip caddesi, Mezarlık kavşağı, İpek yolu, Çimento kavşağı, Köylü Garajı, Fidanlık Önü, Perilikaya Et ve Balık Kurumu Kavşağı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Önü Otobüs Durağı, Oğuzeli Kavşağı, Gaziantep Havalimanı.

Araç Kiralama

Gaziantep şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İster tatil beldesi taraflarında, ister şehrin merkezine yakın bölgelerde, rahatlıkla ulaşabileceğiniz firma mevcuttur. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Gaziantep şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Araç kiralamak için Avis, Europcar, Enterprise, Garenta, Rent Go, Sixt, Hertz, Budget ve ADT firmalarından herhangi birini kullanabilirsiniz.

Gaziantep Otogarından Havalimanına Ulaşım

Gaziantep otogarından çeşitli ulaşım seçenekleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Gaziantep otogarına uğrayan HAVAŞ otobüslerine binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogar’dan hareket eden HAVAŞ servis otobüsleri otobüs giriş-çıkış kapısının bitişiğinden hareket etmektedir. Otogardan havalimanına ulaşımın bir diğer alternatifi ise taksilerdir. Gaziantep otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 20 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 255 TL’dir. Ayrıca Gaziantep otogarı içersindeki danışmalara başvurarak havalimanına ulaşan servis araçlarının kalkış yeri öğrenilebilirsiniz.

Sefer Bilgisi

10 saat  Gaziantep - Batum
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır