Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Four De Fevereiro Arpt Havalimanı Kalkışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Four De Fevereiro Arpt Havalimanı Hakkında

Quatro de Fevereiro Havalimanı, Angola’ya bağlı olan Luanda şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Luanda uçak bileti almak isteyen yolcular Quatro de Fevereiro Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Hem sivil hem de askeri bir havalimanı olarak kullanılan Quatro de Fevereiro havalimanının işleticisi ENANA EP’tir. Quatro de Fevereiro Havalimanının rakımı 74 m olarak belirlenmiştir.

Quatro de Fevereiro Havalimanı Nerede?

Angola’ya bağlı olan Luanda şehrinde bulunan Quatro de Fevereiro Havalimanı bulunduğu Luanda şehir merkezine yaklaşık 4 km uzaklıktadır. Quatro de Fevereiro Havalimanı şehir merkezine son derece yakın bir konumda bulunduğu için şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek kısa süre içerisinde ulaşım sağlamanın mümkün olduğu söylenebilir. Luanda şehir merkezinden taksi tutarak yola çıkan bir yolcu trafiğe takılmaması durumunda yaklaşık 10 dakika içinde Quatro de Fevereiro Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ancak trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkan ya da taksi yerine toplu taşıma araçlarını kullanan yolcular için havalimanına ulaşım süresi 10 dakikayı aşacaktır.

Quatro de Fevereiro Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Quatro de Fevereiro Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular toplu taşıma aracı olarak yalnızca şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren şehir içi otobüsleri kullanabilirler. Ancak havalimanıyla şehir merkezi birbirine son derece yakın olduğu için yolcuların havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sırasında zorlandıkları söylenebilir. Otobüse ek olarak şehir merkezinden taksi tutmak ve araç kiralamak gibi seçenekler de bulunur.

Quatro de Fevereiro Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezindeki birçok noktadan hareket eden şehir içi otobüsler
  • Taksi
  • Araç kiralama 

Quatro de Fevereiro Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

2009 yılında 1 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yaptığı bilinen Quatro de Fevereiro Havalimanının yoğun ve işlek bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Havalimanında uzunluğu 3.716 m ve 2.600 m olmak üzere 2 adet uçuş pisti bulunur. Havalimanında bulunan uçuş pistlerinin yüzeyi asfalttır. 1954 yılından beri hizmet veren Quatro de Fevereiro Havalimanı dönemin Cumhurbaşkanı olan Craveiro Lopes tarafından açılmıştır. Bu nedenle cumhurbaşkanını onurlandırmak için havalimanın adı “Aeroporto Presidente Craveiro Lopes” olmuştur. Geçmişten günümüze birçok değişikliğe uğrayan havalimanının adı daha sonra değiştirilmiş ve Quatro de Fevereiro olarak kalmıştır. Quatro de Fevereiro Havalimanının önemli özelliklerinden biri Angola’nın bağımsızlığını kazandığı tarihlerde Lizbon'a kaçan birçok Portekizli Angolalıya ev sahipliği yapan bir havalimanı olmasıdır. Quatro de Fevereiro Havalimanının hizmete açıldığı ilk günden beri aktif olarak kullanılan ve oldukça önemsenen bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Havalimanındaki ilk kaza 26 Mart 1979 yılında meydana gelmiştir. Bu tarihte havalanan bir uçağın motor arızası dolayısıyla parçalanması nedeniyle 10 kişi hayatını kaybetmiştir. Havalimanındaki son kaza ise 31 Ocak 2010 yılında yaşanmıştır. Bu tarihte iniş sırasında iniş takımları çöken bir uçak talihsiz bir kazaya neden olmuştur.

Quatro de Fevereiro Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Luanda uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Quatro de Fevereiro Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Quatro de Fevereiro Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Brüksel Havayolları, Etiyopya Hava Yolları, Kenya Hava Yolları, Katar Havayolları ve Türk Hava Yolları gibi şirketlerdir. Quatro de Fevereiro Havalimanından Türkiye, Almanya, Dubai, Etiyopya ve Kenya gibi birçok farklı bölgeye ulaşım sağlamak mümkündür. Quatro de Fevereiro Havalimanından hareket etmek üzere uçak bileti alacak olan yolcular seçtikleri havayolu şirketine ait web sitesi üzerinden uçak bileti satın alabilir ya da çeşitli bilet uygulamalarını kullanarak online bilet satın alma hizmetinden yararlanabilirler.

Four De Fevereiro Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Four De Fevereiro Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Ethiopian Airlines
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır