Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Eskişehir Havalimanı Hakkında

Hasan Polatkan Havalimanı, ülkemizin İç Anadolu bölgesinde bulunan Eskişehir iline bağlı olan bir havalimanıdır. Eskişehir uçak bileti alacak olan yolcular Hasan Polatkan Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerini tercih edebilirler. Hasan Polatkan Havalimanı için önceden Anadolu Havalimanı adı kullanılmıştır. Ancak daha sonra bu isim Hasan Polatkan olarak değiştirilmiştir. Hasan Polatkan Havalimanının işleticisi Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’dir. Dolayısıyla Hasan Polatkan Havalimanı Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü'nde yer alır. 

Hasan Polatkan Havalimanı Nerede?

Hasan Polatkan Havalimanıyla Eskişehir şehir merkezi arasında yaklaşık 6 km mesafe bulunur. Havalimanıyla şehir merkezi arasındaki mesafe son derece az olduğu için havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına kısa sürede ulaşım sağlamanın mümkün olduğu söylenebilir. Şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere araç kiralayarak ya da şahsi aracını alarak yola çıkan yolcular yaklaşık 14 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde bulunan havalimanına ulaşım sağlama aşamasında şahsi aracı olmayan ya da araç kiralamayan yolcular farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Hasan Polatkan Havalimanı kısmen merkezi bir konumda bulunduğu için yolcuların havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlarken zorlanmadıkları söylenebilir.

Hasan Polatkan Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Eskişehir il merkezinden Hasan Polatkan Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular Eskişehir ilinde hizmet veren taksileri kullanabilir ya da araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Buna ek olarak havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren belediye otobüsleri ve belediye dolmuşlarını kullanmak da mümkündür

Hasan Polatkan Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezinden hareket eden dolmuşlar ve belediye otobüsleri
  • Şehir merkezinde her saatte aktif olan taksiler
  • Araç kiralama acentelerinden alınan kiralık araçlar

Hasan Polatkan Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Hasan Polatkan havalimanının hizmete açılmasının esas nedeni Eskişehir ilinin ve Eskişehir'in çevresinde bulunan illerin uluslararası ve ulusal hava taşımacılığı talebinin karşılanmasıdır. Dolayısıyla havalimanının inşası sırasında oldukça özen gösterilmiştir. Havalimanı bünyesinde VIP ve CIP uçuşlar, Eskişehir Teknik Üniversitesi uçuş eğitimleri uygulamaları, özel uçuş okullarının eğitim uçuşları uygulamaları, iç ve dış hat yolcu taşımacılığı, ambulans ve taksi uçuşları gibi birçok uçuş gerçekleştirilir. Havalimanında bulunan 2 pistten biri asfalt, diğeri betondur. Asfalt olan uçuş pisti 130x90 m, beton olan uçuş pisti 240x120 m boyutlarındadır. Aanı zamanda havalimanında betondan yapılan 130X55 m boylarında bir adet apron da bulunur. Havalimanının meydan yüksekliği 2.599 FT, havalimanının pistlerinin uzunluğu 3.000 m, genişliği 45 m ve pistlerin kaplaması betondur. Uluslararası bir havalimanı olsa da sefer sayılarının çok sık olmadığı ve orta büyüklükte bir havalimanı olduğu söylenebilir. İlk etapta üniversite öğrencileri ve düzenlenecek olan özel uçuşlar için inşa edilen havalimanı daha sonra uluslararası uçuşlara açılan bir havalimanı haline gelmiştir. Yalnızca öğrenciler tarafından özel uçuşlarda kullanılan bir havalimanı olarak tasarlanmasından dolayı yolcuları pek tatmin etmeyen havalimanında birçok değişiklik yapılmıştır.

Hasan Polatkan Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Eskişehir uçak bileti alacak olan yolcuların Hasan Polatkan Havalimanı'nda bulabilecekleri havayolu şirketlerine göz atmaları gerekir. Hasan Polatkan Havalimanındaki başlıca havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, TUI fly Belgium ve Corendon Airlines adlı havayolu şirketleridir. Bu 3 havayolu şirketini kullanarak Belçika'nın Brüksel şehrinde bulunan Brüksel Havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Herhangi bir havayolu şirketinden uçak bileti satın almak isteyen yolcuların havayolu şirketlerine ait web sitelerine girmeleri ya da acentelere gitmeleri yeterlidir. 

Eskişehir Havalimanı Havalimanı Konumu

Eskişehir Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır