Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler New York kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından New York Şehir Merkezine Ulaşım

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanı, Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı olan sivil ve uluslararası bir havalimanıdır. New York şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. ABD'nin en kalabalık şehri olan New York'ta bulunması dolayısıyla Amerika'nın en yoğun ve en işlek havalimanı olduğu söylenebilir. 1947 yılında hizmete açılan havalimanının 1948 yılında New York Uluslararası Havalimanı olarak adlandırıldığı ancak çoğunlukla Idlewild Havalimanı olarak bilindiği bilgiler arasındadır. 1963 yılında eski ABD Başkanı John F. Kennedy anısına havalimanının adı John F.Kennedy Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiş ve bu şekilde kalmıştır. Havalimanının sahibi New York, işleticisi New York ve New Jersey Liman İdaresidir. 

New York

New York ya da kısaca NYC, Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı olan büyük ve kalabalık bir şehirdir. Oldukça yoğun ve hareketli bir şehir olmasının yanı sıra dünyanın en kalabalık metropollerinden biri olarak gösterilir. Şehir için “Büyük Elma” ve “Gotham” gibi takma isimler de kullanılır. Belediye Başkanı Eric Adams olan şehrin dünyanın en büyük doğal limanlarından birinin üstüne kurulduğu bilinir. Nüfusu 8 milyondan fazladır. Aynı zamanda ülkeye dışarıdan gelen birçok insan New York'ta yaşamayı tercih ettiği için göçmen kenti olarak da tanımlanır. New York'ta Türkler de dahil olmak üzere farklı ülkelerden gelen birçok insanın yaşadığı bilinir. Bu nedenle şehirdeki kültür yelpazesi oldukça geniştir ve şehir merkezinde 170 ayrı dilin konuşulduğu tespit edilmiştir.

Taksi  

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanında taksi ücretleri sabit olduğu için şehir merkezine ulaşım sağlayan yolcuların ödemeleri gereken ücret 55 $’dır. Ancak yolcular 16:00 ila 20:00 arasında taksiyi kullanırlarsa ek ücret ödemek zorunda kalırlar. Ek ücret ödeyecek olan yolcuların sabit taksi ücretine ek olarak 4,50$ daha ödemeleri gerekir. 

Metro

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanından New York şehir merkezine ulaşım sağlamanın başlıca yöntemlerinden biri metro kullanmaktır. Metro kullanmak isteyen yolcuların ilk etapta havalimanından AirTrain’i kullanmaları gerekir. AirTrain, havalimanındaki yolcuları aldıktan sonra metro istasyonuna ulaştıran bir tramvay olarak tanımlanabilir. Bu nedenle yabancı turistlerin birçoğu bu tramvayları aktarma aracı olarak kullanır. Yolcular AirTrain aracılığıyla istasyona ulaşım sağladıktan sonra istasyondan metro için bilet almalıdır. Metroların maliyetinin az olduğu söylenebilir. Şehir merkezine gitmek için istasyona ulaşım sağlayan ve metro kullanacak olan yolcular metro için yaklaşık 2,75$ öder. Birden fazla metro hattı bulunduğu için yolcular gidecekleri yere bağlı olarak bu hatlardan birini seçebilirler. Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren metroların birçok hattı bulunsa da şehir merkezindeki popüler yerlere ulaşım sağlayan Z, J ve E olmak üzere 3 metro hattı bulunur. E hattını kullanarak Times Meydanı, Penn istasyonu, Midtown, West Village ve Dünya Ticaret Merkezi gibi yerlere ulaşım sağlamak mümkündür. Z ve J hattını kullanarak Küçük İtalya, Çin Mahallesi, Aşağı Doğu Yakası ve Finans Bölgesi gibi birçok noktaya ulaşım sağlamak mümkündür. 

Tren 

AirTrain ile Jamaika istasyonuna giden yolcular bu istasyondan trene binerek şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Trenle yolculuk yapan yolcuların şehir merkezine tahmini varış süreleri 35 dakikadır. Tren kullanacak olan yolcuların trene ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 15,50 $’dır.

Otobüs

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanıyla New York şehri arasında hizmet veren otobüsler NYC Express Bus olarak adlandırılır. NYC Express Otobüsleri sabah 11 ile akşam 7 arasında aktiftir. Yalnızca belli bir saate kadar aktif olsa da ucuz ve konforlu olduğu için yolcuların birçoğu Express otobüslerini kullanmayı tercih eder.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır