Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1380 km
Yaklaşık Sefer Süresi
23-25s
En Son Satış
0 saat 58 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
1000 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Bursa Hakkında

Bursa otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinde yer alır. Bursa, TÜİK 2021 tahmini verilerine göre 3.147.818 nüfusa sahip şehirdir. Şehirde bulunan jeolojik yapılar ile turistler tarafından da sıklıkla özellikle kış mevsimlerinde tercih edilen bir yerdir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Havayolu ile gelen biri Yenişehir havalimanına gelir ve otobüs veya minibüsler ile Bursa otogara ulaşabilir. Tren ile gelen biri ise Büyükorhan sınırları içerisindeki Piribeyler durağına gelerek ardından otobüslerle Bursa otogara ulaşabilir. Denizyolu ile feribotlarla gelenler ise yine Bursa otogara aktarmalı yolculuk yapmaları gerekir. Karayolundan da otobüs veya özel araç ile seyahat edilebilir. Otobüs ile seyahat etmek için Bursa otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Bursa otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Bursa şehir merkezi arası 8,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Bursa otogarı, Bursa şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Gelişmiş bir şehir olma sebebiyle ulaşım da oldukça koladır. Bu sebeple direkt otogardan şehir merkezine gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Ancak, otogarın yakınından geçen güzergahlar ile ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. Bu hatlar, 17, 38, 91 91/G ve 96 hatlarıdır. 

Metro 

Bursa şehrinin yüksek nüfusu için şehir içindeki ulaşımda kolaylaştırılmıştır. Bu ulaşımlar için metro da alternatifler arasında bulunmaktadır. Bursa M1 ile otogardan şehir merkezine ulaşılabilir.

Tramvay

T2 tramvay hattı otogardan şehir merkezine ulaşımı sağlar.

Yolcu Servisi

Bursa otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunur. Servis ile şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınabilir. Ayrıca, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulduğu bilinir.

Minibüs

Bursa otogarından şehir merkezine ulaşmak için Kent Meydanı minibüsleri tercih edilebilir. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimine minibüslerin hareket yeri sorulabilir.

Taksi

Bursa otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bursa otogardan şehir merkezine taksi ile 11 dakikada 84,70 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Feribot

Bursa’ya İstanbul Kadıköy ve Yenikapı’dan Bursa Güzelyalı iskelesine feribot ile ulaşmak mümkündür. Feribot ile şehre gelen biri, Bursa otogara otobüs ve minibüslerle ulaşabilir. 

Şırnak Hakkında

Şırnak otogarı, Türkiye’de Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Şırnak ilinde yer alır. Şırnak şehrine ulaşım için en sık tercih edilen yöntem ulusalda hizmet veren otobüs firmalarıdır. Ayrıca şehre ulaşım için havayolu da tercihler arasında yer alır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlayan beri toplu taşıma ve araç kiralama hizmetleri ile Şırnak merkeze veya Şırnak otogara ulaşılması mümkündür. Otogar ile Şırnak şehir merkezi arası 2 km’dir. Ulaşımın oldukça rahat ve kolay olduğu bu şehirde tarihi yapılar ile kültürü yansıtan alanlar da bulunur. Seyir ve manzara için Kasrik Boğazı ziyaret edilebilirken kaplıcaları için Balkısana Kaplıcası ve Zümrüt Kaplıcası’na gidilebilir. Doğa gezileri için de Cudi Dağı ve Küpeli Dağı bulunur. Gezilecek yerlerin yanında yöresel meşhur lezzetler de vardır. Bunlar ise kutlık, serbidev, kipe, hekeheşandi ve meyre olarak bilinir. İsimleri ile dikkat çekici olan lezzetlere ulaşım için Şırnak otobüs bileti alarak şehre ve keşfe başlamak mümkündür.

Belediye Otobüsü

Şırnak otogarı, Şırnak şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Otogar ile şehir merkezi arası yakın konumlarda olduğu için şehir merkezine gelen hat ile otogara da kolayca ulaşılabilir. Bu hattın ismi ise ‘Okullar Bölgesi, Şehir Merkezi Hattı’ olarak bilinir.

Yolcu Servisi

Şırnak otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servisi hizmeti ücretsiz olarak bazı firmalar tarafından verilmektedir. 

Minibüs

Şırnak otogarı Yoğurtçular mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Otogardan şehre bağlı olan ilçe otogarlarına da ulaşım mümkündür.

Taksi

Şırnak otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Şırnak şehir merkezi arası 2 km’dir. Şırnak şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 3-4 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım hizmetinde taksi ücreti ise 30,00 TL’dir.

Şırnak Uluslararası Havalimanından Otogara Ulaşım 

Şırnak Havalimanı ile Şırnak otogarı arası Mardin-Şırnak yolu üzerinden 50 km’dir. Yaklaşık olarak 45 dakika süren bu yolculuk için çeşitli ulaşım alternatifleri bulunur. Bunlar; taksi, otobüs ve araç kiralama hizmetidir.  Şırnak Havalimanından şehir merkezine veya otogara gitmek isteyen biri, gelen yolcu salonundan çıkarak otobüslere ulaşım sağlar. Şehir merkezinden havalimanına gelmek isteyen biri ise Ömer Kabak Meydanı veya Hastane Durağı ile Acar oteli duraklarından yolcu servisi ile havalimanına ulaşım sağlar.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

23-25 s Şırnak - Bursa
1380 KM 

Bursa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır