Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir, Türkiye'nin batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir ve aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en önemli kentlerinden biridir. İzmir'in tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Antik Yunan döneminde, şehir Smyrna olarak biliniyordu ve stratejik bir konumda bulunuyordu. Bugün İzmir'de hala birçok antik kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Özellikle Alsancak, Konak ve Kemeraltı semtleri tarihi dokularıyla öne çıkmaktadır. İzmir, sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken bir tatil merkezidir. İzmir'in sahil şeridi boyunca uzanan plajları, güzel kumsalları ve Ege Denizi'nin berrak suları, ziyaretçiler için harika bir tatil deneyimi sunar. 

Adnan Menderes havalimanı şehrin Dokuz Eylül mahallesinde yer almaktadır.  Adnan Menderes havalimanı ile İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Adnan Menderes havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 707, 728, 705 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için metro ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tramvay

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için İZBAN ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden İZBAN ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Adnan Menderes havalimanından, İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Adnan Menderes havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Adnan Menderes havalimanı yakınından binilen taksinin İzmir şehir merkezine ulaşım ücreti 247 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Adnan Menderes havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanından Otogara Ulaşım

Adnan Menderes havalimanı ile İzmir otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 33,5 km’dir. İzmir otogarı şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İzmir otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bakü Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Bakü, Azerbaycan'a bağlı olan büyük ve kalabalık bir şehirdir. Aynı zamanda ülkenin başkentidir. Konumu itibariyle Hazar Denizi'nin batı kıyısında bulunur. Kafkasya'nın en büyük şehri olarak gösterilen Bakü, Azerbaycan'ın en önemli ticaret ve kültür merkezidir. Aynı zamanda önemli bir liman kenti olarak da bilinir. Şehir nüfusunun çoğunluğunu Azeriler oluşturur. Şehirde bulunan Bakü Limanı Hazar Denizi'nin en önemli limanı olarak gösterildiğinden Bakü'nün Azerbaycan için oldukça önemli bir şehir olduğu söylenebilir. Kültürel etkinliklerin önemsendiği şehirde sinema ve tiyatro etkinlikleri düzenlenir. Şehirde hareketli bir gece hayatı olduğu için dünyanın en önemli gidilecek yerleri listesinde Bakü 10. sırada yer alır. 

Haydar Aliyev Havalimanı

Haydar Aliyev Havalimanı, Azerbaycan'a bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Bakü şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. Havalimanının adının kaynağı eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı olan Haydar Aliyev’dir. Oldukça büyük ve modern bir havalimanı olan Haydar Aliyev Havalimanı 1980 yılında hizmete açılmıştır. Bulunduğu Bakü şehrine yaklaşık 20 km uzaklıkta olduğundan şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım sırasında toplu taşıma araçlarını kullanmak gerekir. Haydar Aliyev Havalimanının en önemli özelliği Kafkasya bölgesinde bulunan en işlek ve en büyük havalimanı olmasıdır. Havalimanında kuzey ve güney olmak üzere iki ayrı yolcu terminali ve bir adet kargo terminali bulunur. 

Otobüs

Haydar Aliyev Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden otobüsle yola çıkmayı planlayan yolcular şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezinden otobüse binmeye karar veren yolcuların şehir merkezindeki otobüs durağından 116 hat numaralı otobüse binmeleri gerekir. 116 hat numaralı otobüsü kullanarak havalimanına yaklaşık 40 dakika içinde ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak bu sürenin trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstereceği de unutulmamalıdır. 116 hat numaralı otobüse ek olarak havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren ve Aero Express Bus olarak adlandırılan otobüsler de kullanılabilir. Express otobüsleri şehir içi otobüslere kıyasla daha hızlı olduğu için Express otobüslerini kullanarak havalimanına gidecek olan yolcular yaklaşık yarım saat içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezinden havalimanına otobüsle gitmeyi düşünen yolcuların Bakü kart kullanmaları gerekir.

Araç Kiralama

Haydar Aliyev Havalimanına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcular şehir merkezindeki acentelere giderek ya da online rezervasyon yaparak araç kiralama işlemlerini tamamlayabilirler. Ancak araç kiralama hizmetinin otobüse ve taksiye kıyasla daha maliyetli olduğu unutulmamalıdır. Araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların mutlaka ehliyet sahibi olmaları ve reşit olmaları gerekir. Aksi takdirde ehliyeti olmayan ve reşit olmayan yolcuların araç kiralama hizmetinden yararlanmaları mümkün değildir. Araç kiralama için ödenecek olan ücret yolcuların seçtikleri araç modeline bağlı olacağından araç modeli seçerken oldukça dikkatli olmak gerekir.

Taksi

Haydar Aliyev Havalimanına ulaşım sağlamak üzere birçok yolcu şehir merkezinden taksi tutmayı tercih eder. Zira taksiler oldukça konforludur ve trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yolcuları hızlı bir şekilde havalimanına ulaştırır. 

Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, yolcuların taksiye gereğinden fazla ücret ödememek için lisanslı taksileri kullanmaları gerektiğidir. Lisanslı taksiler Baku Taxi firmasına aittir ve bu firmaya ait olan taksiler güvenle kullanılabilir. Şehir merkezinden taksiyle yola çıkan yolcuların hangi noktadan taksiye bindiklerine bağlı olarak havalimanına ulaşım süreleri değişiklik gösterse de trafiğin yoğun olmadığı saatlerde taksi aracılığıyla şehir merkezinden yaklaşık 25 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür.

Sefer Bilgisi

4 saat 1  Bakü - İzmir
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır