Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Samsun Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan bir şehirdir. Doğal güzellikleri, tarihi dokuları ve modern yapılarıyla ön plana çıkan şehir, aynı zamanda bir liman şehridir ve ticari açıdan da önemli bir konuma sahiptir. Samsun, tarihi kalıntılarıyla da zengin bir şehirdir. Hemen hemen her yerinde tarih kokan bu şehirde, tarihi kervansaraylar, camiler, hamamlar, müzeler ve arkeolojik alanlar yer alır. Bunların arasında tarihi İpek Yolu'nun önemli duraklarından biri olan Amisos Antik Kenti, Samsun Kalesi, Bandırma Vapuru Müzesi, Tekkeköy Mağaraları ve Gazi Müzesi gibi yerler öne çıkar. Samsun, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Yeşilırmak Nehri, Samsun'un doğal güzellikleri arasında en öne çıkanıdır. Nehir boyunca uzanan sahiller, piknik alanları, yürüyüş yolları ve balık restoranları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir. Ayrıca şehirde yer alan Bafra Tuz Gölü, Samsun Orman Bölge Müdürlüğü Botanik Bahçesi ve Kızılırmak Deltası Milli Parkı da ziyaret edilebilecek doğal güzellikler arasındadır.

Çarşamba havalimanı şehrin Çarşamba ilçesinde yer almaktadır.  Çarşamba havalimanı ile Samsun şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 24 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Çarşamba havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Samsun il merkezine ulaşabilirsiniz. Çarşamba havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Çarşamba havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Çarşamba havalimanından, Samsun şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Çarşamba havalimanı ve Samsun şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 24 km’dir. Çarşamba havalimanı yakınından binilen taksinin Samsun şehir merkezine ulaşım ücreti 240 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 32 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 24 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Çarşamba havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çarşamba Havalimanından Otogara Ulaşım

Çarşamba havalimanı ile Samsun otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Samsun otogarı şehrin Kıran mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Samsun otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 35 dk  Antalya - Samsun
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır