Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Bejaia Arpt Havalimanı Hakkında

Soummam Havalimanı, Cezayir’e bağlı olan Bejaia şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Bejaia uçak bileti almak isteyen yolcular Soummam Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Soummam Havalimanı bulunduğu Bejaia şehrine hizmet verir. Havalimanının sahibi Bejaia valisi Rachid Fatma, işleticisi EGSA Cezayir’dir.

Soummam Havalimanı Nerede?

Cezayir’e bağlı olan Bejaia şehrinde bulunan Soummam Havalimanı, bulunduğu Bejaia şehir merkezine yaklaşık 12 km uzaklıkta yer alır. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih eden yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzarken toplu taşıma araçları yerine taksi ve kiralık araç gibi özel araçları kullanmayı tercih eden yolcular havalimanı hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Ancak havalimanıyla şehir merkezi arasındaki güzergahta trafiğin çoğunlukla sıkışık olduğu da unutulmamalıdır. Bejaia şehir merkezinden yola çıkan bir yolcu taksi tutması ya da araç kiralaması durumunda yaklaşık 23 dakika içinde Soummam Havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Soummam Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Soummam Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular için toplu taşıma araçlarının sayısı son derece sınırlı olduğundan yolcuların birçoğu şehir merkezinden taksi tutmayı da araç kiralamayı tercih edebilir. Ancak taksi tutmayı ya da araç kiralamayı düşünmeyen yolcular şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren yolcu servislerinden yararlanabilirler. Havayolu şirketlerine ait yolcu servislerini isteyen her yolcu kullanabilirken belli otellere ait servisleri yalnızca otel rezervasyonu olan yolcular kullanabilir.

Soummam Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Bejaia şehrinde hizmet veren bazı otellere ve havayolu şirketlerine ait yolcu servisleri
  • Taksi
  • Araç kiralama

Soummam Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Soummam Abane Ramdane Havalimanı ya da Bejaia Havalimanı olarak da bilinen Soummam Havalimanında uzunluğu 2.400 m olan bir adet uçuş pisti bulunur. Uçuş pistinin yüzeyi asfalttır. Deniz seviyesinden 6 m yükseklikte bulunan Soummam Havalimanı 2013 yılında 200.000’den fazla yolcu ev sahipliği yapmıştır. 2008 yılında ise Soummam Havalimanı dış hatlarda toplam 170.724 yolcuya, iç hatlarda toplam 52.681 yolcuya hizmet vermiştir. Marsilya ve Fransa gibi ülkelere haftada 10’dan fazla uçuş gerçekleştiren bir havalimanı olduğu için işlek ve yoğun olduğunu söylemek mümkündür. 1982 yılında ulusal düzeyde açılan ve çok hızlı bir şekilde gelişen Soummam Havalimanı zamanla birçok değişikliğe uğrayarak günümüzdeki son halini almıştır. Soummam Havalimanında hizmet veren havayolu şirketinin sayısı sınırlı olsa da bununla ters orantılı olarak havalimanındaki sefer sayısı fazladır. Soummam Havalimanı yolcular tarafından yeterli bulunan ve yolcuları memnun eden bir havalimanıdır. Denize yakın bir konumda bulunması ve şehir merkezine yakın olması dolayısıyla hem ulaşımın kolay olduğu hem de yolcuların beğendiği bir yerde olduğunu söylemek mümkündür. Şehir merkezindeki birçok noktadan Soummam Havalimanına kısa süre içerisinde ulaşım sağlanabilir.

Soummam Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Bejaia uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Soummam Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Soummam Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Air Algerie, Tassili Airlines, Transavia ve Volotea gibi şirketlerdir. Air Algerie adlı havayolu şirketi aracılığıyla Cezayir'e bağlı olan Houari Boumediene Havalimanına, Fransa'ya bağlı olan Lyon – Saint – Exupery Havalimanına, Marsilya'ya bağlı olan Marsilya Provence Havalimanına ve yine Fransa'ya bağlı olan Paris Only Havalimanına aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür. Tassili Airlines adlı havayolu şirketi aracılığıyla Cezayir'e bağlı olan Oued Irara Krim Belkacem Havalimanına aktarmasız ulaşım sağlanabilir. Transavia adlı havayolu şirketi aracılığıyla Fransa'ya bağlı olan Lyon – Saint – Exupery Havalimanına ve yine Fransa'ya bağlı olan Paris Only Havalimanına aktarmasız ulaşım sağlanırken Volotea adlı havayolu şirketi aracılığıyla Marsilya'ya bağlı olan Marsilya Provence Havalimanına aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür.

Bejaia Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Bejaia Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır