Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Londra kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Londra Şehir Merkezine Ulaşım

Londra Stansted Havalimanı, İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeydoğusunda, Essex bölgesinde yer alan bir havaalanıdır. Havaalanı, özellikle düşük maliyetli havayolu şirketleri tarafından tercih edilir. Londra Stansted Havalimanı, tek bir terminal binası ve bir pistiyle daha küçüktür, ancak yine de birçok yolcu salonu, restoran, mağaza ve diğer hizmetler sunar. Havalimanında ücretsiz Wi-Fi erişimi de mevcuttur.

Havalimanından şehir merkezine, Stansted Express treni, National Express otobüsleri veya taksi gibi birçok seçenekle kolaylıkla ulaşılabilir. Havalimanı ayrıca, birçok araç kiralama firmasının ofislerine ev sahipliği yapar. Londra Stansted Havalimanı, birçok destinasyona uçuş seferleri sunmaktadır. Özellikle Avrupa'daki destinasyonlar için birçok düşük maliyetli havayolu şirketi tarafından tercih edilir. Havalimanından ayrıca, Londra'nın diğer havalimanlarına, özellikle de Heathrow ve Gatwick havalimanlarına da ulaşım mümkündür.

Londra 

Londra, İngiltere'nin başkenti ve en büyük şehridir. Thames Nehri'nin kıyısında yer alır ve tarihi, kültürü, alışveriş olanakları, eğlence mekanları ve dünya mutfağı ile ünlüdür. Londra, tarihi açıdan oldukça zengindir. Şehrin sembolü olan Big Ben ve Parlamento Binası, Londra Kalesi, Westminster Manastırı, Tower Bridge ve British Museum gibi birçok tarihi yapı ve mekan ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Şehir ayrıca, dünya genelinde ünlü müzeleri, sanat galerileri ve tiyatrolarıyla da ünlüdür. Londra, alışveriş için de çok popüler bir destinasyondur. Oxford Street, Regent Street ve Bond Street gibi dünya markalarının mağazalarını barındıran caddeleri, Camden Pazarı gibi alternatif alışveriş noktaları ve Covent Garden gibi sokak pazarları, alışveriş tutkunları için birçok seçenek sunmaktadır.

Şehir ayrıca, eğlence mekanları ve dünya mutfağı ile de ünlüdür. Londra, dünya çapında ünlü tiyatro, müzikal ve konserlerin düzenlendiği bir yerdir. Ayrıca, dünya mutfaklarından örnekler sunan binlerce restoran ve kafeye sahiptir. Londra'nın toplu taşıma sistemi oldukça gelişmiştir ve metro, otobüs, tren ve deniz otobüsü seçenekleri sunar. Ayrıca, şehirde bisiklet kiralama ve taksi hizmetleri de mevcuttur. 

Otobüs

Londra Stansted Havalimanının hemen dışında bulunan duraklardan Londra il merkezine ulaşabilirsiniz.  Londra Stansted Havalimanının çıkışında otobüslerin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen otobüsler 508, 509, 510 şeklinde numaralandırılmıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Londra Stansted Havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi otobüsün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Tren

Londra Stansted Havalimanının hemen dışında bulunan otobüsleri kullandıktan sonra tren ile aktarma yaparak Londra il merkezine ulaşabilirsiniz.  Londra Stansted Havalimanının çıkışından binilen otobüsleri kullandıktan sonra Stansted Express ve greateranglia adlı tren ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Londra Stansted Havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi trenin, hangi saatte kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Londra Stansted Havalimanından, Londra şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Londra Stansted Havalimanı ve Londra şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 61 km’dir. Londra Stansted Havalimanı yakınından binilen taksinin Londra şehir merkezine ulaşım ücreti € 120’dur. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 70 dakika sürmektedir. 

Araç Kiralama

Londra Stansted Havalimanından Londra şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Londra Stansted Havalimanından Londra şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

14 saat 55 dk  Ankara - Londra
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır