Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Toronto varışlı uçak biletleri

 Popüler Toronto kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Toronto Şehir Merkezine Ulaşım

Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı, Toronto şehir merkezinin yaklaşık 27 kilometre kuzeybatısında bulunan Kanada'nın en büyük havalimanıdır. Resmi olarak Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı olarak adlandırılan bu havalimanı, Toronto ve çevresinin havayolu ulaşımının ana merkezlerinden biridir ve dünya genelinde yoğun uçuş trafiğine sahip bir havalimanıdır. Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı, birçok dünya şehriyle doğrudan uçuş bağlantılarına sahiptir ve Kanada'nın dört bir yanına, Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika gibi birçok farklı kıtaya uçuşlar düzenlenmektedir. 

Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı, modern ve geniş terminal binalarından oluşur. Terminal 1 ve Terminal 3 olmak üzere iki ana terminali bulunmaktadır. Her iki terminal de yolculara geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır, gümrük ve pasaport kontrolünden, bagaj alımına, restoranlara, mağazalara, bekleme salonlarına ve diğer yolcu hizmetlerine kadar birçok olanak sunmaktadır. Havalimanı, aynı zamanda iş seyahati, engelli yolcular, çocuklu aileler ve diğer özel ihtiyaçları olan yolcular için özel hizmetler sunmaktadır. Havalimanı, modern ve güncel güvenlik önlemleriyle donatılmıştır ve yolcu güvenliğine büyük önem verilir. Ayrıca, havalimanı içinde ve çevresinde otopark, araç kiralama, otel, toplu taşıma, duty-free mağazaları gibi birçok hizmet sunulmaktadır.

Toronto

Toronto, Kanada'nın en büyük şehri ve Ontario eyaletinin başkenti olan bir kozmopolit metropol şehridir. Yaklaşık 3 milyon nüfusu ile Kanada'nın en kalabalık şehri olan Toronto, dünya çapında kültürel çeşitliliği, ekonomik gücü, turistik cazibesi ve yüksek yaşam kalitesi ile ünlüdür. Toronto, birçok etnik kökene ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın dört bir yanından gelen farklı kültürlere ait zengin bir mirası barındırır. Şehir, bu kültürel çeşitlilik nedeniyle farklı mutfaklar, festivaller, etkinlikler ve sanat etkinlikleri sunmaktadır. Çin Mahallesi, Little Italy, Little India, Greektown, Kore Mahallesi gibi farklı kültürel bölgeleri ile ünlüdür.

Toronto, aynı zamanda kültürel ve sanatsal bir merkezdir. Dünya çapında ün kazanmış müzeleri, tiyatroları, konser mekanları, sanat galerileri ve festival etkinlikleri ile ünlüdür. Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario, Ontario Bilim Merkezi, Toronto Uluslararası Film Festivali (TIFF) gibi önemli kültürel kurumları bünyesinde barındırır. Ayrıca, Toronto Adaları gibi doğal güzelliklere sahip parklar, plajlar ve yeşil alanlar da şehirdeki rekreasyon ve doğa aktiviteleri için ideal yerlerdir.

Otobüs

Toronto Pearson havalimanının hemen dışında bulunan otobüs duraklarından Toronto il merkezine ulaşabilirsiniz. Toronto Pearson havalimanının çıkışında otobüs kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen otobüs 40, 94, 7 olarak numaralandırılmıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Toronto Pearson havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi otobüsün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Toronto Pearson havalimanından, Toronto şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Toronto Pearson havalimanı ve Toronto şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Toronto Pearson havalimanı yakınından binilen taksinin Toronto şehir merkezine ulaşım ücreti 53.41 C$’dır. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 55 dakika sürmektedir. 

Araç Kiralama

Toronto Pearson havalimanından Toronto şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Toronto Pearson havalimanından Toronto şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır