Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Paris Şehir Merkezine Ulaşım

Orly Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Paris-Orly Havalimanı, Fransa'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Geniş ve büyük olmakla beraber oldukça uzun bir piste sahiptir. Paris şehrine yakın olan Orly bölgesinde bulunur ve Paris şehrine hizmet eder. İç hat uçuşları açısından değerlendirildiğinde Fransa'nın en işlek havalimanı olarak gösterilir. Yoğunluğu ve toplam yolcu sayısı açısından değerlendirildiğinde ise Fransa'nın en işlek 2. havalimanı olarak gösterilir. 1932 yılında hizmete açılmıştır. İşleticisi Aeroports de Paris’tir. Havalimanını kullanan yolcuların çoğunun havalimanından Karayip Adaları, Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerine uçtukları söylenebilir.

Paris

Paris, Fransa'ya bağlı olan ve Fransa'nın en önemli şehri olarak gösterilen şehirdir. Dünya genelinde birçok insanın tanıdığı ve her yıl hem yerli hem yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret edildiği bilinen bir şehirdir. Şehrin sloganı “Fluctuat nec mergitur” “dalgalar savurdu ama batmadı” anlamına gelir. Şehirdeki mimarinin beğenilmesi ve ilgi görmesinin yanı sıra şehrin müzeleri oldukça meşhurdur. Yapılan araştırmalara göre Paris'in en ünlü müzesi olduğu bilinen Louvre, COVID-19 virüsü dolayısıyla uzun bir süre kapalı kalmasına rağmen 2021 yılında 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamıştır. Şehirde Sen Nehrini takip eden bir tarihi bölge bulunur. Bu bölge 1991 yılında UNESCO Dünya miras alanı olarak belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır.

Taksi  

Orly Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanının çıkış noktasındaki taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Orly Havalimanından hareket eden taksilerin diğer havalimanlarındaki taksilere kıyasla az maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Elbette toplu taşıma araçlarına kıyaslandığında taksilerin maliyeti daha fazla olacaktır. Ancak yolcuların birçoğu konforlu bir şekilde seyahat etmek için taksi kullanmayı tercih eder. Orly Havalimanından şehir merkezine gitmek üzere taksi tutan bir yolcunun gideceği yere bağlı olarak ödeyeceği ücret değişse de standart ücret üzerinden hesaplayınca şehir merkezine gitmek üzere taksi tutan bir yolcunun 30 ila 40 € arasında bir ücret ödediğini söylemek mümkündür.

Tramvay

Orly Havalimanından yola çıkan yolcuların tramvay aracılığıyla şehir merkezine ulaşım sağlamaları mümkün olsa daha havalimanından hareket eden bir tramvay yoktur. Yolcuların havalimanına yaklaşık 8 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Aeroporto d’Orly adlı tramvay durağına gelerek bu duraktan tramvaya binmeleri gerekir. Durakta bilet otomatları bulunduğundan yolcular duraktan biletlerini alabilirler. Tramvay aracılığıyla yaklaşık yarım saat içinde metro istasyonuna ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcuların şehir merkezine gitmek için metro istasyonunda inerek metroya aktarma yapmaları gerekir. Metro istasyonundan 7 hat numaralı metroya binen yolcular yaklaşık 20 dakika içerisinde Louvre Müzesi’ne ulaşım sağlayabilirler. Metroya aktarma yapan yolcuların metroya 3,80€ ödemeleri gerekir.

Tren

Orly Havalimanından hareket eden OrlyVal adlı trenle yaklaşık 45 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. OrlyVal adlı tren Orly Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren makinistsiz tren olarak tanımlanabilir. OrlyVal trenini kullanacak olan yolcuların ödeyecekleri ücret 14,10€ dur.

Otobüs

Orly Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki otobüs kalkış noktasına giderek Orlybus otobüslerine binebilirler. Orlybus adlı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak otobüs direkt şehir merkezine ulaşım sağlamadığı için yolcuların havalimanından otobüse bindikten sonra metro istasyonuna aktarma yapmaları gerekir. Yolcular gidecekleri yere bağlı olarak metro istasyonunda inerek farklı bir toplu taşıma aracına binmeyi de tercih edebilirler. Otobüs kullanacak olan yolcuların otobüse ilk etapta 11,20 € ödemeleri gerekir. Daha sonra metro istasyonundan aktarma yapacak olan yolcuların metroya da ayrıca ücret ödemeleri gerekeceği için metroya ve otobüse ödenecek olan tutarın toplamı önceden hesaplanmalıdır.

Berlin Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Berlin, Almanya'ya bağlı olan büyük ve kalabalık bir şehirdir. Aynı zamanda ülkenin başkentidir. Berlin'in en önemli özelliği hem şehir hem de eyalet olmasıdır. Almanya'nın en popüler şehirlerinden biri olan Berlin'in Belediye Başkanı Franziska Giffey’dir. Tarihi eskilere dayanan Berlin'de ikinci dünya Savaşı'ndan önce 4 milyondan fazla insanın yaşadığı bilinir. 2021 yılı itibariyle şehirde yaklaşık 3.000.000 kişinin yaşadığı tespit edilmiştir. Berlin Almanya'nın kültür ve bilim merkezi olarak gösterilen bir şehirdir. Geçmişte küçük bir balıkçı köyü olarak kullanılan şehir günümüzde oldukça gelişmiş ve modern bir şehir haline gelmiştir. Berlin'de çok iyi eğitim merkezlerinin bulunması dolayısıyla birçok yabancı öğrencinin eğitim almak için Berlin'e geldiği de bilinir.

Berlin Brandenburg Havalimanı

Berlin Brandenburg Havalimanı, Almanya'ya bağlı olan sivil ve uluslararası bir havalimanıdır. Berlin şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. 31 Ekim 2020 yılında hizmete açılan oldukça modern ve yeni bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. İşleticisi Berliner Flughafen GmbH olan havalimanının bağlantı merkezleri EasyJet, Lufthansa ve Germanwings şirketleridir. Oldukça geniş ve büyük bir alanı kaplayan Berlin Brandenburg Havalimanı hem yoğun hem de büyük bir havalimanıdır. Havalimanının adının kaynağı batı Berlin'in Belediye Başkanı ve eski bir Almanya şansölyesi olan Willy Brandt’tır. Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların Berlin şehir merkezine gitmek için birden çok ulaşım seçeneği bulunduğundan yolcular bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Otobüs

Şehir merkezinden Berlin Brandenburg Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren otobüsleri kullanabilirler. Berlin'de havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren otobüsler gece otobüsleri ve gündüz otobüsleri olmak üzere ikiye ayrılır. Gündüz otobüsleri 160 371 ve X7 hat numaralı otobüsler, gece otobüsleri ise N7 ve N60 hat numaralı otobüslerdir. Ancak şehir merkezinden 10 dakikada bir hareket eden otobüsler havalimanına aktarmasız ulaşım sağlamadığı için yolcuların aktarma yapmaları gerekir. Gece otobüsleri gece 12.5 ila sabah 4 arası, hafta sonları ise gece 12.5 ila sabah 7 arası aktiftir. Otobüs kullanacak olan yolcuların hangi bölgeden bindiklerine göre ödeyecekleri ücret değişiklik gösterir. AB bölgesinden binen yolcular 3 €, BC bölgesinden binen yolcular 3,30 €, ABC bölgesinden binen yolcular 3,80 € öderler. 

Tren

Şehir merkezinden Berlin Brandenburg Havalimanına S-Bahn adlı trenlerle ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için tren kullanmaya karar veren yolcuların ilk etapta S Bahn tren istasyonuna ulaşım sağlamaları gerekir. Trenler istasyondan 10 dakikada bir hareket eder. Tren istasyonuna ulaşım sağlayan yolcuların havalimanına gitmek için S9 ya da S45 hat numaralı trenleri kullanmaları gerekir. Tren aracılığıyla yaklaşık 40 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür.

Taksi

Berlin şehir merkezinden Berlin Brandenburg Havalimanına taksiyle kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Ancak Berlin'de hizmet veren birçok takside dolandırıcılık söz konusu olduğu için yolcuların taksi Berlin ya da Airport Taxi BB adlı taksi şirketlerinden taksi tutmaları oldukça önemlidir. Buna ek olarak Berlin'de hizmet veren taksilerde yolcuların ödemesi gereken birçok ek ücret vardır. 

Yolcuların standart ücrete ek olarak kredi kartıyla ödeme yapmaları durumunda daha fazla ücret ödemeleri, valizlerinin fazla olması durumunda daha fazla ücret ödemeleri ve kalabalık gruplar halinde taksiyi kullanmaları durumunda daha fazla ücret ödemeleri gerekir. Yolcuların bindikleri noktaya bağlı olarak taksiye ödeyecekleri ücret değişiklik gösterse de şehir merkezinden taksiyle havalimanına ulaşım sağlayan bir yolcunun 45 ila 50 € arasında ücret ödediği söylenebilir.

Sefer Bilgisi

2-3  Berlin - Paris
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır