Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
240 km
Yaklaşık Sefer Süresi
4-5s
En Son Satış
3 saat 15 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
250 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Silivri Hakkında

İstanbul iline bağlı Silivri ilçesinde yer alan Silivri otogarı, Silivri ilçe merkezine yakın konumlanmıştır. Silivri otogarı, bir ilçe otogarı olmasından dolayı küçük bir otogar olmasının yanı sıra çoğunlukla yolcu indirme amaçlı kullanılan az sayıda otobüs firmasının hizmet verdiği işlevli bir otogardır. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin diğer şehirlerinden Silivri ilçe merkezine ulaşmak isteyenlerin son durak noktası olan Silivri otogarı, aynı zamanda bir mola noktası olma özelliği taşımaktadır. İstanbul, Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri olması nedeniyle Silivri otogarına Türkiye’nin dört bir yanından farklı otobüs firmaları ile ulaşmak mümkündür. Silivri’nin otobüs terminali, ilçe merkezinde Turgut Özal Bulvarı yanında bulunuyor. Büyük bir terminal olan Silivri Terminali’nde hem ilçe içindeki her yere hem İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası'na hem de çevre ilçelere gidebileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Silivri otogarı, Silivri merkeze yakın olduğundan dolayı otogardan merkeze yürümek bir ulaşım seçeneğidir. Otogardan merkeze yürümek biraz zaman alabilir. Yürümek istemeyen veya Silivri otogarından daha uzak merkezi noktaya ulaşmak isteyen yolcular ise Silivri otogarından merkeze ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilir. Silivri otogarından merkeze ulaşan belediye otobüsü, yolcu servisi, minibüs vb. toplu taşıma araçları ile otogardan merkeze kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Silivri otogarından merkeze ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir.

Belediye Otobüsü

Silivri otogarından hem Silivri merkez hem de İstanbul’un diğer ilçelerine ulaşım için İETT otobüsleri, minibüsler ve taksilerden faydalanabilirsiniz. 300, 300B, 300C, 300D, 300G, 300M, 300S numaralı İETT otobüsleri Silivri otogarından geçmektedir. Silivri otogarında bulunan otobüs durağından geçen belediye otobüslerine binerek otogardan Silivri Emniyet Müdürlüğü, Parkköy, Murat Çeşme, Köy Yolu, Bizimköy, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Hamitbey, Araptepe, Yalıkent, 605.Cadde, Selimpaşa, Plaj Yolu ve Güzelkent gibi Silivri’nin merkezi duraklarında istediğiniz yerde inebilirsiniz.

Minibüs

Silivri otogarından merkeze veya çevre ilçelere ulaşmak için belediye otobüslerine alternatif olarak minibüs seçeneği kullanılabilir. Silivri otogarından geçen minibüslerle hem ilçe içinde Silivri Sahili, General Ali İhsan Türkkan Caddesi, Silivri Plajı, Paradise Plajı ve Mehmet Silivrili Caddesi gibi pek çok yere hem de Alipaşa, Fenerköy, Marmaraereğlisi, Fevzipaşa, Çatalca ve Tekirdağ gibi pek çok komşu il ve ilçeye her saat başı minibüs ile kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Silivri otogarı ve Silivri merkez arası mesafe yaklaşık 1,5 kilometredir. Silivri otogarından Silivri merkeze ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Silivri otogarından ilçe merkezine rahat ve hızlı şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve Silivri merkez arası taksi ücreti 45 TL’dir. 

Yalova Hakkında

Yalova otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Yalova ilinde yer alır. Yalovaya özgü yemekler bulunur. Bunlar; Yalova sütlüsü, Yalova köftesi, böğür, tavuklu mantı, milföylü Yalova kebabı, yaprak pidesi, Termal çorbası, Termal tatlısı, Termal sarma, ıspanaklı Yalova böreği, ekşili köfteli bamya yemeği, kaçamak, cennet küngü gibi pek çok lezzet olarak bilinir. Şehirde gezilmesi için pek çok turistik alanlar vardır. Bunlar; Yürüyen Köşk, Deprem Anıtı, Yalova Termal Kaplıcaları, Armutlu Hamamı, Çınarcık Sahili, Yalova Sahili, Yalova Açık Hava Müzesi, Sudüşen Şelalesi, Erikli Şelalesi, Çaldere Şelalesi, Dipsiz Göl ve Kent Ormanı gibi doğal alanları bulunan bir şehirdir. Şehirdeki ulaşım da Büyükşehirlere yakın olma sebebi ve güzergahlarda erişilebilecek konumda olması nedeniyle şehrin turistik yapısı da gelişmiştir. Yalova nüfusu TÜİK verilere göre 2022 yılındaki sayımda 296.333 olarak belirlenmiştir. Bu şehre ulaşım için alternatifler bulunur. Bunlar; havayolu ve karayoludur. Karayolundan ulaşmak için özel araç veya otobüs firmaları tercih edilebilir. Ulusalda ve yerelde hizmet veren otobüs firmalarından Yalova otobüs bileti alarak otogara ulaşım rahatlıkla sağlanır. Yalova şehir merkezinden otogara ulaşım ise 2,7 km’dir.

Belediye Otobüsü

Yalova otogarı, Yalova şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Belirli noktalara giden halk otobüsleri ile otogara da ulaşım sağlanır. Yalova’da kullanılan otobüs hatları şunlardır; 1 No’lu hat Samanlı-Hastane güzergahı, 2 No’lu hat Elmalık-TOKİ, 3 No’lu hat Yalova Kampüs olarak bilinir.

Yolcu Servisi

Yalova otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servis hizmetinden yararlanılabilir.

Minibüs

Yalova otogarı Süleyman Bey Mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Fatih caddesinden otogara, Paşakent’ten otogara ulaşım sağlayan minibüsler vardır.

Taksi

Yalova otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Yalova şehir merkezi arası 2,7 km’dir. Yalova şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 4 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 37,00 TL’dir. 

Feribot

Yalova'nın merkezinde bulunan Yalova feribot iskelesi, İstanbul'a ulaşım sağlıyor. Avrupa yakasına gitmek isteyenler Yenikapı İskelesi'ne, Anadolu yakasına gitmek isteyenler ise Bostancı İskelesi'ne hareket eden seferler tercih edilebilir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

240 KM 

İstanbul Silivri Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır