Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
60 km
Yaklaşık Sefer Süresi
1-2s
En Son Satış
2 saat 28 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
85 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Rize Hakkında

Rize, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan ve Karadeniz'in önemli şehirlerinden biridir. Şehir, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, yöresel yemekleri ve çayıyla ünlüdür. Rize, yayla ve dağları ile ünlü iken ayrıca tarihi dokusu da oldukça zengindir. Şehirdeki en önemli tarihi yapılar arasında Rize Kalesi, Çayeli Kalesi, Fırtına Vadisi'ndeki tarihi taş köprüler ve tarihi camiler yer almaktadır. 

Rize otogarı şehrin Reşadiye mahallesinde yer almaktadır. Rize otogarı ile Rize il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Rize şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Rize şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Rize şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Şehrin belediyesine ulaşarak Rize otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Rize otogarından, Rize şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Rize şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Rize Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Rize Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Rize şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Dağdibi – Terminal hattı minibüsü ile otogardan şehir merkezine ulaşım sağlanır. Rize'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Rize otogarı ile Rize il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Rize otogarından binilen taksinin Rize il merkezine ulaşım ücreti 62 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 25 TL’dir.

Trabzon Hakkında

Trabzon otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Trabzon ilinde yer alır. Trabzon’un vazgeçilmez yemeklerinden olan kuymak, birçok turist tarafından da tercih edilir. Şehirde bulunan köşk, müze, park ve manastırı ile sıklıkla ziyaret edilen iller arasında yer alır. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Trabzon otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Trabzon otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Trabzon şehir merkezi arası 4,6 km’dir.

Belediye Otobüsü

Trabzon otogarı, Trabzon şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Daha çok taksi tercih edilir. Otogardan çevre ilçelere giden belediye otobüsleri ile aktarmalı ulaşım sağlamak mümkündür.

Yolcu Servisi

Trabzon otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının özel yolcu servis hizmeti bulunabilir. 

Minibüs

Trabzon otogarı Sanayi mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetlerinde otogarın bulunduğu mahalleye ulaşım sağlayan hatlar; 139A, 144, 203C, 376B olarak bilinir.

Taksi

Trabzon otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Trabzon şehir merkezi arası 4,6 km’dir. Trabzon şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 56,00 TL’dir.

Feribot

Trabzon ilindeki limana uğrayarak geçiş güzergahını tamamlayan İstanbul feribotu bulunmaktadır. Seferler düzenli bir sistemde değildir.

Trabzon Uluslararası Havalimanından Otogara Ulaşım 

Trabzon Uluslararası Havalimanı ile Trabzon il merkezi arası Sahil yolu üzerinden 3,9 km’dir. Yaklaşık olarak 7-9 dakika süren bu yolculuk için çeşitli ulaşım alternatifleri bulunur. Bunlar; taksi, minibüs ve Havaş hizmetidir.  Trabzon Havalimanından şehir merkezine veya otogara gitmek isteyen biri, Havalimanının önünden geçen yoldan Meydan Yönüne giden dolmuşlara binerek şehir merkezine ulaşım sağlayabilir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1-2 s Trabzon - Rize
60 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır