Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Erkilet Havalimanı Hakkında

Kayseri Erkilet Havalimanı, ülkemizde hem askeri, hem de sivil havacılık alanlarında hizmet vermekte olan ve en uzun tarihe sahip olmayı başarabilen havalimanları arasında yer alan özel bir merkezdir. Kayseri uçak bileti seçeneklerini değerlendirerek gerek büyük şehirlerden, gerekse de havalimanı içeren diğer şehirlerden rahatlıkla erişilebilen bir noktadır. Erkilet ilçesi içerisinde yer alan havalimanı, yalnızca Kayseri’ye değil, İç Anadolu Bölgesi’nin geneline ve yakın il ile ilçelere hizmet vermeyi sürdüren havalimanları arasında da öne çıkmaktadır. 

Kayseri Erkilet Havalimanı Nerede?

Adını da taşıdığı Erkilet ilçesinde yer alan havalimanı, Kayseri içerisinde yer alan büyük yerleşim noktalarından biri olan Talas’a yakınlığı ile de dikkat çeken ve merkezi konumda yer alan bir havalimanıdır. Kayseri Meydanı ve merkeze uzaklığı toplamda yalnızca 8 kilometre uzaklıkta bir konumda yer almaktadır ve bu sebeple şehir içi ulaşımın da kolay sağlanmasına katkıda bulunmaktadır. 

Kayseri Erkilet Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kayseri’nin merkezinden de, çevre ilçelerinden de rahatlıkla havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Araç kiralama veya taksi gibi seçenekleri değerlendirerek toplu taşımayı değerlendirmek zorunda kalmadan rahatlıkla havalimanına erişebilirsiniz. Bunun dışında, HAVAŞ servislerinin kalkış noktalarından doğrudan havalimanına servis yapan bu hizmeti kullanabilirsiniz. Kayseri merkezi ve ilçelerinden, havalimanına belirli aralıklarla servis yapmakta olan belediye otobüslerini ve dolmuşları kullanarak da Erkilet Havalimanı’na ulaşmak mümkün olmaktadır. 

Kayseri Erkilet Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Boeing 747 gibi büyük uçakların gereksinimlerini bile karşılayabilecek kapasiteye sahip olan havalimanlarından biri olarak öne çıkmayı başarmış bir noktadır. İç hatlar ve dış hatlar servisleri olması sayesinde ulusal seyahatin yanında, uluslararası seyahatin de mümkün kılınmasını sağlar. Yeni bir terminal binası ile genişletilmekte olan Erkiket Havalimanı, 2019 yılı içerisinde kendi rekorunu kırmayı başararak toplam 2.325.863 ağırlamıştır ve günümüzde bu sayının arttığı düşünülmektedir. 

Kayseri Erkilet Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

İç ve dış hatlar terminallerine sahip olması sayesinde, Erkilet Havalimanı, Kayseri uçak bileti satın alımlarını gerçekleştirenlerin yurt içi veya yurt dışı seyahatlerini tamamlamalarını sağlamaktadır. Erkilet Havalimanı’na ulaşmak için en sık kullanılan şirketler arasında Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Corendon Airlines ve Pegasus Havayolları yer almaktadır.

Erkilet Havalimanı Havalimanı Konumu

Erkilet Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır