Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Broome Airport Havalimanı Hakkında

Broome Uluslararası Havalimanı, IATA kodu BME olan ve Batı Avustralya’ya bağlı olan Broome şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Broome uçak bileti almak isteyen yolcular Broome Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 17 m yükseklikte bulunan Broome Uluslararası Havalimanının işleticisi Broome International Airport'tur. Broome Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Broome şehrine hizmet veren sivil ve uluslararası bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Broome Uluslararası Havalimanı Nerede?

Batı Avustralya’ya bağlı olan Broome şehrinde bulunan Broome Uluslararası Havalimanı, bulunduğu Broome şehir merkezine yaklaşık 1 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı şehir merkezinde bulunduğu için yolcular herhangi bir araç kullanmaya gerek kalmadan yürüyerek şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak havalimanına gidecek olan yolcuların ağır eşyaları çoğu zaman yürümeye engel olur. Broome şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 3 dakika içinde Broome Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde havalimanına ulaşım süresi uzayacağı için 10 dakikaya kadar çıkabilir.

Broome Uluslararası Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Broome Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezindeki araç kiralama acentelerinden ya da çeşitli web sitelerinden kiralanan araçları, şehre hizmet veren ticari taksileri, havalimanıyla şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan havalimanı servislerini ya da otel servislerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Broome Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Broome Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri tarafından yolculara tahsis edilen servisler
  • Broome şehrinde bulunan oteller tarafından yolculara tahsis edilen otel servisleri
  • 7\24 Broome şehrine hizmet veren ticari taksiler
  • Broome şehrinde bulunan acentelerden ya da internet üzerinden kiralanan araçlar

Broome Uluslararası Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Batı Avustralya'nın Kuzeybatı kesimine hizmet veren Broome Uluslararası Havalimanı bölgesel bir havalimanıdır. Aynı zamanda Kimberley bölgesine açılan kapı olarak kabul edilir. Ülkenin en işlek 20. havalimanı olarak gösterilen Broome Uluslararası Havalimanı İkinci Dünya Savaşı'ndan beri aktif olarak kullanılan eski bir havalimanıdır. Savaş sırasında saldırıya uğrayan Broome Uluslararası Havalimanında toplam 88 kişi hayatını kaybetmiştir. Havalimanında Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri ve müttefikleri tarafından kullanıldığı tarihlerde yapılan Japon baskını dolayısıyla en az 22 uçak imha edilmiştir. Günümüzde bu uçakların bir kısmı Broome Tarih Müzesinde sergilenmektedir. Savaşın sona ermesinin ardından havalimanındaki uçuş pisti uzatılmış ve havalimanı yalnızca ticari uçuşların gerçekleştiği sivil bir havalimanı haline gelmiştir. Son teknoloji itfaiye ekipmanlarına ev sahipliği yaptığı bilinen Broome Uluslararası Havalimanı yolcu yoğunluğu fazla olan bir havalimanı olmasa da kapsamlı bir havalimanıdır. Broome Uluslararası Havalimanı adını bulunduğu ve hizmet verdiği Broome şehrinden alır. Broome Uluslararası Havalimanında uzunluğu 2.368 m ve yüzeyi asfalt olan bir adet uçuş pisti bulunur. 2010 ila 2011 yılları arasında yaklaşık 410.000 yolcuya hizmet verdiği tespit edilen Broome Uluslararası Havalimanında yaklaşık 6.000 uçak hareketi gerçekleşmiştir.

Toplam 2 kazanın meydana geldiği havalimanındaki ilk kaza 21 Ocak 1974 yılında yaşanmış ve havalimanından kalkış yapan bir uçak beklenmeyen bir kazaya sebep olmuştur. Kazada can kaybı olmasa da uçak tamir edilemeyecek şekilde hasar görmüştür. Havalimanındaki ikinci kaza ise 11 Temmuz 2012 yılında meydana gelmiş ve bir test uçuşu sırasında uçaktaki motor gücü kaybı sonucunda beklenmeyen bir kaza yaşanmış ve pilot hayatını kaybetmiştir.

Broome Uluslararası Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Broome uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Broome Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Broome Uluslararası Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Nexus Havayolları, QantasLink ve Qanstas gibi şirketlerdir.

Broome Airport Havalimanı Havalimanı Konumu

Broome Airport Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır