Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Çorlu Havalimanı Hakkında

Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Marmara Bölgesi’nin en büyük ve kalabalık noktalarından birinin havalimanı olma görevini sürdürmekte olan merkezi konumlardan biri olarak öne çıkar. Trakya Bölgesi sınırları içerisinde hizmetini sürdürmekte olan tek havalimanı olmasıyla öne çıkmasıyla birlikte sıklıkla değerlendirilen havalimanına, Tekirdağ uçak bileti seçeneklerini dilediğiniz gibi değerlendirerek ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. Aktif olarak, sivil havacılık işlemlerinin ve taşımacılığının gerçekleştirilmesini sağlamakta olan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı, 2007 yılından beri kullanımdadır ve 1998 yılında inşa edilmiştir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Nerede?

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı, birden fazla Trakya şehri ve bölgesine hizmet sunması açısından merkezi bir konumda yer almaktadır ve bu sebeple birden fazla şehre yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Çorlu bölgesinin sınırları içerisinde yer almakla birlikte, havalimanı, Çorlu ilçe merkezine 14, Tekirdağ şehir merkezine ise toplamda 60 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 

Tekirdağ Çorlu Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na doğrudan ulaşım sağlayan HAVAŞ servisleri yer almamaktadır. Çorlu şehir merkezinden veya Tekirdağ’dan havalimanına doğrudan ulaşım sağlanması için 13 numaralı Çorlu Otogar – Havalimanı hattının kullanılması mümkün olmaktadır. Bunun dışında, araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek havalimanına ulaşım sağlayabilir veya doğrudan ticari taksileri değerlendirerek süratli bir biçimde havalimanına konforlu bir ulaşım şansını yakalayabilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

1998 yılında inşa edilmiş olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı, 2007 yılından beri doğrudan ve aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Dış hatlar terminaline açılışı ve inşası ile sahip olmasının yanında, iç hatlar uçuşlarının tamamlanması günümüzde sağlanmaktadır. 3000 metre uzunluğa sahip olan iki adet pist aracılığıyla uçakların iniş ve kalkış işlemlerinin tamamı rahatlıkla sağlanabilmektedir. Yurt içi uçuşlarını değerlendirebileceğiniz havalimanı, Trakya Bölgesi içerisinde aktif olarak hizmet sunabilecek kapasiteye sahip olan tek havalimanı olması sayesinde önem taşımaktadır.

Tekirdağ Çorlu Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Tekirdağ uçak bileti seçeneklerini satın alarak havalimanına erişim sağlayabileceğiniz, günümüzde bu servisin tamamlanmasını sağlayan tek firma Pegasus Havayolları olarak öne çıkmaktadır. Farklı firmaların geçmiş dönemlerde aktif hatları olmasına rağmen günümüzde tek seçenek Pegasus olarak sürdürülmektedir.

Çorlu Havalimanı Havalimanı Konumu

Çorlu Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır