Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sunshine Coast Havalimanı Hakkında

Sunshine Coast Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Maroochydore Havaalanı, IATA kodu MYC olan ve Avustralya’ya bağlı olan Sunshine Coast Bölgesi'ndeki Marcoola şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Marcoola uçak bileti almak isteyen yolcular Sunshine Coast Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 5 m yükseklikte bulunan Sunshine Coast Havalimanının sahibi Sunshine Coast Bölge Konseyi, işleticisi Palisade Yatırım Ortaklarıdır. Sunshine Coast Havalimanı, bulunduğu Marcoola şehrine hizmet veren uluslararası ve sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Sunshine Coast Havalimanı Nerede?

Avustralya’ya bağlı olan Sunshine Coast Bölgesi'ndeki Marcoola şehrinde bulunan Sunshine Coast Havalimanı, bulunduğu Marcoola şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta yer alır. Havalimanının şehir merkezine son derece yakın bir konumda bulunması yolcular açısından oldukça avantajlıdır. Zira yolcular şehir merkezindeki herhangi bir noktadan yola çıkarak havalimanına kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler. Ancak trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri uzayacaktır. Marcoola şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 8 dakika içinde Sunshine Coast Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Trafiğe takılan yolcuların havalimanına ulaşım süreleri 10 dakikayı aşabilir.

Sunshine Coast Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Sunshine Coast Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehre hizmet veren ve şehrin her yerinde bulunan ticari taksileri, şehir merkeziyle havalimanı arasında yolcu taşımacılığı yapan yolcu servislerini ya da araç kiralama firmalarından kiralanan kiralık araçları kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Sunshine Coast Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Sunshine Coast Havalimanı ile Marcoola şehir merkezi arasında hizmet veren servisler
  • Marcoola şehrine her saatte ve her günde hizmet veren ticari taksiler
  • Marcoola şehrinde bulunan acentelerden ya da internet üzerinden kiralanan araçlar

Sunshine Coast Havalimanının Özellikleri Nelerdir? 

Tarihi 16 Ağustos 1959 yılına kadar dayanan Sunshine Coast Havalimanı, bulunduğu bölgeye hizmet veren başlıca havalimanı olmasıyla birlikte tek jet kapasiteli havalimanı olma özelliğini taşır. Bu nedenle hem bölge için hem de ülke için önemli bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Ülkede bulunan birçok popüler tatil beldesine geçiş kapısı olarak hizmet verdiği bilinen Sunshine Coast Havalimanı yaz sezonunun açılmasıyla birlikte oldukça yoğun hale gelir. Aynı zamanda Sunshine Coast Havalimanı uçuş eğitimi, turizm ve genel havacılık faaliyetlerini destekleyen aktif bir havalimanıdır. Avustralya'nın en yoğun 12. havalimanı olarak gösterilen Sunshine Coast Havalimanı bulunduğu bölgedeki en işlek beşinci havalimanı olma özelliğini taşır. 2021 ila 2022 yılları arasında toplam 816.873 yolcuya hizmet verdiği bilinen Sunshine Coast Havalimanında aynı tarihlerde 51.204 uçak hareketi gerçekleşmiştir. 2018 yılında 1 milyondan fazla yolcuya hizmet verdiği tespit edilen Sunshine Coast Havalimanındaki yolcu yoğunluğunun azalmasında tüm dünyayı etkisi altına alan COVID 19 salgınının büyük etkisi olmuştur. Havalimanındaki yolcu yoğunluğu bu salgın dolayısıyla seyahat kısıtlamalarının ardından epey azalmıştır. Sunshine Coast Havalimanında tek bir terminal bulunur. Terminalde ücretsiz WİFİ hizmeti ve 300 kişilik oturma alanı gibi hizmetler mevcuttur. Aynı zamanda yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için alışveriş mağazaları ve restoranlar bulunur.

Sunshine Coast Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Marcoola uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Sunshine Coast Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Sunshine Coast Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Bonza, QantasLink, Qantas, Jetstar, Alliance Airlines, Air New Zealand ve Virgin Australia gibi şirketlerdir. Bul havayolu şirketleri aracılığıyla Sunshine Coast Havalimanından Sidney, Adelaide, Harbour, Melbourne ve Emerald gibi birçok farklı noktaya aktarmasız ulaşım sağlamak mümkündür.

Sunshine Coast Havalimanı Havalimanı Konumu

Sunshine Coast Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır