Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Adelaide Arpt Havalimanı Hakkında

Adelaide Havalimanı ya da Adelaide Uluslararası Havalimanı, IATA kodu ADL olan ve Güney Avustralya’ya bağlı olan Adelaide şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Adelaide uçak bileti almak isteyen yolcular Adelaide Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 6 m yükseklikte bulunan Adelaide Havalimanının sahipleri Unisuper (%49), Güney Avustralya hükümeti (%19,5), Colonial (%15,3), IFM Yatırımcıları (%12,8) ve Perron Group Şirketi (%3,4)’dir. İşleticisi ise Adelaide Airport’tur. Adelaide Havalimanı, bulunduğu Adelaide şehrine hizmet veren sivil ve uluslararası bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Adelaide Havalimanı Nerede?

Avustralya’ya bağlı olan Adelaide şehrinde bulunan Adelaide Havalimanı, bulunduğu Adelaide şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta yer alır. Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunduğu ve yolcuların şehir merkezindeki birçok noktadan havalimanına kısa süre içinde ulaşım sağlayabildiği söylenebilir. Ancak trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzayabilir. Adelaide şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 12 dakika içinde Adelaide Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzayacağı için bu süre 20 dakikayı aşacaktır.

Adelaide Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Adelaide Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular araç kiralama firmalarına ait olan kiralık araçları, şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren otobüsleri, özel şirketlere ait olan servisleri ya da ticari taksileri kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Adelaide Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Jetbus olarak adlandırılan ve şehir merkezindeki otobüs duraklarından hareket eden J1, JA, J1X, J3 hat numaralı otobüsler
  • Skylink Adealaide Şirketine ait olan özel servisler
  • Rent a Car acentelerinden ya da internet üzerinden kiralanan araçlar
  • Adelaide şehrine hizmet veren ticari taksiler

Adelaide Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Adelaide Havalimanının inşasına 1954 yılında başlanmış ve havalimanı 1960 yılı itibariyle hizmete açılmıştır. Ülkenin en işlek beşinci havalimanı olarak gösterilen Adelaide Havalimanı popüler bir şehre hizmet vermesi ve bu şehirde bulunması dolayısıyla yolcu yoğunluğu fazla olan bir havalimanıdır. Zamanla yolcu sayısındaki artış havalimanında bazı değişikliklerin yapılmasına neden olmuş ve havalimanına yeni bir terminal binası açılmıştır. 8 Ekim 2005 yılında açılan terminal ilk etapta sınırlı kapasiteye sahip olması ve hava köprülerinin bulunmaması dolayısıyla eleştirilmiştir. Daha sonra dünya standartlarında yükseltilmiş bir terminal için teklifler ortaya atılmış ve buna yönelik çalışmalar yapılmıştır. Saatte 3.000 yolcuya hizmet veren yeni terminalde bekleme salonları, hava köprüsü, 42 adet check in kontuarı, 34 adet mağaza, restoran ve kafe gibi birçok yer mevcuttur. Bu nedenle yeni terminalin kapsamlı olduğunu söylemek mümkündür. Havalimanındaki istatistikler incelendiğinde yolcu sayısında her geçen yıl artış gözlemlenmiştir. Havalimanından taşınan kargo sayısında ise zaman geçtikçe düşüş olduğu görülmüştür. 2018 yılında 1 milyondan fazla yolcuya hizmet verdiği tespit edilen Adelaide Havalimanındaki yolcu sayısı 2019 yılında 3 milyonu aşmıştır. Adelaide Havalimanında 3’ü kargo şirketi olmak üzere toplam 17 havayolu şirketi hizmet verir. Adelaide Havalimanında Uzunluğu 3.100 m ve 1.652 m olmak üzere 2 adet uçuş pisti bulunur. Her 2 pistin de yüzeyi asfalttır.

Adelaide Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Adelaide uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Adelaide Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Adelaide Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Malezya Havayolları, Air Yeni Zelanda, Batik Air Malezya, Katar Havayolları, QantasLink, Rex havayolları, Singapur Havayolları ve Virgin Australia Cargo gibi şirketlerdir.

Adelaide Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Adelaide Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır