Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Ankara kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehridir. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ankara, 25.000 km²'lik bir alanı kaplamaktadır ve nüfusu yaklaşık 5,5 milyondur. Ankara, tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. İlk olarak MÖ 3. yüzyılda Galatlar tarafından kurulmuştur ve daha sonra Roma, Bizans ve Selçuklu İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin başkenti olarak seçilmiştir. Ankara'nın en önemli turistik yerlerinden biri Anıtkabir'dir. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı burada bulunmaktadır. Ayrıca şehirde Atakule, Kocatepe Camii, Hacı Bayram Camii, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gençlik Parkı, Kuğulu Park gibi birçok turistik yer bulunmaktadır.

Esenboğa havalimanı şehrin Balıkhisar mahallesinde yer almaktadır.  Esenboğa havalimanı ile Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Esenboğa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Esenboğa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 487, 419, 450 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Esenboğa havalimanından binilen belediye otobüsleri ile Sıhhiye metro istasyonuna ulaştıktan sonra M1-M2-M3 metro ulaşım aracını kullanarak Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Esenboğa havalimanından, Ankara şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Esenboğa Havalimanı ve Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Esenboğa havalimanı yakınından binilen taksinin Ankara şehir merkezine ulaşım ücreti 290 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 37 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Esenboğa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Esenboğa Havalimanından Ankara şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından Otogara Ulaşım

Esenboğa havalimanı ile Ankara otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Ankara otogarı şehrin Yenimahalle ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Ankara otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Batman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Batman Havalimanı Batman iline bağlı olan ve Batman il merkezine yaklaşık 8,9 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Batman Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Batman Havalimanı ile Batman şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Batman il merkezinden Batman Havalimanı'na gidecek olan yolcuların il merkezindeki çeşitli toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanına kısa sürede ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür. Zira havaalanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Ancak her ihtimale karşı toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların havalimanına geç kalma risklerini en aza indirmek için planlı şekilde hareket etmeleri ve yola çıkmadan önce her şeyi düşünmeleri tavsiye edilir. Batman il merkezinde aktif olan ve il merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren belediye otobüsleri aracılığıyla il merkezinden aktarma yapmadan havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bunun için yolcuların il merkezinden hareket eden 12 hat numaralı Havalimanı otobüsünü kullanmaları gerekir. 

Minibüs

Batman il merkezinden yola çıkarak havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da Batman iline bağlı herhangi bir ilçeden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların ilçe minibüslerini kullanmaları şarttır. Zira Batman iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkacak olan yolcuların havalimanına ulaşım sağlamaları için ilk etapta Batman il merkezine varmaları gerekir. Bulundukları ilçedeki ilçe minibüslerinin hareket ettiği minibüs durağına giden yolcular minibüs durağından Batman minibüsüne binerek Batman il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlayabilir ve bu durakta indikten sonra il merkezinden havalimanına gitmek üzere aktarma yapabilirler. İl merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe fazla olmadığı için ek bir aktarma daha yapmak ve toplu taşıma aracı kullanmak istemeyen yolcular il merkezinden taksi tutarak kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Taksinin maliyeti toplu taşıma araçlarına kıyasla biraz daha fazla olsa da daha kısa sürede havalimanına ulaşım sağladığı için havalimanına geç kalan yolcuların taksi kullanmaları en mantıklı seçenek olacaktır.

Taksi

Batman şehir merkeziyle Batman Havalimanı arasında yaklaşık 8,9 km mesafe bulunduğundan Şehir merkezinden taksi tutarak Batman Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 12 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Batman Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 90 TL’dir.

Araç Kiralama

Batman il merkezinden havalimanına kısa sürede ulaşım sağlamak isteyen ve taksi tutmak istemeyen yolcular il merkezinden araç kiralayarak havalimanına kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralamak isteyen yolcuların araç kiralama şirketleriyle iletişime geçmeleri ya da araç kiralama hizmeti veren web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlamaları gerekir. Araç kiralama ücretleri seçilen araç modeline bağlı olarak değişiklik gösterdiği için net bir oran belirlemek mümkün değildir. Yolcular seçebilecekleri araç modellerine göz attıktan sonra bütçeleri dahilindeki bir araç modelinde karar kılabilirler.

Batman Otogarından Batman Havalimanına Ulaşım  

Batman Havalimanı ile Batman Otogarı arasında yaklaşık 8,1 km mesafe bulunur. Batman Otogarından yola çıkarak Batman Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 11 dakikadır. Batman Otogarından Havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları şarttır. Otogara ulaşım sağladıktan sonra belediye otobüsü kullanmaya karar veren yolcular otogardan yaklaşık 8 dakika uzaklıkta olan Tüpraş-2 durağına ulaşım sağlayan yolcular bu duraktan 19 hat numaralı Merkez Aktarma Noktası otobüsüne binmelidir. Belediye durağından sonra inen yolcular 20 hat numaralı Bıçakçı otobüsüne aktarma yaparak Havaalanı Kavşağı durağında inebilir ve havaalanına ulaşım sağlayabilirler. 

Sefer Bilgisi

1 saat 25 dk  Batman - Ankara
 

Ankara Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır