Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Dubai Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı olan en gelişmiş şehirlerin başında gelir. Aynı zamanda dünya genelinde popüler ve sık sık ziyaret edilen bir şehir olması dolayısıyla ekonomisinin güçlü olduğu ve turistik birçok mekanının bulunduğu söylenebilir. Şehirde uluslararası bir havalimanının da bulunması dolayısıyla şehrin popülaritesi artmıştır. Önceleri küçük bir liman olarak kullanılan ve balıkçı kasabası olarak bilinen Dubai, zamanla gelişip değişerek oldukça kalabalık ve büyük bir şehir haline gelmiştir. Dubai'ye ilk yerleşimin 1799 yılında olduğu bilinir. Şehrin en önemli özelliği şehirde İslam dinini yansıtan mimarinin yanı sıra modern mimarinin de ön plana çıkması ve mimarideki çeşitliliktir. 

Dubai Uluslararası Havalimanı

Dubai Uluslararası Havalimanı, Birleşik Arap Emirlikleri'ne hizmet eden uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Adını aldığı Dubai şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. 2016 yılında 83.000.000 yolcuya ev sahipliği yaptığı bilinen havalimanı dünya genelinde popüler olan Dubai şehrine hizmet verdiği için genel olarak yoğun ve kalabalık bir havalimanı olarak tanımlanabilir. Dünyanın en işlek altıncı havalimanı olduğu tespit edilmiştir. Dubai Uluslararası Havalimanıyla Dubai şehir merkezi arasında hizmet veren birden çok toplu taşıma aracı olduğu için havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşımın kolay olduğu söylenebilir. Uluslararası bir havalimanı olması nedeniyle Dubai Uluslararası Havalimanı'nda birden fazla havayolu şirketini bulmak mümkündür. 

Taksi

Dubai Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcular için en konforlu seçenek şehir merkezinden taksi tutmaktır. Çeşitli taksi ve Uber uygulamaları üzerinden yolcuların bulundukları konuma taksi çağırma seçenekleri olduğu gibi rastgele bir taksi çevrilebilir ya da taksi duraklarından taksi çağrılabilir. Şehir merkezindeki her noktada taksi bulmak mümkündür. Dubai oldukça zengin bir şehir olduğu ve bu şehre ulaşım sağlayan yolcuların birçoğu taksi kullanmayı tercih ettiği için şehirde hizmet veren taksilerin sayısı oldukça fazladır. Yolcuların taksiye ödeyeceği ücret şehir merkezindeki hangi noktadan taksiye binildiğine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak standart ücret üzerinden hesaplandığında trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkan bir yolcunun hızlı bir şekilde havalimanına ulaşım sağlaması durumunda 70 ila 100 AED arasında bir ücret ödeyeceği söylenebilir.

Metro

Dubai şehir merkeziyle Dubai Havalimanı arasında hizmet veren metroları kullanarak havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Yolcular şehir merkezindeki metro istasyonuna giderek istasyondan doldurulabilir kart alabilir ve bu kart aracılığıyla metroyu kullanabilirler. Ancak havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren metrolar yanlışa belli bir saate kadar aktiftir. Havalimanına ulaşım sağlayan metrolar gece 12’ye kadar aktif olduğu için gece geç saatlerde yola çıkacak olan yolcuların metro bulmaları mümkün değildir.

Otobüs

Dubai şehir merkeziyle Dubai Havalimanı arasında hizmet veren en az maliyetle toplu taşıma araçları otobüslerdir. Bu nedenle yolcuların bir kısmının otobüsü tercih ettiği söylenebilir. Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren otobüsler yalnızca belli bir saate kadar aktiftir. Bu nedenle otobüs kullanacak olan yolcuların şehir merkezindeki otobüs durağına gitmeden önce otobüslerin sefer saatlerini öğrenmesi gerekir. Buna ek olarak Dubai şehrinde hizmet veren otobüslerde nakit para geçmediği unutulmamalıdır. 

Şehir içi ulaşımda kullanılan NOL Card adlı doldurulabilir kartlardan alan yolcular şehirde hizmet veren toplu taşıma araçlarını kolaylıkla kullanabilirler. Doldurulabilir kartlar şehir merkezindeki birçok noktadan alınabilir. Otobüsler maliyeti az olan toplu taşıma araçları olsa da taksi ve metro gibi araçlara kıyasla çok daha yavaştır. Bu nedenle yolcuların otobüs kullanmaları durumunda yola çıkmadan önce havalimanına tahmini varış sürelerini hesaplamaları tavsiye edilir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır