Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
720 km
Yaklaşık Sefer Süresi
12-14s
En Son Satış
2 saat 39 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
450 TL
Günlük Sefer Sayısı
5 sefer
Popüler Otobüs Firması

Sivas Hakkında

Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Sivas, tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuştur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sivas, aynı zamanda Anadolu'nun önemli şehirlerinden biridir. Şehir, tarihi ve kültürel mirasının yanı sıra ekonomik, sosyal ve turistik açıdan da önemlidir. Sivas'ın tarihi ve kültürel mirası oldukça zengindir. Şehirde birçok tarihi yapı, müze ve anıt bulunmaktadır.

Sivas otogarı şehrin Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Sivas otogarı ile Sivas il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 2,5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Sivas şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Sivas şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Sivas şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 778, 779, 361 ve 433 numaralıdır. Şehrin belediyesine ulaşarak Sivas otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Sivas otogarından, Sivas şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Sivas şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Sivas Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Sivas şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Sivas otogarından şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır. Sivas'ta bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Sivas otogarı ile Sivas il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 2,5 km’dir. Sivas otogarından binilen taksinin Sivas il merkezine ulaşım ücreti 35 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 3 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 10 TL’dir.

Siirt Hakkında

Siirt otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt ilinde yer alır. Yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Yerelde hizmet veren pek çok otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Siirt otobüs bileti alınması gerekir. Siirt otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Siirt şehir merkezi arası 3,4 km’dir.

Belediye Otobüsü

Siirt şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak için belediye otobüsü seçeneği de toplu taşıma hizmetleri arasında yer alır. O-1 çarşı kalkış ve otogar kalkışları bulunan bu hat ile Siirt şehir merkezinden otogara ve şehir merkezinin çeşitli yerlerinden otogara olmak üzere belediye otobüsleri hizmeti sunulur.

Yolcu Servisi

Seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasına göre yolcu servisi hizmetinin varlığı değişim gösterir. Ancak yereldeki çoğu otobüs firmalarında servis hizmeti vardır. Yolcu servisleri ile ulaşım sağlayabilmek için biletin kesildiği otogardaki şubeye gidilmesi gerekir. Böylece bilet satış ofisleri önünden ücretsiz yolcu servisleri ile otogara ulaşılabilmesi mümkündür.

Minibüs

Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan otobüs ve minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetleri belediyenin sağlamış olduğu otobüs hizmetleri olarak da görülebilir. Hareket saatleri ise otogardan öğrenilebilir.

Taksi

Otogar ile Siirt şehir merkezi arası 3,4 km’dir. Siirt şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 44,00 TL’dir.

Siirt Havalimanından Otogara Ulaşım 

Siirt Çarşamba Havalimanı ile Siirt il merkezi arası 10,1 km’dir. Yaklaşık olarak 12-15 dakika süren bu yolculuk için servis imkanı bulunur. Siirt Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve özel araçlarla sağlanması mümkündür. Siirt Havalimanına inişten sonra; yakın il ve ilçelere gidilebilir. Bunun için Siirt merkezden ya da Siirt Otogardan hareket eden toplu taşıma araçları tercih edilebilir. Böylece ulaşımı sağlayabilmek için Siirt Belediyesine ait otobüs hattı ile havalimanına ulaşım hizmeti sunulur. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

12-14 s Siirt - Sivas
720 KM 

Sivas Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır