Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Bingöl Havalimanı Hakkında

Bingöl Havalimanı bölgenin havacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan ve yıllık 500.000 yolcu kapasitesine sahip olan bir havalimanıdır. Yurt içi uçuşların gerçekleştirilmesini sağlayan Bingöl Havalimanı’na, Türkiye’nin dilediğiniz noktasından süratle ve güvenli bir şekilde ulaşabilmek için Bingöl uçak bileti seçeneklerinizi dilediğiniz tarihe uygun olarak satın alabilir ve yolculuğunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz. Bingöl Havalimanı, 4 bin metrekare kullanım alanına sahiptir. Havalimanının 2 bin 300 metre uzunluğunda 60 metre genişliğe sahip olan bir adet de pisti bulunmaktadır. 

Bingöl Havalimanı Nerede?

Bingöl Havalimanı, şehrin merkezine göre değerlendirildiğinde, güney doğu bölümünde yer almaktadır. Şehir merkezine olan toplam uzaklığı 20 kilometre olarak ölçülen havalimanı, merkez ilçelerde yer alan noktalardan birisi olarak da öne çıkmaktadır. Havalimanı, Bingöl’e bağlı olan Çeltiksuyu mevkii içerisinde yer almaktadır.

Bingöl Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Bingöl merkezden de çevre ilçelerden de havalimanına ulaşmak da en sık başvurulan yöntem taksi araçlarını değerlendirmek olarak öne çıkmaktadır. 20 kilometrleik mesafeyi yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamalaması sayesinde avantajlar sağlayan taksiler, havalimanına süratle ulaşmak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir. Bunun dışında, kiralık araçlarla veya doğrudan kendi kişisel araçlarınızla da Bingöl Havalimanı’na ulaşmayı tercih edebilirsiniz.

Bingöl Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Bingöl Havalimanı, şehrin ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılamada yeterli olan küçük havalimanları arasında yer almaktadır. Bekleme ve dinlenme salonlarına sahip olan temrinalinin yanında bir adet piste sahip olan bir havalimanıdır. Kafeterya ve büfelerin yanında, emanet eşya bölümleri de bulunan terminal, oldukça kullanışlı ve pratik bir yapıya sahiptir. Bingöl Havalimanı aracılığıyla, yalnızca yurt içi uçuşları gerçekleştirilebilmektedir. Haziran 2013 yılından beri hizmet sunmakta olan Bingöl Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesi 500.000 kişidir.

Bingöl Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Bingöl uçak bileti satın alarak yalnızca iç hatlar terminaline sahip olan havalimanına erişim sağlamak mümkündür. Küçük yapısı sayesinde yurt dışı uçuşları sağlayan Bingöl Havalimanı içerisinden Ankara ve İstanbul’a her gün doğrudan seferler gerçekleştirilmektedir. Bu servisleri ve hizmetleri değerlendirmek için Pegasus, Anadolu Jet veya Türk Hava Yolları şirketlerinden sizler için en uygun olacak biçimde bilet satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Havalimanı Konumu

Bingöl Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır