Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Bakü kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Bakü Şehir Merkezine Ulaşım

Haydar Aliyev Havalimanı, Batı Asya ile Doğu Avrupa’nın kesişim noktasında yer alan Kafkasya’da bulunan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin hem en büyük şehri, hem de başkenti Bakü’ye hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır.

Haydar Aliyev Havalimanı, Bakü’nün 20 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Bütün Kafkasya bölgesinin en büyük ve en işlek havalimanı olan Haydar Aliyev Havalimanı, ismini eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’den almıştır.

Haydar Aliyev Havalimanı, 1980 senesi itibarı ile hizmete açılmıştır.

Haydar Aliyev Havalimanı’nın; 2700 m ve 3200 m asfalt ve beton yüzeyli iki adet pisti mevcuttur.

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan, Bakü kent merkezine gidebilmek için çeşitli ulaşım imkanları mevcuttur. Kentte yer alan farklı ulaşım opsiyonlarından, kendiniz için en uygun olan ulaşım aracını tercih ederek, Bakü kent merkezine kolayca geçiş sağlayabilirsiniz.

Bakü

Kafkasya’da yer alan Azerbaycan’ın hem en büyük şehri hem de başkenti olan Bakü, Hazar Denizi’nin batı kıyısında bulunmaktadır. Bakü, Kafkasya bölgesinin en büyük şehridir. 

2140 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan Bakü’nün, 2020 yılı itibarı ile 2,293,700 kişilik bir nüfusu vardır.

Bakü, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kültürel, sanayi ve ticari açıdan önemli bir merkezidir.

Otobüs

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Bakü kent merkezine gidebilmek için havalimanı otobüsleri ideal bir seçenektir. Otobüsler, ekonomik bir ulaşım aracı olduğundan kent içerisinde sıkça tercih edilen ulaşım araçlarıdır.

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan, Bakü şehir merkezinde yer alan 28 Mayıs caddesine, her yarım saatte bir otobüs seferi bulunmaktadır. 

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Bakü kent merkezine otobüs ile yolculuk, yaklaşık olarak 50 dk sürmektedir.

Haydar Aliyev Havalimanı’nın kuzey ve güney terminallerinin birinci katından kalkan 116 numaralı otobüs hattını kullanarak, kolayca Bakü kent merkezine geçiş sağlayabilirsiniz. 28 Mayıs caddesine ulaşım sağladığınızda, buradan Hazar Denizi kıyısına yaklaşık 15 dk yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Terminal 1 ve Terminal 2 çıkışında yer alan Aero Express Bus ulaşım araçları, doğrudan şehir merkezine gitmektedir. Bu otobüsler, 7 gün 24 saat hizmet vermekte olup, 30 dakikada bir hareket etmektedir. Bu otobüsler ile Bakü kent merkezine ulaşım yaklaşık olarak 30 dk sürmektedir. 

Metro

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan direkt olarak metro ile Bakü kent merkezine ulaşım mümkün değildir. Ancak; 116 numaralı otobüs hattını kullanarak, 35 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile İçerişehir’e geçebilir, buradan Köroğlu metro istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bu istasyondan, çeşitli hatları bulunan metroları kullanabilir, Bakü’nün dilediğiniz lokasyonuna kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan hızlı ve konforlu bir şekilde Bakü kent merkezine gitmek için, taksileri tercih edebilirsiniz. Haydar Aliyev Havalimanı’nın terminal binası çıkışından taksilere kolayca erişebilirsiniz. Taksi ile yaklaşık 25 ile 30 dk içerisinde Bakü kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi, toplu taşıma seçeneklerine göre pahalı bir ulaşım aracıdır. Ancak; hızlı olması nedeni ile tercih edilen bir ulaşım aracıdır.

Uber

Uber, Bakü’de güvenilir bir ulaşım aracıdır. Uber aracılığı ile Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Bakü kent merkezine kolayca geçiş sağlayabilirsiniz. Uber uygulamasını telefonunuza indirerek, havalimanına Uber çağırabilir, Uber ile doğrudan Bakü kent merkezine geçiş yapabilirsiniz. 

Uber ücreti, taksi ücretine göre çok daha ekonomiktir.

Araç Kiralama

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan direkt olarak Bakü kent merkezine gidebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Haydar Aliyev Havalimanı’nda pek çok araç kiralama hizmeti veren firma mevcuttur. Dilediğiniz firma ile anlaşarak, kolayca araç kiralayabilirsiniz.

Araç kiralama ücreti; kiralamak istediğiniz aracın model ve markasına, kiralamak istediğiniz gün sayısına göre değişmektedir. 

Kiraladığınız araç ile havalimanından Bakü kent merkezine gidebilmek için Boyukshor otobanına çıkmanız gerekmektedir. Bu otobandan Ziya Bunyadov kavşağına bağlanır, ardından Haydar Aliyev caddesine bağlanırsınız. Caddenin sonunda Bakü şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Erzurum Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Erzurum Havalimanı; sivil kategoride olup, Erzurum ile Aziziye ilçe sınırları arasındadır. 1966’da askeri tesis olarak açılan havaalanı 1993 yılında, uluslararası tarifesiz seferlere açılmış, 2005 yılında ise yeni terminal binasında hizmet vermeye başlamıştır.  Yüzölçümü (m2) bakımından; Antalya, İstanbul ve İzmir’den sonra Türkiye’nin 4.büyük havalimanıdır. 24 saat açık olan Erzurum Havalimanı'ndan Türkiye'nin büyük şehirlerine uçak seferleri bulunmaktadır. Havalimanı 14 Adet uçak parkına sahiptir. Uçakların daha güvenli iniş yapmasını sağlayan ILS cihazı da mevcuttur. Havalimanında 530 araçlık park yeri olup, 24 saat ulaşıma açık bulunmaktadır.

Erzurum şehir merkezinden Erzurum Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Erzurum şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanına ulaşımı sağlayan belediye otobüsleri veya yolcu servisi vb. toplu taşıma araçları ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi ve araç kiralama seçeneğini kullanarak da konforlu şekilde havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, uçak saatlerine göre İstasyon Meydanı'ndan başlayarak şehir merkezinden havalimanına otobüs seferleri düzenlemektedir. Havalimanına ulaşan otobüs seferleri ile şehir merkezinden havalimanına yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Erzurum’un herhangi bir yerinden toplu taşıma yoluyla havaalanına ulaşmak istiyorsanız, öncelikle şehir merkezi olarak bilinen İstasyon Meydanı’na gelmeniz gerekir. Erzurum’da G11 Palandöken – İstasyon, D2 Canlı Hayvan Pazarı – İstasyon, B4 Yeni Hayvan Pazarı – İstasyon, B5 Söğütlü – İstasyon,  G4/A Atatürk Üniversitesi – İstasyon, G12 Konaklı – İstasyon, K9 Çiftlik Mahallesi – İstasyon otobüs hatları ile İstasyon Meydanı’na ulaşıp buradan havalimanına ulaşan otobüs seferlerine binebilirsiniz. Buradan havalimanına ulaşan otobüslerin güzergahları ise şöyledir: İstasyon Meydanı, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Lisesi, Belediye, EBŞ Belediye Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havaalanı. Havalimanına ulaşan otobüs seferi uçak saatinden 2 saat öncesinden hareket etmektedir.

Yolcu Servisi

Erzurum Havalimanı’na ulaşım sağlayan, HAVAŞ gibi bir özel servis bulunmasa da, şehir merkezinden havalimanına, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen servis seferlerinden faydalanabilirsiniz. Havalimanına ulaşan servisler uçak saatinden 2 saat öncesinden hareket etmektedir. Havalimanına ulaşan servis araçlarının kalkış yeri İstasyon Meydanı olarak bilinmektedir. İstasyon Meydanı’ndan kalkan servisler, sırayla, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Lisesi, Belediye, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Otobüs Terminali istasyonlarını takip ederek Erzurum Havalimanı’na ulaşmaktadır.

Taksi

Erzurum şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir.  Erzurum şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Erzurum şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 195 TL’dir.

Araç Kiralama

Erzurum şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İster Palandöken taraflarında, ister şehrin merkezine yakın bölgelerde, rahatlıkla ulaşabileceğiniz firma mevcuttur. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Çanakkale şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Erzurum Otogarından Havalimanına Ulaşım

Erzurum otogarından havalimanına ulaşmak için öncelikle İstasyon Meydanı’na ulaşmanız gerekir. Erzurum otogarından bilet aldığınız otobüs firması ile iletişime geçerek servis aracı ile veya otogar içersindeki danışmalara başvurarak minibüslerin kalkış yerini öğrenerek İstasyon Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogardan geçen K4 numaralı otobüs ile İstasyon Meydanı yakınında inebilir ve buradan hareket edecek olan servis araçlarına binip havalimanına ulaşabilirsiniz. İstasyon Meydanı’ndan kalkan servisler, sırayla, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Lisesi, Belediye, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Otobüs Terminali istasyonlarını takip ederek Erzurum Havalimanı’na ulaşmaktadır.

Sefer Bilgisi

7 saat 3  Erzurum - Bakü
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır