Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Samsun Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan bir şehirdir. Doğal güzellikleri, tarihi dokuları ve modern yapılarıyla ön plana çıkan şehir, aynı zamanda bir liman şehridir ve ticari açıdan da önemli bir konuma sahiptir. Samsun, tarihi kalıntılarıyla da zengin bir şehirdir. Hemen hemen her yerinde tarih kokan bu şehirde, tarihi kervansaraylar, camiler, hamamlar, müzeler ve arkeolojik alanlar yer alır. Bunların arasında tarihi İpek Yolu'nun önemli duraklarından biri olan Amisos Antik Kenti, Samsun Kalesi, Bandırma Vapuru Müzesi, Tekkeköy Mağaraları ve Gazi Müzesi gibi yerler öne çıkar. Samsun, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Yeşilırmak Nehri, Samsun'un doğal güzellikleri arasında en öne çıkanıdır. Nehir boyunca uzanan sahiller, piknik alanları, yürüyüş yolları ve balık restoranları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir. Ayrıca şehirde yer alan Bafra Tuz Gölü, Samsun Orman Bölge Müdürlüğü Botanik Bahçesi ve Kızılırmak Deltası Milli Parkı da ziyaret edilebilecek doğal güzellikler arasındadır.

Çarşamba havalimanı şehrin Çarşamba ilçesinde yer almaktadır.  Çarşamba havalimanı ile Samsun şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 24 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Çarşamba havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Samsun il merkezine ulaşabilirsiniz. Çarşamba havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Çarşamba havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Çarşamba havalimanından, Samsun şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Çarşamba havalimanı ve Samsun şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 24 km’dir. Çarşamba havalimanı yakınından binilen taksinin Samsun şehir merkezine ulaşım ücreti 240 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 32 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 24 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Çarşamba havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çarşamba Havalimanından Otogara Ulaşım

Çarşamba havalimanı ile Samsun otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Samsun otogarı şehrin Kıran mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Samsun otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Amasya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Merzifon Havalimanı Amasya iline bağlı olan ve Amasya il merkezine yaklaşık 42 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Merzifon Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Merzifon Havalimanı ile Amasya şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.

Belediye Otobüsü

Merzifon Havalimanına gitmek üzere Amasya il merkezinden yola çıkacak olan yolcuların kullanabilecekleri birden fazla toplu taşıma aracı bulunur. Ancak il merkezinden yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle belediye otobüsü kullanmayı planlayan yolcuların farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekir. Amasya il merkeziyle Merzifon Havalimanı arasındaki mesafe fazla olduğu için yolcuların hangi toplu taşıma aracını kullanacaklarına önceden karar vermeleri ve planlı şekilde hareket etmeleri gerekir. Aksi takdirde yolcuların uçağı kaçırmaları ve havalimanına geç kalmaları söz konusu olabilir. Merzifon Havalimanına gitmek üzere toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekeceği için yolcuların il merkezinden havalimanına varış süreleri tahmin ettikleri süreyi aşabilir.

Minibüs

Amasya il merkezinden yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da yolcular ilçe minibüsleri aracılığıyla aktarma yapabilirler. Zira Amasya iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkarak havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma aşamasında minibüs kullanmaları gerekir. Aktarma aşamasında ilçe minibüslerini kullanacak olan yolcuların ilçelerdeki minibüs duraklarına gitmeleri ve bu duraktan Amasya minibüslerine binmeleri gerekir. Minibüsler aktarmasız şekilde il merkezindeki minibüs durağına kadar ulaşım sağladığı için yolcuların il merkezindeki minibüs durağına gidene kadar ek bir aktarma yapmalarına gerek kalmaz. İl merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlayan yolcular minibüs durağında indikten sonra havaalanına gitmek için çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirebilir ve aktarma yapabilirler.

Taksi

Amasya şehir merkeziyle Merzifon Havalimanı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 55 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Merzifon Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 645 TL’dir.

Araç Kiralama

Amasya il merkezindeki araç kiralama şirketleriyle görüşen ya da araç kiralama şirketlerinin web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlayan yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilir ve kiralık araçla il merkezinden yola çıkarak otogara ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralamak için şirketler tarafından belirlenen net bir oran olmadığından yolcuların seçtikleri araç modeline bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişiklik gösterir. Bu nedenle yolcular araç kiralama aşamasında bütçelerine uygun bir araç modelini tespit ederek kiraladıktan sonra yaklaşık bir saat içinde il merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Amasya Otogarından Merzifon Havalimanına Ulaşım  

Merzifon Havalimanı ile Amasya Otogarı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunur. Amasya Otogarından yola çıkarak Merzifon Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 55 dakikadır. Amasya Otogarından Merzifon Havalimanına gidecek olan yolcular Aktarma yapmalıdır zira Amasya Otogarından yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir otobüs ya da minibüs yoktur. Bununla birlikte, otogarla havalimanı arasındaki mesafe fazladır. Bu nedenle otogardan havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların aktarma aşamasında vakit kaybedeceklerini ve havalimanına varış sürelerinin uzayacağını mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Otogardan yola çıkarak havalimanına kısa süre içerisinde ve aktarma yapmadan ulaşım sağlaması gereken yolcular ise otogardan taksi tutarak havalimanına varabilirler. Ancak uzun mesafede taksilerin ücreti yolculara fazla gelebildiği için yolcuların birçoğu toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmayı tercih eder.

Sefer Bilgisi

18 saat 25 dk  Amasya - Samsun
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır