Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Trabzon Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan tarihi ve turistik bir şehirdir. Karadeniz Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve zengin kültürel mirası ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Trabzon, tarihi Roma ve Bizans İmparatorlukları'na kadar uzanan zengin bir tarihe sahip bir şehirdir. Şehirdeki en önemli tarihi yapılar arasında Ayasofya Müzesi, Trabzon Kalesi, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı ve Boztepe Tepesi gibi önemli turistik yerler yer almaktadır. Trabzon aynı zamanda doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Şehir, Karadeniz kıyısında yer alması nedeniyle yeşilin ve mavinin eşsiz bir uyumunu sunmaktadır. Uzungöl, Sera Gölü, Çal Mağarası ve Hıdırnebi Yaylası gibi doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken önemli yerler arasında yer almaktadır. Trabzon ayrıca, Karadeniz mutfağına özgü lezzetleriyle de ünlüdür. Karalahana çorbası, hamsili pilav, mısır ekmeği, Karadeniz usulü pide, hamsi tava, mısır unundan yapılan fındık lahmacunu gibi lezzetleri şehirde tatmanız mümkündür. 

Trabzon havalimanı şehrin Üniversite mahallesinde yer almaktadır.  Trabzon havalimanı ile Trabzon şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Trabzon havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Trabzon il merkezine ulaşabilirsiniz. Trabzon havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Trabzon havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Trabzon havalimanından, Trabzon şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Trabzon havalimanı ve Trabzon şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Trabzon havalimanı yakınından binilen taksinin Trabzon şehir merkezine ulaşım ücreti 42 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 8 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Trabzon havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Trabzon havalimanından Trabzon şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Trabzon havalimanından Trabzon şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Trabzon havalimanından Trabzon şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Havalimanından Otogara Ulaşım

Trabzon havalimanı ile Trabzon otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 3 km’dir. Trabzon otogarı şehrin Sanayi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Trabzon otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Alanya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde hizmet veren bir havalimanıdır. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda toplam 16 havayolu şirketiyle 12 ülkede 37 destinasyona uçuş gerçekleşmektedir. Türkiye’nin altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Gazipaşa – Alanya Havalimanı’nın Alanya’nın merkezi ile arasında 40 kilometre bulunuyor. 2009 yılında uçuş trafiğine başlayan havalimanı sivil kategoride hizmet ediyor. Farklı kapasitelerde yolcu uçaklarının inebileceği ebatlarda olan havalimanında yurt içi ve yurt dışı seferler düzenlenmektedir. Antalya'nın doğusunda Alanya ve Anamur'un ortasında konumlanan havalimanı yaz aylarında artan yolcu trafiğine sahiptir.

Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşım, çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşım için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüsleri, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanarak şehir merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Alanya otogarında inen yolcular çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak Gazipaşa Havalimanına pratik şekilde ulaşabilir.

HAVAŞ

Gazipaşa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biri HAVAŞ otobüs seçeneğini kullanmaktadır. Alanya’dan Gazipaşa Havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüslerinin kalkış noktası Alanya otogarıdır. Alanya otogar durağından hareket eden HAVAŞ otobüsleri, otogar durağından sonra Tosmur Belediyesi’nin önünden geçiyor ve Kargıcak Dinler Otel, Tosmur Kavşağı, Metro Kavşağı, Tespo Önü, Ticaret Odası Önü, Mahmutlar Belediye Kavşağı’ndan da yolcularını alarak, Gazipaşa Havalimanı’na varıyor. Gazipaşa Havalimanına ulaşmak isteyen yolcular HAVAŞ otobüsleri ile yaklaşık 60 dakika yolculuktan sonra havalimanına ulaşabilirler.

Özel Araç

Alanya şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçlarına alternatif olarak özel araç seçeneği kullanılabilir. Özel aracınızla Alanya ilçe merkezinden Mersin-Antalya Yolu/D400 karayolu üzerinden güneydoğu yönünde tabelaları takip ederek yaklaşık 45-50 dakika sonra Gazipaşa Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Alanya şehir merkezindeki taksiler havalimanına ulaşmak için kullanılabilir. Alanya şehir merkezinden hızlı ve konforlu şekilde havalimanına ulaşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan taksiler, şehir merkezinde 24 saat ulaşım hizmeti vermektedir. Alanya şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Alanya şehir merkezi ile Gazipaşa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 35 kilometredir. Alanya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Alanya şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 300 TL’dir.

Araç Kiralama

Alanya şehir merkezinde ve Antalya genelinde çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Havalimanındaki Rent Go, Garenta Rent a Car ve Aytucar şirketlerinin şubelerini Alanya şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Alanya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Alanya otogarından Gaziosmanpaşa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Alanya otogarında inen yolcular Alanya otogarı yanı Göçmentürk Petrol Ofisi'nin oradan hareket eden HAVAŞ otobüsleri ile Gazipaşa Havalimanı'na ulaşımını sağlayabilir. Haftanın yedi günü belirli aralıklarla ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüsleri ile yaklaşık 60 dakikada havalimanına ulaşmanız mümkündür. Ayrıca Alanya otogarı içerisindeki danışmalara başvurarak otogar içerisindeki minibüslerden birine binip havalimanı yakınında inmeniz mümkündür. Alanya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 40 kilometredir. Alanya otogar ve havalimanı arası taksi ücreti ise yaklaşık 500 TL’dir.

Sefer Bilgisi

8 saat 3  Alanya - Trabzon
 

Trabzon Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır