Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
780 km
Yaklaşık Sefer Süresi
13-15s
En Son Satış
0 saat 27 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
710 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Avrupa Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Sinop Hakkında

Sinop otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan Sinop ilinde yer alır. Yöresel lezzetlerinden olan Kaşık çıkartması (mamalika), zılbıt böreği, hasuda, Boyabat ilçesinde yiyebileceğiniz sırık kebabı, taktak helvası ve ezmesi gibi tatlar ile Sinop ili ün salmıştır. Ek olarak deniz ve doğası da oldukça turistik sirkülasyona sebeptir. Sinop ili Karadeniz Bölgesinin ortasında bulunmasından dolayı Karadeniz turlarında sıklıkla ziyaret edilen illerden biridir. Dolayısıyla bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilmesi mümkündür.  Ayrıca havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Yerelde hizmet veren pek çok otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Sinop otobüs bileti alınması gerekir. Sinop otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Sinop şehir merkezi arası 8 km’dir.

Belediye Otobüsü

Sinop şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak için belediye otobüsü seçeneği de toplu taşıma hizmetleri arasında yer alır. Korucuk otogar ile Kiraztepe hattı hem Sinop şehir merkezinden hem de Sinop otogara kadar güzergahı olan bir hattır. Ek olarak Sinop şehir merkezinden otogara ve şehir merkezinin çeşitli yerlerine de olmak üzere belediye otobüsleri hizmeti sunulur.

Yolcu Servisi

Seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının bilet satış ofisleri önünden ücretsiz yolcu servisleri ile otogara ulaşılabilir.

Minibüs

Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan otobüs ve minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs saatleri hafta içi ve hafta sonu olmak üzere değişim gösterir. Hafta içi ve ek olarak cumartesi günleri de dahil olmak üzere 06:15’de hareket eder. Pazar günleri ise 07:00’de hareket eder. Son sefer ise 7 gün boyunca 22:00 olarak belirlenmiştir. 

Taksi

Otogar ile Sinop şehir merkezi arası 8 km’dir. Sinop şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 11 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Taksi ile Sinop şehir merkezinden Sinop otogara gitmek için taksi ücreti ise 90,00 TL’dir.

Sinop Çarşamba Havalimanından Otogara Ulaşım 

Sinop şehrine birçok ulaşım çeşitlerinden biri de havayolu ile ulaşım türüdür. Bu ulaşım için Sinop Havalimanından şehir merkezine geliş ve gidişlerde otobüs hizmeti sunulur. Bunun için şehir merkezinden hareket ederek daha sonrasında meydanındaki PTT önünden de geçerek Metro Turizm yazıhanesine ve ardından da havalimanına ulaşım sağlanır. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

13-15 s Sinop - İstanbul Avrupa
780 KM 

İstanbul Avrupa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır