Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1380 km
Yaklaşık Sefer Süresi
23-25s
En Son Satış
0 saat 57 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
1000 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Avrupa Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Silopi Hakkında

Silopi ilçesi Şırnak iline bağlı olan ve Şırnak il merkezine yaklaşık 65 km mesafede bulunan bir ilçedir. Silopi ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Cizre Otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Cizre Otogarı ile Silopi ilçe merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.

Belediye Otobüsü

Silopi ilçe merkezinde aktif olan belediye otobüsleri olsa da belediye otobüsleri yalnızca ilçe dahilindeki yerlere gittiği için Silopi ilçe merkezinden yola çıkarak Cizre Otogarına direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Silopi ilçe merkezinde otogar olmadığı ve şehirler arası seyahat edecek olan yolcuların Cizre Otogarına gitmesi gerektiği için yolcuların aktarma yapması kaçınılmazdır. Silopi ilçe merkezinden yola çıkarak Cizre ilçe merkezine ulaşım sağlayan yolcuların Cizre ilçesinden hareket ederek otogara giden otobüsleri kullanmaları mümkündür.

Yolcu Servisi

Silopi ilçe merkezinden Cizre ilçe merkezine ulaşım sağlayan ve önceden yolcu rezervasyonu yapan yolcular Cizre ilçe merkezinden yolcu servisi aracılığıyla otogara ulaşım sağlayabilirler. Ancak yolcu servisi hizmetinden yararlanmak için rezervasyon şartı bulunduğundan şehirler arası otobüs bileti alan yolcuların rezervasyon yapmayı unutmamaları gerekir. Rezervasyonu olan yolcular Cizre ilçe merkezine ulaşım sağladıktan sonra servise binmek istedikleri noktaya gelerek vakit kaybetmeden servise binebilir ve ek bir aktarma yapmaya gerek kalmadan otogara gidebilirler.

Minibüs

Silopi ilçe merkezindeki minibüs duraklarına giden ve Cizre minibüslerine binen yolcular Cizre ilçesine ulaşım sağladıktan sonra otogara gidebilirler. Cizre minibüsü aracılığıyla Cizre ilçe merkezine ulaşım sağlayan yolcular aktarma aşamasına tekrar minibüs kullanabilirler. Bunun için Cizre ilçe merkezindeki minibüs duraklarına gidilmesi gerekir. Cizre ilçe merkezindeki minibüs durağına giden ve minibüs durağından otogar minibüslerine binen yolcular ek bir aktarma yapmaya gerek kalmadan otogara ulaşım sağlarlar.

Taksi

Silopi ilçe merkeziyle Cizre Otogarı arasında yaklaşık 33 km mesafe bulunur. Silopi ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 45 dakikadır. Silopi ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 340 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1380 KM 

İstanbul Avrupa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır