Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Lefkoşa Şehir Merkezine Ulaşım

Ercan havalimanı şehrin Kırklar yerleşkesinde yer almaktadır.  Ercan Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'nın yaklaşık 15 km doğusunda bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Kuzey Kıbrıs'ın en büyük havalimanıdır ve adanın Türk kesimine hizmet vermektedir. Ercan Havalimanı, birçok yurtiçi ve yurtdışı havayolu şirketi tarafından kullanılmaktadır. Türkiye'nin birçok şehrinden, İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda, Rusya ve diğer ülkelerden de uçuşlar düzenlenmektedir. 

Havalimanı, yılda yaklaşık 4 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Havalimanı terminali, modern tasarımı ve olanaklarıyla dikkat çekmektedir. Yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için restoranlar, kafeler, hediyelik eşya mağazaları, duty-free mağazaları, ATM'ler ve turistik bilgi ofisleri gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Havalimanı, engelli yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için özel düzenlemelere de sahiptir. Ercan Havalimanı'ndan Lefkoşa'ya veya diğer şehirlere ulaşmak için birçok ulaşım seçeneği vardır. Havalimanı servisleri, taksiler ve araç kiralama hizmetleri, yolcuların hizmetine sunulmuştur.

Lefkoşa

Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir. Yaklaşık 100.000 nüfusa sahip olan şehir, Kıbrıs adasının ortasında bulunur ve adanın Türk kesiminde yer almaktadır. Lefkoşa, tarihi dokusuyla öne çıkan bir şehirdir. Şehir merkezinde bulunan Lefkoşa Kalesi, Osmanlı döneminde yapılmıştır ve bugün müze olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, tarihi Selimiye Camii, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi ve Laiki Geçidi gibi tarihi yapılar da ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Lefkoşa aynı zamanda, birçok kültürel etkinlik, festival ve sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde her yıl düzenlenen Lefkoşa Uluslararası Film Festivali ve Uluslararası Kıbrıs Tiyatro Festivali gibi etkinlikler, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Şehirdeki restoranlar, barlar ve kafeler, geleneksel Kıbrıs yemekleri ve dünya mutfağından lezzetler sunmaktadır. Ayrıca, Lefkoşa'nın tarihi bölgesinde yer alan sokak pazarları, el yapımı ürünler, geleneksel el sanatları ve yerel lezzetler satan dükkanları ile ünlüdür. Lefkoşa, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin politik, ekonomik ve kültürel merkezidir.

Belediye Otobüsü

Ercan havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Lefkoşa il merkezine ulaşabilirsiniz. Ercan havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Ercan havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Ercan havalimanından, Lefkoşa şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Ercan havalimanı ve Lefkoşa şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 15 km’dir. Ercan havalimanı yakınından binilen taksinin Lefkoşa şehir merkezine ulaşım ücreti 1-6 yolcu kapasiteli taksiler için 730 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 23 dakika sürmektedir. 

KIBHAS

KIBHAS, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. KIBHAS, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. KIBHAS otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. KIBHAS otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Çarşamba havalimanından KIBHAS’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki KIBHAS danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ercan havalimanından Lefkoşa şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Ercan havalimanından Lefkoşa şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ercan Havalimanından Otogara Ulaşım

Ercan havalimanı ile Lefkoşa otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 21 km’dir. Lefkoşa otogarı şehrin Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Lefkoşa otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Antalya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Antalya Havalimanı, Türkiye’nin Antalya iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye'nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Her yıl sayısız insanı ağırlayan Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Antalya Havalimanı, 1960 yılında hizmet vermeye başlamış ve günden güne gelişerek bugün 13 milyar metrekarelik alana kadar ulaşmıştır. Türkiye'de turizm denildiğinde ilk akla gelen merkezlerden biri olan Antalya'yı Türkiye'nin dört bir yanına ve dünyanın birçok noktasına direkt bağlayan Antalya Havalimanı, 1998 yılından bu yana yeni terminalinde uluslararası hava trafiğine açık şekilde ulaşım hizmeti vermektedir. Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolay ve çok çeşitlidir.

Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri, HAVAŞ, taksi veya özel aracınızla kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde bulunan firmalardan araç kiralayarak havalimanına konforlu şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım hizmeti sağlayan otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına gitmek oldukça kolaydır.  Antalya’da 600, 800 ve AC03 numaralı otobüslerle havalimanına ulaşılabilmektedir.  600 numaralı otobüse Otogar, Erasta AVM, Tıp Fakültesi, Üniversite, Devlet Hastanesi, 100.Yıl, Markantalya, Mevlana, Meydan gibi merkezi duraklarda binebilirsiniz. 800 numaralı otobüs ise Sarısu – Konyaaltı – Gürsu - Atatürk Bulvarı - İl Sağlık Müdürlüğü - Konyaaltı Caddesi – Valilik - Işıklar - Muratpaşa Belediyesi - Barınaklar Bulvarı -Rauf Denktaş Caddesi – Ermenek - Antalya Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. 

Tramvay

Antalya Havalimanına ulaşan tramvay hattı bulunmaktadır. Tramvay ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular T1A Fatih – Havalimanı tramvayına binerek havalimanına ulaşabilirler. T2 Zerdalilik – Müze tramvay hattı ile gelenler Müze durağında T3 tramvayına aktarma yapıp otogar durağında T1A havalimanı tramvayına aktarma yaparak havalimanına ulaşabilir. T3 Varsak – Müze tramvay hattı ile gelen yolcular ise otogar durağında T1A Havalimanı tramvayına aktarma yaparak havalimanına tramvay ile kolay şekilde ulaşabilir. Havalimanı tramvay hattı,  Fatih Durağı ile başlayıp şehrin önemli yerlerinden geçerek Antalya Havalimanı durağında son bulmaktadır.

Yolcu Servisi

Antalya’ya bir tur operatörü aracılığıyla geliyorsanız sizi kalacağınız tatil yerine götürecek olan otobüs, tur operatörü tarafından sağlanacaktır. Tur operatörünün servis aracı ile otelinizden havalimanına ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Yola çıkmadan önce tur şirketinin ulaşım olanaklarını bilmeniz size bir avantaj sağlayacaktır.

Taksi

Antalya şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Antalya şehir merkezi ile Antalya Havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir. Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Antalya şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 178 TL’dir.

HAVAŞ

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda alternatiflerden biri de HAVAŞ otobüsleridir. Antalya Havalimanına HAVAŞ ile ulaşmak için öncelikle şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Şehir merkezinde 5M Migros AVM Otoparkı'ndan kalkan otobüsler Atatürk Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Otogarı, Sakarya Bulvarı, Kepez Belediyesi, Hal Kavşağı, Gazi Bulvarı, Serik Caddesi güzergahında ilerleyerek Havalimanına ulaşmaktadır. HAVAŞ servisleri şehir merkezinden havalimanına ulaşımın en iyi alternatiflerinden biridir.

Araç Kiralama

Antalya şehir merkezinde bulunan Hertz, National, Alamo, Europacar, Budget, Filo, Aytucar, Travelium ve Avis'in araç kiralama ofislerine giderek araç kiralayıp havalimanına konforlu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Antalya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Antalya otogarından Antalya Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır.  Antalya otogarından belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak için 600 numaralı otobüs hattına binebilir. 600 numaralı otobüs Otogar – Tıp Fakültesi – 100. Yıl – Meydan – Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. Ayrıca 5M Migros AVM ile Antalya Havalimanı arasında hizmet veren havalimanı servisleriyle, otogardan havalimanına kolay şekilde gidebilirsiniz. Antalya otogarında indiğinizde otogarın yan tarafında bulunan tramvaya binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Otogardan T1A Havalimanı tramvay hattına binerek kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 17 kilometredir. Antalya otogarı ve havalimanı arası taksi ücreti ise 248 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 5 dk  Antalya - Lefkoşa
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır