Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1440 km
Yaklaşık Sefer Süresi
24-26s
En Son Satış
0 saat 38 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
800 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Avrupa Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Viranşehir Hakkında

Viranşehir ilçesi Şanlıurfa iline bağlı olan ve Şanlıurfa il merkezine yaklaşık 92 km mesafede bulunan bir ilçedir. Viranşehir ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Viranşehir Otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Viranşehir Otogarı ile Viranşehir ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla otogara kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Viranşehir ilçesinde ilçe merkezine yakın bir otogar bulunduğu için ilçe merkezinden yola çıkan yolcuların çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek otogara ulaşım sağlamaları kolaydır. İlçe merkezinden otogara gitmek için belediye otobüslerini kullanacak olan yolcular Viranşehir Belediyesi özel halk otobüsleri aracılığıyla otogara ulaşım sağlayabilirler. Ancak otogara giden özel halk otobüslerinin belli sefer saatleri olduğu için yolcuların otogara geç kalmamak adına yola çıkmadan önce otobüslerin sefer saatlerini kontrol etmeleri mühimdir.

Yolcu Servisi

Viranşehir ilçe merkezinden binerek otogara ulaşım sağlamak üzere yolcu servisi rezervasyonu yapan yolcular yolcu servisi aracılığıyla otogara ulaşım sağlayabilirler. Yolcu servisi rezervasyonu olmayan yolcular yolcu servisi hizmetinden yararlanamayacağı için yolcuların rezervasyon yapmayı unutmamaları mühimdir. Servis rezervasyonu yapmak isteyen yolcuların ilgili otobüs firmasını arayarak gerekli tüm bilgileri yetkililere iletmeleri gerekir. Yolcu servisi rezervasyonu oluşturan yolcuların servise binmek istedikleri noktadan servise binerek herhangi bir aktarma yapmaya ve ücret ödemeye gerek kalmadan otogara ulaşım sağlamaları mümkündür. 

Minibüs

Viranşehir ilçe merkezindeki minibüs duraklarından hareket eden otogar minibüslerini kullanan yolcular otogara ulaşım sağlayabilirler. İlçe merkezi ile otogar arasındaki mesafe kısa olduğu için minibüsle yapılan yolculukların kısa sürdüğünü söylemek mümkündür. Ancak yolcuların her türlü ihtimale karşı evden erken ayrılmaları ve yola çıkmadan önce otogar minibüslerinin sefer saatlerini öğrenmeleri gerekir. Otogar minibüsleri ile ek bir aktarma yapmaya gerek kalmadığı için planlı şekilde hareket eden yolcuların tam zamanında otogara ulaşım sağlayacakları söylenebilir.

Taksi

Viranşehir ilçe merkeziyle Viranşehir Otogarı arasında yaklaşık 1,1 km mesafe bulunur. Viranşehir ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 dakikadır. Viranşehir ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 25 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1440 KM 

İstanbul Avrupa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır