Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Lefkoşa Şehir Merkezine Ulaşım

Ercan havalimanı şehrin Kırklar yerleşkesinde yer almaktadır.  Ercan Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'nın yaklaşık 15 km doğusunda bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Kuzey Kıbrıs'ın en büyük havalimanıdır ve adanın Türk kesimine hizmet vermektedir. Ercan Havalimanı, birçok yurtiçi ve yurtdışı havayolu şirketi tarafından kullanılmaktadır. Türkiye'nin birçok şehrinden, İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda, Rusya ve diğer ülkelerden de uçuşlar düzenlenmektedir. 

Havalimanı, yılda yaklaşık 4 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Havalimanı terminali, modern tasarımı ve olanaklarıyla dikkat çekmektedir. Yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için restoranlar, kafeler, hediyelik eşya mağazaları, duty-free mağazaları, ATM'ler ve turistik bilgi ofisleri gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Havalimanı, engelli yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için özel düzenlemelere de sahiptir. Ercan Havalimanı'ndan Lefkoşa'ya veya diğer şehirlere ulaşmak için birçok ulaşım seçeneği vardır. Havalimanı servisleri, taksiler ve araç kiralama hizmetleri, yolcuların hizmetine sunulmuştur.

Lefkoşa

Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir. Yaklaşık 100.000 nüfusa sahip olan şehir, Kıbrıs adasının ortasında bulunur ve adanın Türk kesiminde yer almaktadır. Lefkoşa, tarihi dokusuyla öne çıkan bir şehirdir. Şehir merkezinde bulunan Lefkoşa Kalesi, Osmanlı döneminde yapılmıştır ve bugün müze olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, tarihi Selimiye Camii, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi ve Laiki Geçidi gibi tarihi yapılar da ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Lefkoşa aynı zamanda, birçok kültürel etkinlik, festival ve sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde her yıl düzenlenen Lefkoşa Uluslararası Film Festivali ve Uluslararası Kıbrıs Tiyatro Festivali gibi etkinlikler, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Şehirdeki restoranlar, barlar ve kafeler, geleneksel Kıbrıs yemekleri ve dünya mutfağından lezzetler sunmaktadır. Ayrıca, Lefkoşa'nın tarihi bölgesinde yer alan sokak pazarları, el yapımı ürünler, geleneksel el sanatları ve yerel lezzetler satan dükkanları ile ünlüdür. Lefkoşa, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin politik, ekonomik ve kültürel merkezidir.

Belediye Otobüsü

Ercan havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Lefkoşa il merkezine ulaşabilirsiniz. Ercan havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Ercan havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Ercan havalimanından, Lefkoşa şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Ercan havalimanı ve Lefkoşa şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 15 km’dir. Ercan havalimanı yakınından binilen taksinin Lefkoşa şehir merkezine ulaşım ücreti 1-6 yolcu kapasiteli taksiler için 730 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 23 dakika sürmektedir. 

KIBHAS

KIBHAS, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. KIBHAS, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. KIBHAS otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. KIBHAS otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Çarşamba havalimanından KIBHAS’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki KIBHAS danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ercan havalimanından Lefkoşa şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Ercan havalimanından Lefkoşa şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ercan Havalimanından Otogara Ulaşım

Ercan havalimanı ile Lefkoşa otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 21 km’dir. Lefkoşa otogarı şehrin Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Lefkoşa otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 15 dk  Ankara - Lefkoşa
 

Lefkoşa Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır