Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
180 km
Yaklaşık Sefer Süresi
3-4s
En Son Satış
3 saat 21 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
230 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Yerköy Hakkında

Yerköy şehir içi ulaşımı toplu taşıma araçları ile sağlanır. Bu araçlar her gün birçok sefer düzenleyerek ilçenin ulaşımının aksamaması için çalışırlar. İlçe ulaşımında kullanılan toplu taşıma araçları minibüsler ve yolcu servisleridir. Bu iki araç ile ilçenin toplu taşıması halledilir. 

Büyük bir nüfus sahip olmayan Yerköy' de belediye otobüslerine ihtiyaç duyulmamıştır. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra ilçede sürekli aktif olarak çalışan taksi hatları da vardır. Bu hatlar sayesinde ilçe ulaşımı büyük oranda rahatlamıştır.

Yolcu Servisi 

Yerköy ilçesinde yolcu servisi hizmeti vardır. İlçenin otogarı için hizmet veren bu araçlar her an hazır durumda beklerler. Otogara gelen araçlardaki yolcuları ilçe merkezine bırakarak ulaşım sağlarlar. Ancak bu araçların en büyük hizmeti Yozgat otogarı ile ilçe merkezi arasındadır. 

Yozgat'a bilet alan ancak Yerköy'e gelecek olan yolcuları il merkezindeki otogardan alan yolcu servisleri ilçe merkezi veya otogarına kadar bırakırlar. Aynı zamanda ilçe merkezinde yaşayan ancak Yozgat'tan bilet almış olan yolcuları da Yozgat il otogarına bırakırlar. 

Yolcu servisleri otobüs firmalarına bağlı olarak çalıştıkları için bazı durumlarda ücretsiz olarak görev yaparlar. Taşınan yolcular kendi firmalarının otobüsleri ile seyahat ettiyse bu yolculardan herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak bunun dışında kalan yolculardan belirli bir miktarda ücret alınır.

Minibüs 

Yerköy'de eskiden beri ulaşım hizmeti sağlayan tek şehir içi aracı minibüslerdir. Uzun yıllardır sorunsuz bir şekilde çalışan bu araçlar ilçenin ulaşım ihtiyacını karşılarlar. İlçede birçok seferi olan minibüsler hemen hemen her noktaya girerler. Bu bakımdan ilçe halkı tarafından yoğun bir ilgi görürler. Verdikleri hizmetin yanında uygun ücretli olmaları da daha çok tercih edilmelerini sağlamıştır. 

Minibüsler nakit para sistemi ile ve duraksız olarak çalışırlar. Her yerden indir bindir yapabilen minibüsler aynı zamanda otogara da ulaşım sağlar. Bu hizmetlerin yanı sıra minibüsler köylere de ulaşım sağlarlar. Yerköy'e bağlı olan köylere de sefer düzenlerler. Bu seferler sayesinde her gün köylerden birçok vatandaş ilçe merkezine getirilir.

Taksi 

Yerköy ilçesinde ulaşımın önemli bir ayağı da ticari taksilerdir. Ticari taksiler ilçede yoğun bir şekilde çalışırlar. Haftanın 7 günü kesintisiz olarak çalışırlar. Aynı zamanda günün 24 saati hazır olmaları ile de dikkatleri çekerler. 

Taksiler toplu taşımaya göre daha pahalı olsa da yoğun bir şekilde kullanılırlar. Minibüs hatlarının girmediği yerlere gitmek isteyen ya da toplu taşımanın çalışmadığı gece saatlerinde taksilere büyük ihtiyaç duyulur. Bu alanlarda evlere kadar giderek ulaşımı rahatlatır. İlçedeki mesafelerin uzunluğuna bağlı olarak taksi ücretleri de değişiklik gösterir. İlçede taksi ücretleri 40 ile 150 lira arasında değişir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

3-4 s Yerköy - Ankara
180 KM 

Ankara Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır