Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Paris Şehir Merkezine Ulaşım

Paris-Charles de Gaulle Havalimanı, Fransa'ya bağlı olan sivil bir havalimanıdır. Oldukça büyük ve işlek bir havalimanı olduğu söylenebilir. Paris şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. Havalimanının adının kaynağı Fransa'nın 18. Cumhurbaşkanı olduğu bilinen Charles de Gaulle’dir. 8 Mart 1974 tarihinde hizmete açılan havalimanı aynı tarihlerde inşa edilmiştir. 2008 yılı itibariyle havalimanından 600.000’e yakın uçağın hareket ettiği ve 60.000.000 yolcunun havalimanını kullandığı tespit edilmiştir. Bu nedenle dünyanın en kalabalık havalimanları listesinde 50. sırada yer almıştır. Avrupa genelinde ise en işlek havalimanlarından biri olarak gösterilmiştir. Kargo trafiği baz alındığında dünya genelinde en işlek 6. havalimanı olma özelliğini taşır. 

Paris

Paris, Fransa'ya bağlı olan büyük ve kalabalık bir şehirdir. Aynı zamanda Fransa'nın başkentidir. Şehrin yalnızca Fransa için değil Avrupa için de oldukça önemli olduğu bilinir. Zira Paris önemli bir sanat, bilim, gastronomi, moda, ticaret, diplomasi ve finans merkezidir. Avrupa'da yerli ve yabancı turistler tarafından en sık ziyaret edilen şehirlerin başında gelir. 2018 itibariyle nüfusu 2 milyonu aşmıştır. Başkanı Anne Hidalgo olan şehrin tarihi Roma dönemine kadar dayanır. Şehrin tam olarak hangi tarihte kurulduğu bilinmese de tarihinin eskilere dayandığı söylenebilir. Tarihi kaynaklarda şehirden sıkça bahsedilmiştir ve şehrin ilgi çekici bir tarihi olduğu bilinir. Şehir genel itibariyle ılıman bir iklime sahiptir ve her mevsimde ziyaret edilebilir. 

Taksi  

Paris-Charles de Gaulle Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular için en rahat seçenek taksi kullanmak olduğundan yolcuların birçoğu havalimanından hareket eden taksileri kullanarak şehir merkezine gitmeyi tercih eder. Paris-Charles de Gaulle Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren taksilerin en avantajlı yanı sabit fiyat uygulaması olmasıdır. Taksilerdeki sabit fiyat uygulaması dolayısıyla yolcular 60 euro karşılığında havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Taksiler her gün ve her saatte havalimanında hazır durumda beklediği için yolcuların havalimanında toplu taşıma aracı bulamamaları durumunda kolaylıkla taksiye erişmeleri mümkündür.

Tren

Paris-Charles de Gaulle Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların birçoğu trafik sorunu olmadığı ve az maliyetli olduğu için havalimanından hareket eden trenleri kullanmayı tercih eder. Paris-Charles de Gaulle Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenler RER olarak adlandırılır. RER adlı tren yaklaşık 50 dakika içinde şehir merkezine ulaşım sağlar. RER adlı treni kullanarak havalimanından şehir merkezine gitmek üzere yola çıkacak olan bir yolcunun treni ödeyeceği ücret 2,15€’dur. 

Otobüs 

Paris-Charles de Gaulle Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren otobüsleri kullanabilirler. Paris-Charles de Gaulle Havalimanından hareket eden otobüslerin en büyük avantajı havalimanından yola çıkarak aktarma yapmadan şehir merkezine ulaşım sağlamasıdır. Ancak otobüsler havalimanından yola çıktıktan sonra birçok durakta durduğu için yavaş hareket ettiği söylenebilir. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren ve Le Bus Direct olarak adlandırılan otobüsler Yaklaşık 1 saat 10 dakika içinde şehir merkezine ulaşım sağlar. Le Bus Direct otobüsünü kullanacak olan bir yolcunun otobüse ödeyeceği ücret 17 € dur.

Araç Kiralama

Paris-Charles de Gaulle Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların havalimanından şehir merkezine gitmek için değerlendirebilecekleri ulaşım seçeneklerinden bir diğeri araç kiralamaktır. Ancak havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren birden çok araç bulunduğu için yalnızca şehir merkezine gitmek için araç kiralayan yolcu sayısının az olduğu söylenebilir. Araç kiralama hizmetinden yararlanan yolcuların birçoğu havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehirde bir süre konaklamayı düşünen yolculardır. 

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Çukurova Bölgesi ve Doğu Akdeniz'in en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. 1937 yılından beri hava trafiğine açık olan  Şakirpaşa havalimanı; Adana, Mersin, Osmaniye gibi şehirlerin dış dünya ile bağlantısını sağlamaktadır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, terminal binasının toplam büyüklüğü ise 10.365 m2’dir.  Havalimanı iç ve dış hat uçuşlarına yönelik olarak inşa edilmiştir. Havalimanın içerisinde kafe, restoran, banka, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, bebek bakım odası ve PTT gibi imkanlar mevcuttur. Dış hat uçuşları genellikle Kıbrıs ya da Almanya’nın şehirleri üzerine yoğunlaşmıştır.

Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolaydır. Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsleri bulunmaktadır. 125 Beyceli – Havalimanı ve 135 Balcalı – Havalimanı otobüs hatlarına binerek havalimanına belediye otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Her gün 06.00 ile 18.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 135 numaralı otobüsleri Çukurova Üniversitesi, Balcalı yönünden havalimanına ulaşıyor. Ayrıca otobüse merkezden geçen Turhan Cemil Beriker Bulvarı üzerinden de binebilirsiniz.

Minibüs

Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşım için belediye otobüslerine alternatif olarak minibüs / dolmuş seçeneği kullanılabilir. Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşımda belediye otobüsleri kadar sık kullanılan araçlardan biri de minibüslerdir. Şehir merkezi üzerinde bulunan  Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen şehir merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na minibüs ile pratik şekilde ulaşabilirsiniz. 

Taksi

Adana şehir merkezi ve Şakirpaşa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Adana şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Adana şehir merkezinden taksi ile hızlı ve konforlu şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 50 TL’dir.

HAVAŞ

Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşım için hizmet veren HAVAŞ otobüsleri bulunmaktadır. HAVAŞ kullanarak Adana’nın Ceyhan ilçesi yönünden havalimanına gidebilirsiniz. Araçlar Eski Adiye Binası önünden kalkıyor. Ayrıca Mersin yönünden gelen HAVAŞ otobüsleri de havalimanına ulaşım için kullanılabilir. Mersin Saya Park (Eski Kipa AVM), Forum ve Tarsus duraklarında bekleyen otobüsler haftanın 7 günü ulaşım hizmeti vermektedir.

Araç Kiralama

Adana şehir merkezindeki araç kiralama hizmetlerinden faydalanıp havalimanına ulaşılabilir. Ayrıca havalimanından merkeze ulaşan özel araç hizmetleri bulunmaktadır.

Adana Otogarından Havalimanına Ulaşım 

Adana otogarında inen yolcular, havalimanına ulaşmak için çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Adana otogarı içerisinde bulunan dolmuşlar ile havalimanına ulaşım mümkündür. Adana otogarından havalimanına ulaşım için taksi seçeneği kullanılabilir. Adana otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Adana otogarından havalimanı arası taksi ücreti ise ortalama 50 TL’dir. Ayrıca Adana otogarında bilet aldığınız otobüs firması ile iletişime geçerek servis araçları hakkında bilgi alıp havalimanına otogardan kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır