Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Darwin Airport Havalimanı Hakkında

Darwin Uluslararası Havalimanı, IATA kodu DRW olan ve Avustralya’ya bağlı olan Darwin şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Darwin uçak bileti almak isteyen yolcular Darwin Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 31 m yükseklikte bulunan Darwin Uluslararası Havalimanının işleticisi işleticisi Darwin International Airport Pty Ltd (DIA) / RAAF Darwin’dir. Darwin Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Darwin şehrine hizmet veren uluslararası bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Darwin Uluslararası Havalimanı Nerede?

Avustralya'ya bağlı olan Darwin şehrinde bulunan Darwin Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Darwin şehir merkezine yaklaşık 11 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı şehir merkezinde bulunmasa da ulaşımın kolay olduğu bir yerdedir ve şehir merkezine çok uzak bir konumda değildir. Bu nedenle yolcuların şehir merkezindeki birçok noktadan vaktinde yola çıkmaları durumunda havalimanına hızlı bir şekilde ulaşım sağladıkları söylenebilir. Ancak havalimanına ulaşım sağlama aşamasında trafiğe takılmamak son derece önemlidir. Darwin şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 15 dakika içinde Darwin Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkan yolcular trafikte vakit kaybedecekleri için havalimanına ulaşım süreleri 35 dakikaya kadar çıkabilir.

Darwin Uluslararası Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Darwin Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular havalimanıyla şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan shuttle servislerini, şehre hizmet veren ticari taksileri ya da araç kiralama firmalarına ait olan kiralık araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Darwin Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Darwin şehri ile Darwin Uluslararası Havalimanı arasında hizmet veren shuttle servisleri
  • Darwin şehrine hizmet veren ve şehrin her noktasında bulunan taksiler
  • Darwin şehrinden kiralanan ve çeşitli firmalara ait olan kiralık araçlar

Darwin Uluslararası Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

1950’li yıllardan beri aktif olarak kullanıldığı ve bulunduğu bölgeye hizmet verdiği bilinen Darwin Uluslararası Havalimanı yolcu yoğunluğu fazla olan bir havalimanıdır. Darwin Uluslararası Havalimanı Kuzey bölgesine hizmet veren en işlek havalimanı olarak gösterilirken Avustralya'nın en işlek 10. havalimanı olarak bilinir. Aynı zamanda adını aldığı ve bulunduğu Darwin şehrine hizmet veren tek havalimanıdır. Bu nedenle yılın belli zamanlarında çok daha yoğun hale geldiği ve yolcular tarafından sık kullanıldığı söylenebilir. Darwin Uluslararası Havalimanında uzunluğu 3.354 m ve 1.524 m olmak üzere 2 adet uçuş pisti bulunur. Her 2 pistin de yüzeyi asfalttır. Darwin Uluslararası Havalimanı hem sivil hem de askeri bir havalimanı olarak kullanıldığı için havalimanındaki uçuş pistleri ticari uçaklarla savaş uçaklarını kaldırabilecek kapasiteye sahip şekilde tasarlanmıştır. 2012 yılında yaklaşık 2.000.000 yolcuya hizmet verdiği tespit edilen Darwin Uluslararası Havalimanında aynı tarihlerde toplam 26.259 uçak hareketi gerçekleşmiştir. Toplam 3 kazanın meydana geldiği havalimanındaki ilk kaza 26 Ocak 1960 yılında yaşanmış ve kalkıştan yaklaşık 1 saat sonra düşen uçakta bulunan 2 mürettebat üyesi ile 7 yolcu hayatını kaybetmiştir. Havalimanındaki ikinci kaza 25 Aralık 1974 yılında meydana gelmiş ve kasırga nedeniyle hasar gören bir uçak onarılamayacak hale gelmiştir.

Havalimanındaki son kaza ise 22 Mart 2010 yılında meydana gelmiş ve havalimanından hareket eden bir uçak eğitim uçuşu sırasında düşmüştür. Bu kaza da ölümcül olmuş ve uçaktaki herkes hayatını kaybetmiştir.

Darwin Uluslararası Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Darwin uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Darwin Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Darwin Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Singapur Havayolları, Virgin Avustralya Bölgesel Havayolları ve Nexus Havayolları gibi şirketlerdir.

Darwin Airport Havalimanı Havalimanı Konumu

Darwin Airport Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır