Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Gaziantep varışlı uçak biletleri

 Popüler Gaziantep kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Gaziantep Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep, Türkiye'nin güneydoğu bölgesinde yer alan ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 2 milyon olan Gaziantep, coğrafi konumu ve tarihi yapıları ile önemli bir turizm merkezidir. Gaziantep'in tarihi, Neolitik döneme kadar uzanmaktadır ve Hititler, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve Fransızlar gibi birçok medeniyet tarafından yönetilmiştir. Bu nedenle, Gaziantep'te birçok tarihi yapı ve eser bulunmaktadır. Gaziantep'in en önemli özelliklerinden biri, zengin ve lezzetli yemek kültürüdür. Gaziantep'in turistik yerleri arasında Gaziantep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi, Kurtuluş Camii, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Medusa Camii ve Güzelvadi Tarihi Yerleşimi gibi yerler sayılabilir. 

Gaziantep havalimanı şehrin Sazgın mahallesinde yer almaktadır.  Gaziantep havalimanı ile Gaziantep şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Gaziantep havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Gaziantep il merkezine ulaşabilirsiniz. Gaziantep havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri B39, B89, B05 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Gaziantep havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Gaziantep havalimanından, Gaziantep şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Gaziantep havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Gaziantep havalimanı ve Gaziantep şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Gaziantep havalimanı yakınından binilen taksinin Gaziantep şehir merkezine ulaşım ücreti 255 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 27 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 35 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Gaziantep havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gaziantep Havalimanından Otogara Ulaşım

Gaziantep havalimanı ile Gaziantep otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 21 km’dir. Gaziantep otogarı şehrin Karacaahmet mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Gaziantep otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

15 saat 55 dk  Bursa - Gaziantep
 

Gaziantep Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır