Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Brisbane Arpt Havalimanı Hakkında

Brisbane Havalimanı, IATA kodu BNE olan ve Avustralya’ya bağlı olan Queensland Eyaletindeki Brisbane şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Brisbane uçak bileti almak isteyen yolcular Brisbane Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 0 m yükseklikte bulunan Brisbane Havalimanının sahibi ve işleticisi Brisbane Airport Corporation Pty Limited Şirketi'dir. Brisbane Havalimanı, bulunduğu Brisbane şehrine hizmet veren sivil ve uluslararası bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Brisbane Havalimanı Nerede?

Avustralya’ya bağlı olan Queensland Eyaletindeki Brisbane şehrinde bulunan Brisbane Havalimanı, bulunduğu Brisbane şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta yer alır. Havalimanıyla şehir merkezi arasındaki mesafenin biraz fazla olduğu ve havalimanının şehir merkezine bulunmadığı söylenebilir. Bu nedenle yolcuların şehir merkezindeki herhangi bir noktadan havalimanına gitmek üzere yola çıkmadan önce gerekli tüm hazırlıkları tamamlamaları son derece önemlidir. Brisbane şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 20 dakika içinde Brisbane Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri yarım saati bulabilir.

Brisbane Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Brisbane Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arası hizmet veren yolcu servislerini, şehir merkezinden kiralanan bisikleti, kiralık araçları, şehir içi otobüsleri, treni ya da ticari taksileri kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Brisbane Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Hafta içi 05:04 ila 22:04, hafta sonları ise 06:04 ila 22:04 arasında hizmet veren tren
  • Şehre hizmet veren Yellow Cab ve Black & White Cabs taksileri
  • Sunshine Coast, Gold Coast ve Brisbane City bölgelerinden hareket eden şehir içi otobüsler
  • Şehirde bulunan belirli otellere ait shuttle servisleri
  • Şehir merkezinden kiralanan bisiklet
  • Araç kiralama firmalarına ait olan çeşitli araçlar
  • Brisbane Havalimanında hizmet veren bazı havayolu şirketlerine ait olan havalimanı servisleri

Brisbane Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

İkinci Dünya Savaşı'na tanık olan ve bir süre askeri operasyonlar için kullanılan Brisbane Havalimanı eski bir havalimanıdır. Geçmişte Güneybatı Pasifik bölgesindeki müttefik kuvvetlerinin yüksek komutanı olan General Douglas MacArthur’un karargâhı olarak kullanıldığı bilinir. Brisbane Havalimanı bulunduğu Queensland Eyaletine hizmet veren birincil uluslararası havalimanı olması dolayısıyla önemli bir havalimanıdır. 50 iç hat ve 29 uluslararası varış noktasına uçan 31 havayolu şirketi Brisbane Havalimanında hizmet verir. Başlangıçta sadece askeri bir havalimanı olarak kullanılacağına dair açıklamalar yapılsa da daha sonra havalimanının sivil bir havalimanı haline getirmeye yönelik çalışmalar yapılmıştır. Havalimanındaki dış hatlar terminali 1995 yılında inşa edilmiş ve hava köprülü 14 adet bölmeye sahiptir. Buna ek olarak 4 konaklama yeri bulunan terminal 4 katlıdır. Terminalin birinci katı havayolu ofislerinin ve bagaj görevlilerinin bulunduğu kat olarak kullanılırken ikinci kat gelen yolcu salonunun, üçüncü kat giden yolcu salonunun bulunduğu kattır. Dördüncü katta ise check in kontuarları mevcuttur.

Toplam 3 kazanın meydana geldiği havalimanındaki ilk kaza 15 Şubat 2012 yılında yaşanmış ve bu tarihlerde havalanan bir uçak havalimanına indirilmemiş ve küçük bir kazaya neden olmuştur. kazada herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmamıştır. Havalimanındaki son kaza ise 1 Temmuz 2022 yılında meydana gelmiş ve havalimanına inen bir uçağın iniş takımlarında eksik bir cıvata ve kapak olduğu anlaşılmıştır.

Brisbane Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Brisbane uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Brisbane Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Brisbane Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Air Canada, Çin Hava Yolları, Nauru Havayolları ve Filipin Havayolları gibi şirketlerdir.

Brisbane Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Brisbane Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır