Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1260 km
Yaklaşık Sefer Süresi
21-23s
En Son Satış
2 saat dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
900 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Şırnak Hakkında

Şırnak otogarı, Türkiye’de Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Şırnak ilinde yer alır. Şırnak şehrine ulaşım için en sık tercih edilen yöntem ulusalda hizmet veren otobüs firmalarıdır. Ayrıca şehre ulaşım için havayolu da tercihler arasında yer alır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlayan beri toplu taşıma ve araç kiralama hizmetleri ile Şırnak merkeze veya Şırnak otogara ulaşılması mümkündür. Otogar ile Şırnak şehir merkezi arası 2 km’dir. Ulaşımın oldukça rahat ve kolay olduğu bu şehirde tarihi yapılar ile kültürü yansıtan alanlar da bulunur. Seyir ve manzara için Kasrik Boğazı ziyaret edilebilirken kaplıcaları için Balkısana Kaplıcası ve Zümrüt Kaplıcası’na gidilebilir. Doğa gezileri için de Cudi Dağı ve Küpeli Dağı bulunur. Gezilecek yerlerin yanında yöresel meşhur lezzetler de vardır. Bunlar ise kutlık, serbidev, kipe, hekeheşandi ve meyre olarak bilinir. İsimleri ile dikkat çekici olan lezzetlere ulaşım için Şırnak otobüs bileti alarak şehre ve keşfe başlamak mümkündür.

Belediye Otobüsü

Şırnak otogarı, Şırnak şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Otogar ile şehir merkezi arası yakın konumlarda olduğu için şehir merkezine gelen hat ile otogara da kolayca ulaşılabilir. Bu hattın ismi ise ‘Okullar Bölgesi, Şehir Merkezi Hattı’ olarak bilinir.

Yolcu Servisi

Şırnak otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servisi hizmeti ücretsiz olarak bazı firmalar tarafından verilmektedir. 

Minibüs

Şırnak otogarı Yoğurtçular mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Otogardan şehre bağlı olan ilçe otogarlarına da ulaşım mümkündür.

Taksi

Şırnak otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Şırnak şehir merkezi arası 2 km’dir. Şırnak şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 3-4 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım hizmetinde taksi ücreti ise 30,00 TL’dir.

Şırnak Uluslararası Havalimanından Otogara Ulaşım 

Şırnak Havalimanı ile Şırnak otogarı arası Mardin-Şırnak yolu üzerinden 50 km’dir. Yaklaşık olarak 45 dakika süren bu yolculuk için çeşitli ulaşım alternatifleri bulunur. Bunlar; taksi, otobüs ve araç kiralama hizmetidir.  Şırnak Havalimanından şehir merkezine veya otogara gitmek isteyen biri, gelen yolcu salonundan çıkarak otobüslere ulaşım sağlar. Şehir merkezinden havalimanına gelmek isteyen biri ise Ömer Kabak Meydanı veya Hastane Durağı ile Acar oteli duraklarından yolcu servisi ile havalimanına ulaşım sağlar.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1260 KM 

Ankara (Aşti) Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır