Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Antalya varışlı uçak biletleri

 Popüler Antalya kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Amasya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Merzifon Havalimanı Amasya iline bağlı olan ve Amasya il merkezine yaklaşık 42 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Merzifon Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Merzifon Havalimanı ile Amasya şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.

Belediye Otobüsü

Merzifon Havalimanına gitmek üzere Amasya il merkezinden yola çıkacak olan yolcuların kullanabilecekleri birden fazla toplu taşıma aracı bulunur. Ancak il merkezinden yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle belediye otobüsü kullanmayı planlayan yolcuların farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekir. Amasya il merkeziyle Merzifon Havalimanı arasındaki mesafe fazla olduğu için yolcuların hangi toplu taşıma aracını kullanacaklarına önceden karar vermeleri ve planlı şekilde hareket etmeleri gerekir. Aksi takdirde yolcuların uçağı kaçırmaları ve havalimanına geç kalmaları söz konusu olabilir. Merzifon Havalimanına gitmek üzere toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekeceği için yolcuların il merkezinden havalimanına varış süreleri tahmin ettikleri süreyi aşabilir.

Minibüs

Amasya il merkezinden yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da yolcular ilçe minibüsleri aracılığıyla aktarma yapabilirler. Zira Amasya iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkarak havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma aşamasında minibüs kullanmaları gerekir. Aktarma aşamasında ilçe minibüslerini kullanacak olan yolcuların ilçelerdeki minibüs duraklarına gitmeleri ve bu duraktan Amasya minibüslerine binmeleri gerekir. Minibüsler aktarmasız şekilde il merkezindeki minibüs durağına kadar ulaşım sağladığı için yolcuların il merkezindeki minibüs durağına gidene kadar ek bir aktarma yapmalarına gerek kalmaz. İl merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlayan yolcular minibüs durağında indikten sonra havaalanına gitmek için çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirebilir ve aktarma yapabilirler.

Taksi

Amasya şehir merkeziyle Merzifon Havalimanı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 55 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Merzifon Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 645 TL’dir.

Araç Kiralama

Amasya il merkezindeki araç kiralama şirketleriyle görüşen ya da araç kiralama şirketlerinin web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlayan yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilir ve kiralık araçla il merkezinden yola çıkarak otogara ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralamak için şirketler tarafından belirlenen net bir oran olmadığından yolcuların seçtikleri araç modeline bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişiklik gösterir. Bu nedenle yolcular araç kiralama aşamasında bütçelerine uygun bir araç modelini tespit ederek kiraladıktan sonra yaklaşık bir saat içinde il merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Amasya Otogarından Merzifon Havalimanına Ulaşım  

Merzifon Havalimanı ile Amasya Otogarı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunur. Amasya Otogarından yola çıkarak Merzifon Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 55 dakikadır. Amasya Otogarından Merzifon Havalimanına gidecek olan yolcular Aktarma yapmalıdır zira Amasya Otogarından yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir otobüs ya da minibüs yoktur. Bununla birlikte, otogarla havalimanı arasındaki mesafe fazladır. Bu nedenle otogardan havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların aktarma aşamasında vakit kaybedeceklerini ve havalimanına varış sürelerinin uzayacağını mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Otogardan yola çıkarak havalimanına kısa süre içerisinde ve aktarma yapmadan ulaşım sağlaması gereken yolcular ise otogardan taksi tutarak havalimanına varabilirler. Ancak uzun mesafede taksilerin ücreti yolculara fazla gelebildiği için yolcuların birçoğu toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmayı tercih eder.

Sefer Bilgisi

4 saat 3  Amasya - Antalya
 

Antalya Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır