Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
60 km
Yaklaşık Sefer Süresi
1-2s
En Son Satış
2 saat 42 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
95 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Kocaeli (İzmit) Hakkında

Kocaeli, Türkiye'nin Marmara bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Başkenti İzmit'tir ve aynı zamanda Marmara Denizi'ne kıyısı vardır. İstanbul'a yakın konumu nedeniyle önemli bir sanayi ve ticaret merkezidir. Ayrıca, tarihi ve kültürel açıdan da zengin bir bölgedir. Kocaeli otogarı ile şehrin Yahyakaptan mahallesinde yer almaktadır. Kocaeli otogarı ile Kocaeli il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Kocaeli şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Kocaeli şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kocaeli şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 10, 28, 118, 35 numaralı belediye otobüsleri ile Kocaeli otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. 

Tramvay 

Kocaeli il merkezinden Kocaeli otogarına ulaşmak için T1 numaralı tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

Kocaeli otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Kocaeli Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. Kocaeli şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. Kocaeli'nde bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Kocaeli otogarı ile Kocaeli il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Kocaeli otogarından binilen taksinin Kocaeli il merkezine ulaşım ücreti 227 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 27 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

Kocaeli feribotu, düzenli olarak seferler düzenleyen İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) şirketi tarafından işletilmektedir. Feribotlar, genellikle sabah erken saatlerde başlar ve akşam geç saatlere kadar devam eder. Seferlerin sıklığı, günün saati ve yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Feribot seferleri, İzmit'teki Hereke, Değirmendere ve Gölcük limanlarından da yapılabilir.

Yalova Hakkında

Yalova otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Yalova ilinde yer alır. Yalovaya özgü yemekler bulunur. Bunlar; Yalova sütlüsü, Yalova köftesi, böğür, tavuklu mantı, milföylü Yalova kebabı, yaprak pidesi, Termal çorbası, Termal tatlısı, Termal sarma, ıspanaklı Yalova böreği, ekşili köfteli bamya yemeği, kaçamak, cennet küngü gibi pek çok lezzet olarak bilinir. Şehirde gezilmesi için pek çok turistik alanlar vardır. Bunlar; Yürüyen Köşk, Deprem Anıtı, Yalova Termal Kaplıcaları, Armutlu Hamamı, Çınarcık Sahili, Yalova Sahili, Yalova Açık Hava Müzesi, Sudüşen Şelalesi, Erikli Şelalesi, Çaldere Şelalesi, Dipsiz Göl ve Kent Ormanı gibi doğal alanları bulunan bir şehirdir. Şehirdeki ulaşım da Büyükşehirlere yakın olma sebebi ve güzergahlarda erişilebilecek konumda olması nedeniyle şehrin turistik yapısı da gelişmiştir. Yalova nüfusu TÜİK verilere göre 2022 yılındaki sayımda 296.333 olarak belirlenmiştir. Bu şehre ulaşım için alternatifler bulunur. Bunlar; havayolu ve karayoludur. Karayolundan ulaşmak için özel araç veya otobüs firmaları tercih edilebilir. Ulusalda ve yerelde hizmet veren otobüs firmalarından Yalova otobüs bileti alarak otogara ulaşım rahatlıkla sağlanır. Yalova şehir merkezinden otogara ulaşım ise 2,7 km’dir.

Belediye Otobüsü

Yalova otogarı, Yalova şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Belirli noktalara giden halk otobüsleri ile otogara da ulaşım sağlanır. Yalova’da kullanılan otobüs hatları şunlardır; 1 No’lu hat Samanlı-Hastane güzergahı, 2 No’lu hat Elmalık-TOKİ, 3 No’lu hat Yalova Kampüs olarak bilinir.

Yolcu Servisi

Yalova otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servis hizmetinden yararlanılabilir.

Minibüs

Yalova otogarı Süleyman Bey Mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Fatih caddesinden otogara, Paşakent’ten otogara ulaşım sağlayan minibüsler vardır.

Taksi

Yalova otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Yalova şehir merkezi arası 2,7 km’dir. Yalova şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 4 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 37,00 TL’dir. 

Feribot

Yalova'nın merkezinde bulunan Yalova feribot iskelesi, İstanbul'a ulaşım sağlıyor. Avrupa yakasına gitmek isteyenler Yenikapı İskelesi'ne, Anadolu yakasına gitmek isteyenler ise Bostancı İskelesi'ne hareket eden seferler tercih edilebilir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

60 KM 

Kocaeli (İzmit) Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır