Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Denizli Çardak Havalimanı Hakkında

Çardak Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Denizli çardak havalimanı, ülkemizin Ege bölgesinde bulunan Denizli iline bağlı olan bir havalimanıdır. Denizli uçak bileti alan yolcular Çardak Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine gidebilirler. Hem sivil hem de askeri bir havalimanı olarak kullanılan çardak havalimanı 1991 yılında inşa edilmiş ve aynı tarihlerde hizmete açılmıştır. Bu nedenle eski bir havalimanı olduğu söylenebilir. Adını bulunduğu Çardak ilçesinden almıştır. Genel itibariyle Denizli'den daha büyük şehirlerde hizmet veren havalimanlarıyla kıyaslandığında çok yoğun olmayan bir havalimanı olduğu söylenebilir.

Çardak Havalimanı Nerede?  

Çardak Havalimanı Denizli iline bağlı olan Çardak ilçesinde bulunur. Çardak ilçesine bağlı olan Cumhuriyet Mahallesinde ve Küme Evler Sokağında yer alır. Bu nedenle şehir merkezinden araç kiralayarak Çardak Havalimanına ulaşım sağlamayı planlayan yolcuların navigasyon kullanmaları durumunda Cumhuriyet Mahallesi'ni ve Küme Evler Sokağını bulmaları gerekir. Çardak Havalimanı bulunduğu Çardak ilçe merkezine yalnızca 5 km uzaklıktadır. u nedenle ilçe merkezinden havalimanına ve havalimanından ilçe merkezine kısa sürede ulaşım sağlamanın mümkün olduğu söylenebilir. Denizli il merkezine 65 km uzaklıkta bulunan havalimanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla olduğu için il merkezinden havalimanına gelecek olan yolcuların varış süreleri uzun olacaktır. Çardak Havalimanı'nın Denizli il merkezinde yaşayanlardan ziyade Çardak ilçesinde yaşayanlar tarafından kullanılan bir havalimanı olduğu söylenebilir.

Çardak Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Çardak şehir merkezinden Çardak Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular belediye otobüslerini, taksiyi ya da yolcu servisini kullanabilirler. Toplu taşıma araçlarını veya taksiyi kullanmak istemeyen yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler.

Çardak Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Çardak ilçesinde ve Denizli il merkezinde aktif olan belediye otobüsleri
  • İlçe merkezinde ve il merkezinde hizmet veren taksiler
  • Havalimanına ait olan yolcu servisleri
  • Kiralık araçlar

Çardak Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Çardak Havalimanı'nın en önemli özelliklerinden biri 2 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahip olmasıdır. 2 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahip olan terminali dolayısıyla Denizli'ye hizmet veren önemli havalimanlarından biri olduğunu söylemek mümkündür. Çardak Havalimanı'nın avantajlı özelliklerinden bir diğeri ise bulunduğu Çardak ilçesinin merkezinde olmasıdır. Bu nedenle havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcular fazla vakit kaybetmezler. Çardak Havalimanı'nda yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafe, restoran, tuvalet, dinlenme salonu ve bekleme alanı gibi birçok yer bulunur. Aynı zamanda yolcuların hediyelik eşya satın alabilecekleri hediyelik eşya dükkânı da vardır. Geniş bir otoparkı da bulunan havalimanında iç ve dış hatlar uçuşu mevcuttur. İç hat ve dış hat kapılarının hemen önünde servislerin, otobüslerin ve taksilerin beklediği alanlar bulunur. Bu nedenle yolcular havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra çıkış noktasındaki taksilere, otobüslere ya da servislere binebilirler. Havalimanının içinde bulunan araç kiralama acentesinden araç kiralama işlemlerini tamamlamak mümkündür.

Çardak Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Denizli uçak bileti alacak olan yolcular AnadoluJet, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları ya da Qeshm Airlines adlı havayolu şirketlerinden herhangi birini tercih edebilirler. AnadoluJet ve Pegasus adlı havayolu şirketlerini tercih eden yolcular İstanbul ilinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'na, Türk Hava Yolları adlı havayolu şirketini tercih eden yolcular İstanbul ilinde bulunan İstanbul Havalimanı'na, Qeshm Airlines adlı havayolu şirketini kullanan yolcular ise İran'ın Tahran şehrinde bulunan İmam Humeyni Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Çardak Havalimanından en çok sefer düzenlenen il İstanbul ilidir. Uçak bileti satın almak isteyen yolcular Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları ya da AnadoluJet web sitesi üzerinden bilet satın alabilirler.

Denizli Çardak Havalimanı Havalimanı Konumu

Denizli Çardak Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır