Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Tokyo varışlı uçak biletleri

 Popüler Tokyo kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Tokyo Şehir Merkezine Ulaşım

Tokyo'nun Haneda Havalimanı, Japonya'nın başkenti Tokyo'nun ana havalimanlarından biridir ve Tokyo Uluslararası Havalimanı olarak da bilinir. Tokyo'nun merkezine sadece yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta yer alması nedeniyle, şehir içi ulaşımda son derece uygun bir seçenektir. Haneda Havalimanı, Japonya'nın en yoğun havalimanlarından biridir ve uluslararası ve iç hat uçuşlarını destekler. Yolcular, Asya, Avrupa, Amerika ve diğer birçok ülke arasında düzenlenen uluslararası uçuşlara buradan kolayca erişebilirler. Aynı zamanda iç hatlar için de birçok destinasyona uçuşlar düzenlenmektedir.

Havalimanında birçok restoran, kafe, duty-free mağazaları, hediyelik eşya dükkanları ve diğer alışveriş olanakları bulunmaktadır. Ayrıca, seyahat edenlerin kullanabileceği bekleme salonları, bagaj depolama hizmetleri, para değişim ofisleri, postane ve turizm danışma merkezi gibi bir dizi hizmet sunulmaktadır. Haneda Havalimanı, yolcuların ve ziyaretçilerin konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için bir dizi ulaşım seçeneği sunmaktadır. Tokyo'nun merkezine ve diğer bölgelere tren, metro, otobüs ve taksi gibi farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur. 

Tokyo

Tokyo, Japonya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Dünya genelinde en yoğun nüfusa sahip olan şehirlerden biridir ve büyüklük açısından da dünyanın en büyük metropol bölgelerinden biridir. Tokyo, modern teknolojisi, zengin kültürel mirası, gelişmiş ekonomisi ve heyecan verici yaşam tarzıyla ünlüdür. Tokyo, dünya genelinde finans, ticaret, moda, eğlence, kültür ve teknoloji alanlarında önemli bir merkez olarak kabul edilir. Şehir, yüksek gökdelenlerin, neon ışıklarının, yoğun caddelerin ve modern mimarinin yanı sıra geleneksel tapınakları, bahçeleri ve festival kutlamaları gibi zengin kültürel öğeleri de barındırır. Japonya'nın geleneksel ve çağdaş kültürlerinin bir harmanını sunar.

Tokyo, dünya çapında ünlü moda, alışveriş ve trendlerin belirlendiği bir merkezdir. Ginza, Omotesando, Harajuku ve Shibuya gibi bölgeler, lüks mağazaları, butikleri, marka mağazaları ve yerel tasarımcıların atölyeleri gibi birçok alışveriş fırsatı sunar. Ayrıca elektronik, manga ve anime ürünleri gibi benzersiz Japon ürünlerini keşfedebileceğiniz popüler bölgeler de bulunmaktadır. Tokyo aynı zamanda zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Şehirdeki tapınaklar, şinto kutsal alanları, saraylar ve müzeler, Japon tarihine, sanatına ve geleneklerine dair önemli bir görüntü sunar. Meiji Tapınağı, Senso-ji Tapınağı, Tokyo Ulusal Müzesi ve Tokyo Sanat Müzesi gibi önemli turistik yerler, ziyaretçilere Japonya'nın zengin kültürel dokusunu keşfetme fırsatı sunar. 

Metro

Haneda havalimanının hemen dışında bulunan metro ile Tokyo il merkezine ulaşabilirsiniz. Haneda havalimanının çıkışında metro kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen metro Keikyū Airport Line olarak adlandırılmıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Haneda havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi metronun kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Haneda havalimanından, Tokyo şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Haneda havalimanı ve Tokyo şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Haneda havalimanı yakınından binilen taksinin Tokyo şehir merkezine ulaşım ücreti 7,950.00 ¥’dır. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 22 dakika sürmektedir. 

Araç Kiralama

Haneda havalimanından Tokyo şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Haneda havalimanından Tokyo şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

20 saat 3  Ankara - Tokyo
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır