Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Iğdır kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Iğdır Şehir Merkezine Ulaşım

Şehit Bülent Aydın Havalimanı Iğdır iline bağlı olan ve Iğdır il merkezine yaklaşık 17 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Iğdır şehir merkezine gitmek üzere Şehit Bülent Aydın Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Şehit Bülent Aydın Havalimanı ile Iğdır şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü 

Şehit Bülent Aydın Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların Iğdır il merkezindeki herhangi bir yere gitmek istemeleri durumunda toplu taşıma araçlarını kullanmaları mümkündür. Ancak Iğdır ilinde hizmet veren belediye otobüsleri il merkezinden havalimanına ya da havalimanından il merkezine ulaşım sağlamadığı için yolcuların havalimanından belediye otobüsü aracılığıyla il merkezine gitmeleri mümkün değildir. Şehit Bülent Aydın Havalimanı merkezi bir konumda bulunmadığı için il merkezine gidecek olan yolcuların kullanacakları toplu taşıma aracına bağlı olarak aktarma yapmaları da gerekebilir. Ancak havalimanındaki mevcut toplu taşıma araçlarıyla aktarma yapmaya gerek kalmadan il merkezine gitmek de mümkündür.

Yolcu Servisi  

Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na ulaşım sağladıktan sonra havalimanından hareket eden servisler aracılığıyla il merkezine gitmeyi planlayan yolcular Gürel Turizm’e ait yolcu servislerini kullanarak il merkezindeki birçok yere ulaşım sağlayabilirler. Havalimanından hareket eden yolcu servisleri aktarma yapmadığı ve az maliyetli olduğu için birçok yolcu tarafından tercih edilir. Servis kullanmak isteyen yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servislerin kalkış noktalarına gitmeleri gerekir. Servis kalkış noktasından hareket ederek il merkezine ulaşım sağlayan yolcu servisleri uçakların hareket saatlerine göre havalimanında hazır beklediği için yolcuların havalimanına ulaşım sağlayacakları saate göre plan yapmaları ve hazırlıklı olmaları tavsiye edilir.

Minibüs

Şehit Bülent Aydın Havalimanından Iğdır il merkezine ulaşım sağladıktan sonra Iğdır’a bağlı bir ilçeye gidecek olan yolcuların Iğdır il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlamaları ve minibüs durağından ilçe minibüslerine aktarma yapmaları gerekir. İlçe minibüsleri havalimanından hareket etmediği için Iğdır’a bağlı herhangi bir ilçeye gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları kaçınılmazdır. Ancak ilçe minibüsleri direkt olarak ilçelerdeki minibüs duraklarına ulaşım sağladığı için ilçe minibüsü kullanacak olan yolcuların ek bir aktarma yapmalarına gerek kalmaz.

Taksi

Iğdır şehir merkeziyle Şehit Bülent Aydın Havalimanı arasında yaklaşık 17 km mesafe bulunduğundan Şehit Bülent Aydın Havalimanından taksi tutarak Iğdır şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 25 dakikadır. Şehit Bülent Aydın Havalimanından taksi tutarak Iğdır şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 270 TL’dir.

Araç Kiralama

Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na ulaşım sağlayan yolcuların havalimanındaki araç kiralama şirketleriyle görüşerek araç kiralamaları ve kiralık araçla il merkezine ulaşım sağlamaları mümkündür. Araç kiralama ücreti seçilen aracın modeline bağlı olarak değişiklik gösterdiği için yolcular bütçelerine uygun olan modeli tercih edebilir ve bu şekilde il merkezindeki her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Şehit Bülent Aydın Havalimanı ile Iğdır Otogarı arasında yaklaşık 15 km mesafe bulunur. Şehit Bülent Aydın Havalimanından yola çıkarak Iğdır Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 20 dakikadır. Şehit Bülent Aydın Havalimanından otogara gidecek olan yolcular gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Havalimanından otogara direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma aracı olmadığı için yolcuların önce il merkezine, daha sonra otogara gitmeleri gerekir. İl merkezinden hareket eden 3 hat numaralı belediye otobüsleri ile şehir merkezinden otogara gitmek mümkündür. Aynı zamanda il merkezinden hareket eden otogar minibüsleriyle de otogara gidilebilir. Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen yolcular ise il merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayabilirler.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 35 dk  Ankara - Iğdır
 

Iğdır Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır