Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Manchester kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Manchester Şehir Merkezine Ulaşım

Manchester Havalimanı (Manchester Airport), İngiltere'nin Kuzey Batı bölgesinde, Manchester şehrinde yer alan bir uluslararası havalimanıdır. Manchester Havalimanı, İngiltere'nin en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarından biridir ve dünyanın en büyük 25 havalimanı arasında yer almaktadır. Manchester Havalimanı, geniş bir uçuş ağına sahiptir ve birçok uluslararası ve yerel havayolu şirketi tarafından desteklenmektedir. Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Karayipler, Asya ve Afrika gibi birçok farklı destinasyona uçuşlar düzenlenmektedir. Havalimanı, dünya genelinde birçok önemli şehre bağlantı sağlamaktadır.

Manchester Havalimanı, modern ve kullanıcı dostu tesislere sahiptir. Terminal binaları, alışveriş merkezleri, restoranlar, kafe ve barlar, duty-free mağazaları, lounge alanları, çocuk oyun alanları ve postane gibi birçok hizmeti içermektedir. Ayrıca, havalimanında otopark, otel, araç kiralama, havalimanı transferleri ve toplu taşıma gibi ulaşım olanakları da bulunmaktadır. Manchester Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıkta bulunmaktadır ve toplu taşıma araçları, taksi ve araç kiralama gibi seçeneklerle kolayca ulaşılabilir. Ayrıca, havalimanı ile şehir merkezi arasında düzenli olarak çalışan havalimanı ekspres trenleri de bulunmaktadır.

Manchester

Manchester, İngiltere'nin Kuzey Batı bölgesinde bulunan bir şehirdir. İngiltere'nin üçüncü büyük şehri olan Manchester, tarihi, kültürel ve ekonomik öneme sahip bir yerleşim yeridir. "Kuzeyin Başkenti" veya "Kuzeyin İkinci Şehri" olarak da anılan Manchester, endüstri, ticaret, kültür ve eğlence konularında zengin bir geçmişe sahiptir. Manchester, tarihi dokusu ve modern mimarisiyle ünlü bir şehirdir. Sanayi Devrimi dönemine kadar tekstil ve pamuk endüstrisi ile ün yapmış olan Manchester, bugün ise finans, medya, kültür ve teknoloji gibi alanlarda da önemli bir merkezdir. Şehir, modern ofis binaları, alışveriş merkezleri, lüks konutlar ve çağdaş mimari ile doludur.

Manchester'ın tarihi ve kültürel zenginlikleri de oldukça etkileyicidir. Manchester Katedrali, Manchester Şehir Belediye Binası, John Rylands Kütüphanesi ve Manchester Sanat Galerisi gibi önemli tarihi yapılar şehirde görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca, Manchester Müzesi, Bilim ve Endüstri Müzesi, Imperial War Müzesi Kuzey ve Manchester Tarih Müzesi gibi müzeler de ziyaretçiler için ilgi çekicidir. Manchester, dinamik bir gece hayatına da sahiptir. Şehirde birçok restoran, bar, gece kulübü, konser mekanı ve tiyatro bulunmaktadır. Northern Quarter bölgesi, alternatif kültür ve sanatın merkezi olarak ün salmıştır.

Tren

Manchester havalimanının hemen dışında bulunan istasyonlardan tren kullanarak Manchester il merkezine ulaşabilirsiniz. Manchester havalimanının çıkışında tren kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen trenler Transpennine Express, Transport for Walesnorthern olarak adlandırılmıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Manchester havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi trenin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Manchester havalimanından, Manchester şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Manchester havalimanı ve Manchester şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 14 km’dir. Manchester havalimanı yakınından binilen taksinin Manchester şehir merkezine ulaşım ücreti 20 €’dur. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. 

Araç Kiralama

Manchester havalimanından Manchester şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Manchester havalimanından Manchester şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

33 saat 2  Ankara - Manchester
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır