Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir, Türkiye'nin batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir ve aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en önemli kentlerinden biridir. İzmir'in tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Antik Yunan döneminde, şehir Smyrna olarak biliniyordu ve stratejik bir konumda bulunuyordu. Bugün İzmir'de hala birçok antik kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Özellikle Alsancak, Konak ve Kemeraltı semtleri tarihi dokularıyla öne çıkmaktadır. İzmir, sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken bir tatil merkezidir. İzmir'in sahil şeridi boyunca uzanan plajları, güzel kumsalları ve Ege Denizi'nin berrak suları, ziyaretçiler için harika bir tatil deneyimi sunar. 

Adnan Menderes havalimanı şehrin Dokuz Eylül mahallesinde yer almaktadır.  Adnan Menderes havalimanı ile İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Adnan Menderes havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 707, 728, 705 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için metro ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tramvay

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için İZBAN ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden İZBAN ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Adnan Menderes havalimanından, İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Adnan Menderes havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Adnan Menderes havalimanı yakınından binilen taksinin İzmir şehir merkezine ulaşım ücreti 247 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Adnan Menderes havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanından Otogara Ulaşım

Adnan Menderes havalimanı ile İzmir otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 33,5 km’dir. İzmir otogarı şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İzmir otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Diyarbakır iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Diyarbakır Havalimanı, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yer almaktadır. 1952’den beri hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, oldukça modern ve üst kalitede taşımacılık hizmeti vermektedir. Diyarbakır Havalimanı 1952 yılından itibaren sivil ve askeri kategoride faaliyet göstermektedir.  Diyarbakır Havalimanı, İç hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali ile yolculara hizmet vermektedir. 2016 yılında hizmete giren yeni terminal binası ile yolcu kapasitesi artan havalimanı 24 saat ulaşım hizmeti vermektedir.

Diyarbakır şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile il merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Diyarbakır Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşıma otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolaydır. Belediye otobüsleri her uçuştan önce hareket edecek şekilde düzenlenmiştir. Diyarbakır’da belediye otobüsü ile havalimanına ulaşımda 3 otobüs hattı bulunmaktadır. Z2 Üniversite – Havaalanı, Z3 Dağkapı – Havaalanı ve Z7 Üçkuyu TOKİ – Havaalanı otobüs hatları ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Z2 numaralı otobüs Üniversite – Dağkapı – Adliye – Batıkent – Kantar Kavşağı – Yenihal – Göletli Park – Zümrütkent – Nevruz Park – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z3 numaralı otobüs Hastane – Dağkapı – Akkoyunlu Caddesi – Ekinciler Caddesi – İstasyon – Alay – Yeniköy Mezarlığı – Zümrütkent – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z7 numaralı otobüs ise Üçkuyu Toki – Araştırma Hastanesi – Mastfroş Caddesi, Lunapark – Mezopotamya Caddesi – Otogar – Nevruz Parkı – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir.

Özel Araç

Özel aracınızla Diyarbakır şehir merkezinden Dicle Bulvarı, Elazığ Caddesi, Şanlıurfa Bulvarı /D360 / E99 ve Çevlik Caddesi güzergahı üzerinden Bağlar yönünde havalimanı tabelalarını takip ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla ortalama 10 – 12 dakika içerisinde ve de konforlu bir şekilde Diyarbakır Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 10 kilometredir.  Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 79 TL’dir.

Araç Kiralama

Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Diyarbakır şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Havaalanında Rent A Car, Avis, Hertz, Kançul ve Emir Oto şirketlerinin ofisleri bulunur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Diyarbakır Otogarından Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için belediye otobüsü seçeneğini tercih eden yolcular AZ Otogar – Üniversite otobüs hattına binerek havalimanına ulaşabilir. Ayrıca otogar durağından geçen Z7 numaralı otobüs hattına binerek de havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Diyarbakır otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6,5 kilometredir. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşımda taksi seçeneğini kullanan yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 54,50 TL’dir. Ayrıca Diyarbakır otogarı içerisindeki danışmalara başvurarak havalimanı yönüne giden servis araçları öğrenilebilir ve belirli aralıklarla havalimanına gidebilirsiniz.

Sefer Bilgisi

2 saat 1  Diyarbakır - İzmir
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır