Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Tiflis Şehir Merkezine Ulaşım

Tiflis Havalimanı, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te bulunan ana uluslararası havalimanıdır. Tiflis Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta yer alır ve dünya genelinde birçok destinasyona uçuşlar düzenler. Tiflis Havalimanı, modern ve yenilikçi bir terminal kompleksine sahiptir. Tiflis Havalimanı'nda birçok havayolu şirketi, iç hatlarda ve uluslararası hatlarda tarifeli ve tarifesiz uçuşlar düzenlemektedir. Tiflis Havalimanı, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika gibi birçok destinasyona doğrudan uçuşlar sunmaktadır. Havalimanı, yoğun seyahat trafiği nedeniyle modern ve geniş bekleme salonları, duty-free mağazaları, restoranlar, kafe ve diğer ticari alanlar da dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunmaktadır.

Tiflis Havalimanı, modern ve güncel güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Yolcular ve bagajları, uluslararası standartlara uygun güvenlik kontrollerinden geçer. Havalimanında ayrıca kargo terminali, VIP ve özel jet hizmetleri gibi özel hizmetler de bulunmaktadır. Tiflis Havalimanı, şehir merkezi ve çevre bölgelerle ulaşım açısından da kolaydır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, otobüs ve özel transfer hizmetleri gibi farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Tiflis

Tiflis, Gürcistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Kafkasya bölgesinde yer alan Tiflis, tarihi ve kültürel zenginlikleri, güzel mimarisi ve çeşitli turistik cazibe merkezleriyle ünlüdür. Tarihi ve modern unsurları harmanlayan bu eski şehir, Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, antik kiliseleri, sarayları ve banyoları ile ziyaretçileri büyüler. Tiflis, antik çağlardan bu yana yerleşim görmüş bir şehirdir. Tarihi kayıtlara göre, Tiflis, 5. yüzyılda Sasani İmparatorluğu tarafından kurulmuştur. Orta Çağ'da Selçuklular, Moğollar, Timurlular ve Safeviler gibi birçok farklı güç tarafından ele geçirilmiştir. Daha sonra Gürcü krallıkları tarafından yönetilmiştir. 19. yüzyılda Rus İmparatorluğu tarafından fethedilen Tiflis, Sovyet dönemi boyunca da önemli bir şehir olmuştur. 1991'de Gürcistan'ın bağımsızlığını kazanmasından bu yana başkent olarak hizmet vermektedir.

Tiflis, zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Şehir, birçok farklı döneme ait mimari yapıları, kiliseleri, sinagogları ve camileri ile ünlüdür. Tiflis'in en ünlü semtlerinden biri olan Eski Şehir, dar sokakları, rengarenk ahşap balkonları ve tarihi yapıları ile dikkat çeker. Narikala Kalesi, Tiflis'in sembolü olarak kabul edilen ve panoramik şehir manzarası sunan bir kaledir. Ayrıca Metekhi Kilisesi, Sioni Katedrali, Anchiskhati Kilisesi, Rustaveli Caddesi ve Özgürlük Meydanı gibi önemli turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Belediye Otobüsü

Tiflis havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Tiflis il merkezine ulaşabilirsiniz. Tiflis havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 337, 519 olarak numaralandırılmıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Tiflis havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Tiflis havalimanından, Tiflis şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Tiflis havalimanı ve Tiflis şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 17 km’dir. Tiflis havalimanı yakınından binilen taksinin Tiflis şehir merkezine ulaşım ücreti 38.00 GEL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 27 dakika sürmektedir. 

Araç Kiralama

Tiflis havalimanından Tiflis şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Tiflis havalimanından Tiflis şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

12 saat 25 dk  Ankara - Tiflis
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır