Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Antalya varışlı uçak biletleri

 Popüler Antalya kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Erzurum Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Erzurum Havalimanı; sivil kategoride olup, Erzurum ile Aziziye ilçe sınırları arasındadır. 1966’da askeri tesis olarak açılan havaalanı 1993 yılında, uluslararası tarifesiz seferlere açılmış, 2005 yılında ise yeni terminal binasında hizmet vermeye başlamıştır.  Yüzölçümü (m2) bakımından; Antalya, İstanbul ve İzmir’den sonra Türkiye’nin 4.büyük havalimanıdır. 24 saat açık olan Erzurum Havalimanı'ndan Türkiye'nin büyük şehirlerine uçak seferleri bulunmaktadır. Havalimanı 14 Adet uçak parkına sahiptir. Uçakların daha güvenli iniş yapmasını sağlayan ILS cihazı da mevcuttur. Havalimanında 530 araçlık park yeri olup, 24 saat ulaşıma açık bulunmaktadır.

Erzurum şehir merkezinden Erzurum Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Erzurum şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanına ulaşımı sağlayan belediye otobüsleri veya yolcu servisi vb. toplu taşıma araçları ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi ve araç kiralama seçeneğini kullanarak da konforlu şekilde havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, uçak saatlerine göre İstasyon Meydanı'ndan başlayarak şehir merkezinden havalimanına otobüs seferleri düzenlemektedir. Havalimanına ulaşan otobüs seferleri ile şehir merkezinden havalimanına yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Erzurum’un herhangi bir yerinden toplu taşıma yoluyla havaalanına ulaşmak istiyorsanız, öncelikle şehir merkezi olarak bilinen İstasyon Meydanı’na gelmeniz gerekir. Erzurum’da G11 Palandöken – İstasyon, D2 Canlı Hayvan Pazarı – İstasyon, B4 Yeni Hayvan Pazarı – İstasyon, B5 Söğütlü – İstasyon,  G4/A Atatürk Üniversitesi – İstasyon, G12 Konaklı – İstasyon, K9 Çiftlik Mahallesi – İstasyon otobüs hatları ile İstasyon Meydanı’na ulaşıp buradan havalimanına ulaşan otobüs seferlerine binebilirsiniz. Buradan havalimanına ulaşan otobüslerin güzergahları ise şöyledir: İstasyon Meydanı, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Lisesi, Belediye, EBŞ Belediye Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Oto Terminal, Havaalanı. Havalimanına ulaşan otobüs seferi uçak saatinden 2 saat öncesinden hareket etmektedir.

Yolcu Servisi

Erzurum Havalimanı’na ulaşım sağlayan, HAVAŞ gibi bir özel servis bulunmasa da, şehir merkezinden havalimanına, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen servis seferlerinden faydalanabilirsiniz. Havalimanına ulaşan servisler uçak saatinden 2 saat öncesinden hareket etmektedir. Havalimanına ulaşan servis araçlarının kalkış yeri İstasyon Meydanı olarak bilinmektedir. İstasyon Meydanı’ndan kalkan servisler, sırayla, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Lisesi, Belediye, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Otobüs Terminali istasyonlarını takip ederek Erzurum Havalimanı’na ulaşmaktadır.

Taksi

Erzurum şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir.  Erzurum şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Erzurum şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 195 TL’dir.

Araç Kiralama

Erzurum şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İster Palandöken taraflarında, ister şehrin merkezine yakın bölgelerde, rahatlıkla ulaşabileceğiniz firma mevcuttur. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Çanakkale şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Erzurum Otogarından Havalimanına Ulaşım

Erzurum otogarından havalimanına ulaşmak için öncelikle İstasyon Meydanı’na ulaşmanız gerekir. Erzurum otogarından bilet aldığınız otobüs firması ile iletişime geçerek servis aracı ile veya otogar içersindeki danışmalara başvurarak minibüslerin kalkış yerini öğrenerek İstasyon Meydanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogardan geçen K4 numaralı otobüs ile İstasyon Meydanı yakınında inebilir ve buradan hareket edecek olan servis araçlarına binip havalimanına ulaşabilirsiniz. İstasyon Meydanı’ndan kalkan servisler, sırayla, Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Lisesi, Belediye, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Otobüs Terminali istasyonlarını takip ederek Erzurum Havalimanı’na ulaşmaktadır.

Sefer Bilgisi

8 saat 1  Erzurum - Antalya
 

Antalya Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır