Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Dalaman varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Dalaman Şehir Merkezine Ulaşım

Muğla, Türkiye'nin güneybatısında, Ege Bölgesi'nin Akdeniz'e yakın kıyı şeridinde bulunan bir şehirdir. Muğla, hem doğal güzellikleri hem de tarihi ve kültürel mirasıyla öne çıkan bir yerdir. Şehir, turkuaz renkli denizi, güneşli plajları ve çam ağaçlarıyla kaplı dağlarıyla ünlüdür. Özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi tatil beldeleri, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Bunun yanı sıra, Dalyan'da yer alan İztuzu Plajı gibi doğal koruma alanları da Muğla'nın ziyaretçilerine sunduğu güzellikler arasındadır. Muğla, tarihi ve kültürel açıdan da zengin bir şehirdir. Bodrum'da bulunan antik kent Halikarnassos, Marmaris'te yer alan antik kent Physkos, Fethiye'deki Tlos Antik Kenti ve Kaunos Antik Kenti ile Dalyan'da bulunan Kral Mezarları, şehrin tarihi zenginliklerini oluşturur. Muğla, zengin tarihi ve kültürel dokusu, doğal güzellikleri ve turizm potansiyeliyle Türkiye'nin önemli şehirlerinden biridir.

Dalaman havalimanı şehrin Ege mahallesinde yer almaktadır.  Dalaman havalimanı ile Muğla şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 89 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Dalaman havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Muğla il merkezine ulaşabilirsiniz. Dalaman havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Dalaman havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Dalaman havalimanından, Muğla şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Dalaman havalimanı ve Muğla şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 89 km’dir. Dalaman havalimanı yakınından binilen taksinin Muğla şehir merkezine ulaşım ücreti 990 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 120 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Dalaman havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Dalaman havalimanından Muğla şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Dalaman havalimanından Muğla şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Dalaman havalimanından Muğla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanından Otogara Ulaşım

Dalaman havalimanı ile Muğla otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 88 km’dir. Muğla otogarı şehrin Emirbeyazıt mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Muğla otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Diyarbakır iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Diyarbakır Havalimanı, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yer almaktadır. 1952’den beri hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, oldukça modern ve üst kalitede taşımacılık hizmeti vermektedir. Diyarbakır Havalimanı 1952 yılından itibaren sivil ve askeri kategoride faaliyet göstermektedir.  Diyarbakır Havalimanı, İç hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali ile yolculara hizmet vermektedir. 2016 yılında hizmete giren yeni terminal binası ile yolcu kapasitesi artan havalimanı 24 saat ulaşım hizmeti vermektedir.

Diyarbakır şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile il merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Diyarbakır Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşıma otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolaydır. Belediye otobüsleri her uçuştan önce hareket edecek şekilde düzenlenmiştir. Diyarbakır’da belediye otobüsü ile havalimanına ulaşımda 3 otobüs hattı bulunmaktadır. Z2 Üniversite – Havaalanı, Z3 Dağkapı – Havaalanı ve Z7 Üçkuyu TOKİ – Havaalanı otobüs hatları ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Z2 numaralı otobüs Üniversite – Dağkapı – Adliye – Batıkent – Kantar Kavşağı – Yenihal – Göletli Park – Zümrütkent – Nevruz Park – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z3 numaralı otobüs Hastane – Dağkapı – Akkoyunlu Caddesi – Ekinciler Caddesi – İstasyon – Alay – Yeniköy Mezarlığı – Zümrütkent – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z7 numaralı otobüs ise Üçkuyu Toki – Araştırma Hastanesi – Mastfroş Caddesi, Lunapark – Mezopotamya Caddesi – Otogar – Nevruz Parkı – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir.

Özel Araç

Özel aracınızla Diyarbakır şehir merkezinden Dicle Bulvarı, Elazığ Caddesi, Şanlıurfa Bulvarı /D360 / E99 ve Çevlik Caddesi güzergahı üzerinden Bağlar yönünde havalimanı tabelalarını takip ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla ortalama 10 – 12 dakika içerisinde ve de konforlu bir şekilde Diyarbakır Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 10 kilometredir.  Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 79 TL’dir.

Araç Kiralama

Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Diyarbakır şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Havaalanında Rent A Car, Avis, Hertz, Kançul ve Emir Oto şirketlerinin ofisleri bulunur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Diyarbakır Otogarından Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için belediye otobüsü seçeneğini tercih eden yolcular AZ Otogar – Üniversite otobüs hattına binerek havalimanına ulaşabilir. Ayrıca otogar durağından geçen Z7 numaralı otobüs hattına binerek de havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Diyarbakır otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6,5 kilometredir. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşımda taksi seçeneğini kullanan yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 54,50 TL’dir. Ayrıca Diyarbakır otogarı içerisindeki danışmalara başvurarak havalimanı yönüne giden servis araçları öğrenilebilir ve belirli aralıklarla havalimanına gidebilirsiniz.

Sefer Bilgisi

3s 35 dk  Diyarbakır - Dalaman
 

Dalaman Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır